Artykuły opublikowane w roku 2011

 

Kierunki kształcenia

Technikum Ekonomiczne

Technikum Architektury Krajobrazu

Technikum Hotelarstwa

Technikum Spedycji

Technikum Żywienia i Usług

    Gastronomicznych

 

Dedykowane

Dla kandydatów

Serwis maturzysty

Dla nauczycieli

Egzamin zawodowy

 

O Szkole

Osiągnięcia

Historia Szkoły

Ceremoniał

Patron

Kronika

Absolwenci

Media o nas

Primus inter pares

Konkursy i olimpiady

Redakcja

 

Organizacje

Chór "Dzikowianie"

Samorząd Uczniowski

Liga Ochrony Przyrody

Szkolny Klub Sportowy

Klub Pracy "Kuźnia"

Firma Symulacyjna

Warsztaty Rysunku

Grupa Wsparcia "Jestem"

Kącik języka niemieckiego

Kącik języka rosyjskiego

Kącik języka francuskiego

Kącik języka angielskiego

 

Projekty unijne

Comenius

Leonardo da Vinci

eTwinning

Zawodowcy

Erasmus+

 

 

Varia

Publikacje nauczycieli

Prace uczniów

Dokumenty szkolne

Plan lekcji

Plan klas

Kalendarz szkolny

Archiwum 2013

Archiwum 2012

Archiwum 2011

Mapa strony

 

 

 

Polecamy 

 

 

 

Kuratorium Oświaty 
w Rzeszowie dla uczniów
i rodziców
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011-10-28 AS 

EKONOMIK W GÓRACH

 

 

Uczniowie klasy III technikum ekonomicznego w dniach 20-21 października 2011r zwiedzali Zakopane i okolice. Od początku
(i do końca) wszystkim uczestnikom wyprawy towarzyszył doskonały humor, a i pogoda była jak wygrana na loterii – wbrew wcześniejszym prognozom w Tatrach panowała iście zimowa aura – padał śnieg, było kilka stopni mrozu, a wysoko na szczytach unosiła się mgła. Niektórzy po raz pierwszy zobaczyli wspaniałe polskie góry.

 

2011-10-19 AS

„NIE MARNUJMY JEDZENIA!”

 

17 października 2011r uczniowie klas I naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Strajk żywności” manifestującej przeciwko marnowaniu artykułów żywnościowych.

W czasie marszu przez miasto, w towarzystwie kolegów z innych szkół, przedstawicieli władz, agitowali przeciwko wyrzucaniu jedzenia. Poprzebierani za owoce i warzywa, z transparentami i ulotkami, przestrzegali przed pozbywaniem się produktów, z których mogliby skorzystać najubożsi, potrzebujący. Demonstracja miała na celu uświadomienie mieszkańcom Tarnobrzega, że kupują więcej żywności niż rzeczywiście potrzebują  i dlatego powinni zmobilizować się do większego oszczędzania.

Ideą „Strajku żywności” (zorganizowanego  w ramach obchodów Światowego Dnia Żywności) było zwrócenie uwagi na światowy problem żywnościowy, wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem.

2011-09-26 IK 

KLASA 1THŻ NA "OGNISKU INTEGRACYJNYM"

 

 

W piątek 19.09.2011r. klasa I THŻ uczestniczyła w "ognisku integracyjnym nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Rolę ogniska pełnił grill udostępniony wraz z lokalem przez pana Krzysztofa Szewca, lokalnego przedsiębiorcę. Spotkanie zakończyło sie wspólnym rejsem łodzią żaglową po Jeziorze Tarnobrzeskim.  

 

 2011-06-10 BK-O 

"SREBRNE PASMO"
DLA CHÓRU

 

 

W dniu 8.06.2011r. chór "Dzikowianie"  brał udział w V Wojewódzkim Przeglądzie Chórów Szkolnych "Magnificat" w Rzeszowie. Zaprezentował trzy utwory: "Barka", "Ojczyzna", "Ave Maria". Występ chóru został oceniony bardzo wysoko - "Dzikowianie" wyśpiewali "Srebrne Pasmo".

