Podsumowanie projektu „Staże w Unii Europejskiej szansą na ponadnarodową karierę zawodową”

W dniu 16 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Staże w Unii Europejskiej szansą na ponadnarodową karierę zawodową” przeprowadzonego w ramach programu Erasmus+. Na spotkaniu pana Prezydenta Miasta Tarnobrzega reprezentowała pani Magdalena Harnik. Na uroczystość zaproszono także przedstawicieli restauracji, firm hotelarskich, ogrodniczych, spedycyjnych oraz rachunkowych z regionu. Uczniowie ZSP nr 2 zaprezentowali swoje doświadczenia z odbytych staży w Sevilli, Plymouth i Rzymie. Smaczną atrakcją spotkania był, przygotowany przez uczniów bufet, składający się dań kuchni włoskiej, przygotowania których nauczyli się jako stażyści we Włoszech.

Wyniki rekrutacji na staże zagraniczne

Powołany przez dyrektora szkoły p. Marka Szczytyńskiego - szkolny zespół rekrutacyjny w składzie: Halina Zbyrad - nauczyciel języka obcego, Beata Rządzka - nauczyciel przedmiotów zawodowych, Karolina Szczepańska - pedagog szkolny, Ewa Brzozowska - nauczyciel języka obcego, wyłonił w procesie rekrutacji zgodnie z jej regulaminem 3 grupy kandydatów na staże zagraniczne do Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

 

 

STAŻE ZAGRANICZNE 2014

9.06.2014

 

Agencja Narodowa programu ERASMUS+ w Warszawie ogłosiła wyniki konkursu 2014r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. B. Głowackiego w Tarnobrzegu po raz kolejny uzyskał pozytywną ocenę wniosku złożonego w ramach akcji „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego” pt. „Staże w Unii Europejskiej szansą na ponadnarodową karierę zawodową”. Dofinansowanie projektu wynosi 135,212.00 euro. Dzięki temu młodzież naszej szkoły ucząca się w technikach hotelarstwa, żywienia i usług gastronomicznych, architektury krajobrazu, spedycji oraz ekonomicznym wyjedzie na miesięczne praktyki do Włoch, Hiszpanii i W. Brytanii. W trakcie staży oprócz zdobywania doświadczenia zawodowego uczniowie zrealizują ciekawy program kulturowo-językowy.

ul. Kopernika 18   39-400 Tarnobrzeg

www.rolnik.tbg.net.pl    zsrtbg@wp.pl

158225557