Opiekunami chóru są pan Wiesław Woźniak i pani Beata Kukla-Oszajca.

 

2012-07-02 KD   

II ZIELONY  PIKNIK  PODKARPACKI

 

 

 

2011-12-22 BK-O 

"ROZŚPIEWAŁY SIĘ OBŁOKI "

 

Chór Dzikowianie wziął udział w koncercie „Rozśpiewały się obłoki” 18 grudnia 2011r w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. W koncercie brały udział chóry szkolne biorące udział w programie „Śpiewająca Polska”.  Na scenie Filharmonii wspólnie zaśpiewało 500 osób. Tym niesamowitym chórem dyrygował Grzegorz Oliwa. Wspólnie zaśpiewano następujące utwory: „Celebrate”, „Love is Jesus”, „Hallelujah, Amen”, „Siyahamba”, „Jesus Born on This Day”, „Magnify Him”.

Sala Filharmonii była zapełniona, goście gromkimi brawami na stojąco podziękowali za wspaniały występ. Młodzież naszej szkoły po raz drugi uczestniczyła w koncercie w Filharmonii. Pan Wiesław Woźniak dyrygent Chóru Dzikowianie otrzymał podziękowanie i dyplom. 

2011-12-12 ZM 

PÓŁFINAŁ AKCJI "ZBIERAMY ELEKTROŚMIECI"

 

12 grudnia 2011 r Firma Serwisownia odebrała pierwszą część elektrośmieci, które zebraliśmy w szkole, między innymi: zamrażarki, lodówki, telewizory, czajniki, żelazka, miksery, odkurzacz, tonery, telefony, maszyny do pisania. Elektrośmieci przynosili uczniowie, nauczyciele i pracownicy. Konkurs trwa nadal. Dotychczasowym ofiarodawcom dziękujemy i zapraszamy do dalszej zbiórki. I etap konkursu trwa do 31 stycznia 2012 r.

2011-12-06 TP 

MIKOŁAJKOWY KABARETON

Chociaż za oknami brak śniegu  to zgodnie z kalendarzem 6 grudnia   jest dniem  Świętego Mikołaja. Dlatego też tego dziś odbył się pierwszy w historii ZSP nr 2 Kabareton Mikołajkowy zorganizowany  przez  klasę III TH i SU.   W szranki rywalizacji stanęło sześć odważnych, pełnych humoru i chęci do dobrej zabawy klas:  III TH, II TH, III TE, II TAK/TH ,I TŻ/H, III TAK/A. Jury składające się : naszych profesorów – p. Marka Szczytyńskiego, p. Julii Słomki, p. Małgorzaty Motyki, uczennic – Natalii Wesołowskiej, Jolanty Gancarczyk, miało nie lada orzech do zgryzienia. Wszystkie klasy prezentowały się cudnie  w przygotowanych przez siebie skeczach o tematyce świątecznej. Na szczęście system punktacji wyłonił zwycięzców. 

Trzecie miejsce zajęła klasa III TAK/TA i jej remake „Mariolka i telefon do świętego Mikołaja” , drugie – klasa II TH  i jej niezapomniany układ choreograficzny odtańczony od przeboju „ Nowyj God”. Pierwsze  miejsce i laur zwycięstwa przypadł klasie II TAK/TH i jej wersji Czerwonego Kapturka w świątecznej odsłonie.  

Każdy z laureatów  otrzymał słodki upominek, dyplom i oczywiście niezapomniany uścisk dłoni samego Świętego Mikołaja.                                                                                                                           

2011-12-01 TP   

Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze

 

Dzień 30.11.2011 r. w naszej szkole przebiegał pod znakiem wróżb andrzejkowych. Któż z nas niepragnie poznać swojej przyszłości i dowiedzieć się, jak będzie wyglądało jego życie za 10 czy 20 lat?

W Andrzejki próbujemy trochę dla zabawy, a trochę na serio uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły również ulegli urokowi wróżb, magii, kabały. Korytarze szkolne na kilka godzin stała się azylem dla wróżek i jasnowidzów, w których role znakomicie wcielili się nasi uczniowie.   Wróżki  w towarzystwie wybitnego wróżbity Nostradamusa chętnie przepowiadało wszystkim przyszłość. Dziewczęta  korzystające z andrzejkowych przepowiedni były zadowolone z wizji dalszego życia, bo której nie cieszyłaby kariera modelki, aktorki czy piosenkarki. Z usług wróżek skorzystali także chłopcy i  nauczyciele. Wróżby były optymistyczne i bardzo pomysłowe.

2011-11-13 TP 

RADOSNA NIEPODLEGŁOŚĆ

 

„Radosna Niepodległość” tak brzmiało motto akademii, która odbyła się w sali gimnastycznej ZSP nr 2 w dniu 10 listopada 2011 roku – w przeddzień 93 rocznicy odzyskania niepodległości. Społeczność uczniowska, nauczyciele i pracownicy szkoły mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania montażu słowno – muzycznego, w którym powaga i smutek, patos i prostota, przeplatały się z wiarą, nadzieją i radością.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu „Mazurka Dąbrowskiego” niezwykle patetycznie zabrzmiały słowa: „Gdy zapłonął nagle świat …”, które wprowadziły zebranych w atmosferę Święta Niepodległości.

Długą drogę do wolności, zaprezentowali uczniowie klasy II Technikum Żywienia  a zilustrowano ją pięknymi, patriotycznymi tekstami o walce, cierpieniu, miłości do ojczyzny. Nie zabrakło też wzruszających, niosących nadzieję, podtrzymujących na duchu pieśni. Historię powstań narodowo – wyzwoleńczych podkreślał podkład muzyczny „Miejcie nadzieję” w wykonaniu Marty Lis z klasy III Technikum Ekonomicznego, „Biały Krzyż” – Anny Tomczyk z klasy I Technikum Ekonomicznego i „Taki kraj” – Marii Tomczyk z klasy II Technikum Ekonomicznego. Całość dopełniła nastrojowa dekoracja, podkreślona bielą i czerwienią jako narodowymi barwami.

 

2011-11-12 AD

ORKIESTRA ZAGRA PO RAZ XX

Zaczynamy przygotowania do kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W tym roku okrągła rocznica, gramy już po raz dwudziesty! Dlatego szczególnie liczymy na wasze wsparcie i tłumne stawienie się w naszych szeregach, aby ten finał był wyjątkowy! „Wygrane” pieniądze przeznaczone będą na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Wszyscy, którzy chcą się do nas przyłączyć, zostać wolontariuszami i razem z nami rozgrzać miasto w środku zimy, zapraszamy na rekrutację 19 listopada o godz. 11 do Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika przy ul. Jachowicza 13. Nie zapomnij wziąć ze sobą ankiety, którą można pobrać na stronie sztabu http://wosp.vel.pl/.

2011-10-25 ZM

ZBIERAMY ELEKTROŚMIECI

Firma Serwisownia i Liga Ochrony Przyrody ogłasza konkurs ekologiczny polegający na zbiórce  elektrośmieci, czyli wszystkich zużytych bądź zniszczonych urządzeń działających na prąd lub na baterie jak również samych baterii, tuszy, tonerów.

I etap trwa od 1 X do 31 I 2012 r,  II etap trwa od 1 II do 30 VI 2012 r.
Elektrośmieci będą zbierane w wyznaczonym miejscu na terenie szkoły. Nagrodami w konkursie są nagrody rzeczowe, świadczenia pieniężne uzależnione od ilości zebranego sprzętu, nagrody książkowe, wyróżnienia LOP.

2011-10-19 TP 

"SZKOŁA NASZYM ŻYCIEM JEST..."

 

W dniu 13 października 2011 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z uroczystością ślubowania uczniów klas pierwszych.

Kółko teatralne pod kierunkiem p. M. Pacześniak i p. M. Barny przygotowało program artystyczny na te okoliczność. Nastroje i poważna nuta mieszały się z dowcipem i humorem, wywołując rozbawienie wśród szacownego grona pedagogów. Uczniowie mogli się przekonać, że belfrowie również mają poczucie humoru i potrafią śmiać się ze swoich słabostek. Nasi artyści przedstawili skrzącą się dowcipem scenki rodzajowe pt. „Dyżur na długiej przerwie” oraz „ Rozterki czytelnika”, które rozbawiły do łez zgromadzoną publiczność.

 Nie zabrakło życzeń i symbolicznej różyczki dla wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, złożonych w imieniu całej społeczności uczniowskiej przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Kolejnym punktem uroczystości były zawody sportowe podczas VII Olimpiady  Pierwszoroczniaka. Laur zwycięstwa i I miejsce zajęła klasa I THŻ  

2011-10-07 BG

 

 

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego rozpoczyna realizację projektu pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie zdolnych. Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. W ramach projektu przez okres 12 miesięcy tj. od 1 września 2011 r. do 31 sierpnia 2012 r. zostanie udzielone wsparcie stypendialne 1230 uczniom. Miesięczna wysokość stypendium wynosi 350,00 zł brutto.

Szczegółowe informacje o warunkach, jakie należy spełnić, aby móc ubiegać się o stypendium można znaleźć na stronie:

http://www.wrota.podkarpackie.pl/pl/edukacja/poddzialanie_
9_1_3/2011_2012.

2011-10-04 AP 

WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ  RADY  MIASTA

 

30 września w naszej szkole przeprowadzono wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Wybory te odbyły się w !5 okręgach wyborczych czyli w 15 szkołach. W naszej szkole o 2 mandaty w przyszłej Radzie Miasta walczyło 6 kandydatów: Aleksandra Bonarek z kl. II TE, Adrian Paź z kl. I TAK / TŻ, Kamila Sudoł z kl. II Tak/ TH, Radosław Szczur z kl. III TŻ, Natalia Wesołowska z kl. III TAK/ TA, Gabriela Zając z kl. II TE. Wybory cieszyły się sporym zainteresowaniem. Najwięcej głosów otrzymali: Natalia Wesołowska i Radosław Szczur, i oni będą reprezentować szkołę w Młodzieżowej Radzie Miasta.

2011-10-04 AP 

GDZIE TE CHŁOPY…?!” TUTAJ

 

30 września w Dzień Chłopaka odbyły się pierwsze w historii ZSP nr 2 wybory „ Mistera Szkoły” zorganizowane przez żeńską część klasy II TH/ TAK i SU.

W szranki stanęło siedmiu odważnych mężnych i przeurodziwych śmiałków. Jury składające się wyłącznie z pań: naszych uczennic – Natalii Wesołowskiej, profesorek – p. Bożeny Gudz, p. Moniki Barny, p. Joanny Rzeźnik,  p. Swietłany Siudzińskiej oraz zaproszonych gości z zagranicy – Tanji z Mołdawii i Fauzji z Pakistanu, miało nie lada orzech do zgryzienia. Wszyscy kandydaci prezentowali się cudnie w strojach szkolnych, sportowych i  oczywiście wieczorowych, a ich I… było powyżej przeciętnej. Na szczęście system punktacji wyłonił zwycięzców. Vice misterem i misterem publiczności został Tomasz Buczek z klasy III Technikum Żywienia. Misterem naszej szkoły został Dawid Walski z klasy III Technikum Ekonomicznego.

2011-09-26 AS 

"TARNOBRZEG NA PREZYDENCKIEJ FALI"

W dniu 23 września 2011 r. uczniowie z klasy III Technikum Ekonomicznego wzięli udział w konferencji z okazji przewodnictwa Polski w Unii Europejskiej, pod hasłem "Tarnobrzeg na prezydenckiej fali". Celem tej inicjatywy było propagowanie wśród Tarnobrzeżan wiedzy o Unii Europejskiej i Polskiej Prezydencji.

Uroczystość przygotowana w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego i UE. Wykłady dotyczące pracy Europarlamentu, historii UE, symboliki i logo polskiej prezydencji, wartości Tarnobrzega dla Europy, tożsamości narodowej, wygłosili m.in. europosłanka E. Łukaciejewska, poseł M. Pluta, dyr. muzeum A. Wójcik i dyr. Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej - D. Łazarz.

Całość wykładową zwieńczył bardzo emocjonujący panel dyskusyjny dotyczący "blasków i cieni" naszego przystąpienia do UE.

Część artystyczna imprezy odbyła się na Placu Bartosza Głowackiego, gdzie wśród wielu atrakcji swe umiejętności wokalne zaprezentował chór Dzikowianie, na uznanie zasługują także smakołyki z kuchni greckiej przygotowane przez klasę III Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego.

 

2011-09-06 B S-P

SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA

 

 

 

Zapraszamy uczniów do udziału w 10 edycji szkolnej internetowej gry giełdowej oraz w kursie e-learningowym o inwestowaniu.

Zainwestuj wirtualne 100 tysięcy zł na warszawskiej giełdzie i bezboleśnie naucz się finansów !!!

  • 100 000 wirtualnych złotych do zainwestowania na warszawskiej giełdzie,

  • dostęp do notowań on-line,

  • 3- lub 4-osobowe zespoły uczniów kupują i sprzedają akcje spółek,

  • kurs e-learningowy z przedsiębiorczości i języka angielskiego + certyfikat ukończenia.

NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY !!! SPRAWDŹ:

www.ferk.pl
http://
sigg.gpw.com.pl
www.sigg.edu.pl

Gra podstawowa: od 17 października 2011 r. do 16 stycznia 2012 r.
Dogrywka na kontraktach terminowych na WIG 20: od 1 do 31 marca 2012 r.
Kurs e-learningowy: od 17 października 2011 r. do 31 marca 2012 r.
Nagrodą dla laureatów poprzedniej edycji Rekinów przedsiębiorczości była wycieczka edukacyjna do Frankfurtu zakończona pobytem na Wyspie Tropikalnej, a także sprzęt komputerowy.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać u pani Bogusławy Serwan-Partyńskiej oraz u pani Marzeny Bręcławskiej.

2011-06-10 ZM

SUKCES MARTY LIS W KONKURSIE PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

 

W dniu 9 czerwca br. w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się XXVI Festiwal Piosenki Ekologicznej. Imprezę zorganizował  Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Tarnobrzegu z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.  Marta, śpiewając piosenkę "Ziemio dobra, Ziemio stara" przy akompaniamencie Błażeja Szewczyka, zdobyła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.  Marta była bezkonkurencyjna. Otrzymała najwyższe noty od jury, w skład którego wchodzili specjaliści z dziedziny muzyki, ekologii i filologii polskiej. Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz drzewko ozdobne dla szkoły.

2011-12-21 MJ

CHROŃMY SWOJE DANE

W dniu 16.12.2011 w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z panem Piotrem Glenem - specjalistą od ochrony danych osobowych, na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

Podczas ciekawej prezentacji i pogadanki młodzież mogła poznać zagrożenia  związane z udostępnianiem swoich danych na stronach internetowych, a także dowiedziała się jak w sposób bezpieczny korzystać z komunikatorów internetowych.

Uczniowie poinformowani zostali o tym co zrobić, aby nie stać się ofiarą cyberprzemocy, a jeśli już do tego dojdzie gdzie szukać pomocy.

Zachęceni zostali także do zapoznania się z zasadami dobrego zachowania w Internecie, umieszczonymi pod hasłem "Netykieta". Dla chętnych do zgłębienia tematu udostępnione zostały przydatne adresy internetowe:

www.helpline.org.pl         www.dyzurnet.pl      www.cyberprzemoc.pl       www.dzieckowsieci.pl

oraz numer infolinii dla szukających pomocy 800 100 100.

Młodzież oceniła spotkanie jako ciekawe i przydatne.

2011-12-10 AP 

KOLEJNE SUKCESY EWELINY MOTYKA

 

19 listopada 2011 r. odbył się III Ogólnopolski Turniej Karate w Krośnie. W zawodach startowało 157 zawodników z 13 klubów Podkarpacia i Małopolski. Ewelina Motyka z klasy II Technikum Żywienia zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii wagowej.

Na kolejny sukces nie trzeba było długo czekać, 26 listopada 2011 r. w Tarnowie odbył się Międzynarodowy Turniej Karate o Buławę Hetmana Tarnowskiego, w którym startowało 126 zawodników z 26 klubów Polski, Chorwacji, Austrii i Słowacji. Tarnobrzeski klub, w którym trenuje Ewelina zajął drużynowo trzecie miejsce, a nasza uczennica zajęła pierwsze miejsce  w swojej kategorii wagowej.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

2011-12-01 TS 

JAN PAWEŁ II - CZŁOWIEK MODLITWY

 

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie szkoły wzięli udział w uroczystym apelu poświęconym naszemu Papieżowi pt. ”Jan Paweł II – człowiek modlitwy”. Teksty, wiersze, nagrania słów Papieża przeplatane były pieśniami chóru „Dzikowianie”. Wystąpili także soliści: Karolina Wójcicka, Marta Lis, Aneta Jadach, Łukasz Marek.

Prowadzący: Artur Ordon i Radosław  Szczur.

Teksty prezentowali: Anna Faryniarz, Kinga Partyka, Grzegorz Kwieciński, Magdalena Jońca, Martyna Grosicka, Ilona Komar.

Na zakończenie apelu uczestnicy otrzymali Litanie do Błogosławionego Jana Pawła II.

Echo dnia 22 listopada 2011, 20:17 Autor:  Grzegorz LIPIEC

Uczniowie z tarnobrzeskiego „rolnika”
oddawali krew

 

Krew to najcenniejszy z darów, bo ratuje ludzkie życie. Do honorowego oddawania krwi przyłączyli się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Tarnobrzegu.

Honorowi dawcy krwi z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Tarnobrzegu, wraz z pomysłodawczynią akcji, Justyną Wójcik, nauczycielką przedmiotów zawodowych. (fot. Grzegorz Lipiec)

– Sama jestem honorowym dawcą krwi. Od lat obserwuję takie przedsięwzięcia, jak choćby „Krewniacy”. Pomyślałam zatem dlaczego nie spróbować w szkole – mówi Justyna Wójcik, nauczycielka przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Tarnobrzegu, pomysłodawczyni akcji.
UCZNIOWIE NA TAK
Nauczycielka przedmiotów zawodowych, jak postanowiła, tak też zrobiła.
– Na początku poruszyłam temat krwiodawstwa na lekcji wychowawczej. Uczniowie zainteresowali się tym tematem. Zaczęliśmy szukać ochotników, którzy zechcieliby pójść do stacji krwiodawstwa, aby oddać krew – wspomina Justyna Wójcik.
Uczniowie tarnobrzeskiego „rolnika” w listopadzie dwukrotnie odwiedzali Rejonowy Oddział Wojewódzkiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnobrzegu.
– Krew oddało 31 osób, a chętnych było znacznie więcej. Tylko że zostali odrzuceni, albo ze względu na niedawno przebyte choroby, albo zbyt krótki czas od wizyty u dentysty – wyjaśnia nauczycielka.
W MARCU KOLEJNY RAZ
Uczniowie z „rolnika”, którzy oddawali w listopadzie ten życiodajny dar, już nie mogą się doczekać kolejnej akcji.
– Wstępnie przygotowujemy się na marzec. Mam nadzieję, że nasza wiosenna akcja spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem niż ta jesienna – dodaje Justyna Wójcik.
Prężnie działające kluby honorowych dawców krwi działają w tarnobrzeskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 oraz w Liceum Ogólnokształcącym imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu.
KTO MOŻE ODDAĆ KRE?
Krew mogą oddać osoby, które mają od 18 do 65 lat, ważą więcej niż 50 kg, nie chorują przewlekle. Nie można też w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przebywać

w szpitalu, cierpieć na infekcje (cztery tygodnie) oraz przez ostatnich siedem dni leczyć zębów u dentysty.

2011-10-27 AP

SUKCES EWELINY MOTYKA  Z KLASY II TECHNIKUM ŻYWIENIA

W MISTRZOSTWACH EUROPY W KARATE KYOKUSHIN

 

W dniach 1 – 16 października 2011r. odbyły się w Pałacu Sportu w Warnie w Bułgarii Otwarte Mistrzostwa Europy w Kyokushin Karate Warna 2011.

W  imprezie wzięła udział rekordowa liczba 280 uczestników z 16 krajów takich jak: Armenia, Bułgaria, Czechy, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Kazachstan, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Turcja i Ukraina.

Reprezentacja Polski wystąpiła w 36 – osobowym składzie.

Wśród reprezentantów naszego kraju znalazła się Ewelina Motyka (na zdjęciu pierwsza z prawej) z klasy II Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego.

Zawody rozegrano w kilku grupach wiekowych. Uczennica z naszej szkoły zajęła trzecie miejsce w grupie junior 94/95, wyprzedziły ją tylko reprezentantki Norwegii i Polski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2011-10-19 B S-P

SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA

 

 

Dnia 19 października 2011 r. młodzież naszej szkoły rozpoczęła  udział w  projekcie  „Rekiny przedsiębiorczości”, na który składa się Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) oraz Kurs e-learningowy. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego celem jest edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego oraz giełdy.

Naszą szkołę w 10 edycji  Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej reprezentują uczniowie z następujących klas: I technikum żywienia i hotelarstwa ,  II i III technikum ekonomicznego. Koordynatorem wojewódzkim projektu z ramienia Fundacji Edukacji Rynku Kapitałowego jest pani mgr Bogusława Serwan - Partyńska, która wraz z panią mgr Marzeną Bręcławską i panią mgr Marzeną Jarosz sprawuje opiekę nad zespołami inwestorskimi.

Uczestnicy gry (SIGG) dostają do dyspozycji wirtualne 100 000 zł, dostęp do notowań on line i do platformy internetowej, która umożliwiała zakup i sprzedaż akcji spółek giełdowych wchodzących w skład indeksów WIG20 i mWIG40, dokonywanie transakcji krótkiej sprzedaży lub zakładanie lokat bankowych. Akcje już znajdujące się w portfelach inwestycyjnych uczestników są codziennie wyceniane według cen rynkowych. Nagrodą główną w 10 edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej jest wycieczka na europejską giełdę papierów wartościowych.

Natomiast kurs e-learningowy składa się z 10 modułów e-learningowych zawierających treści, których celem jest przybliżenie wiedzy z zakresu Giełdy Papierów Wartościowych i rynku kapitałowego oraz modułu z terminologią finansowo-giełdową w języku angielskim. Całość materiału poprzedza  „Przewodnik po Kursie” , który zawiera krótki opis każdego z modułów. Aby otrzymać dyplom ukończenia kursu, każdy uczestnik zajęć musi zaliczyć quizy przypisane do modułów , a następnie w wyznaczonym terminie zdać klasówkę online. Kurs rozpoczął  się 17 października , a w dniach 11-17 stycznia 2012r zostanie przeprowadzona klasówka online. Będzie ona udostępniona jako specjalny, ostatni moduł w Kursie – tylko tym uczniom, którzy zaliczyli minimum 8 z 10 quizów. Pozytywny wynik z klasówki tj. wskazanie minimum 7 prawidłowych odpowiedzi na 12 pytań, umożliwia zaliczenie Kursu i otrzymanie specjalnego dyplomu.

Uczestnikom projektu  życzymy udanych inwestycji, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.                  

2011-10-04 SS 

KOLEJNA WIZYTA STUDENTEK Z ZAGRANICY
W NASZEJ SZKOLE

 

W dniach 26 – 30 września w naszej szkole przebywały studentki z zagranicy: Tatiana Grosu z Mołdawii i Faunia Zafar z Pakistanu. Jest to już druga taka wizyta zorganizowana przy współpracy z organizacją AIESEC. Dziewczyny prowadziły zajęcia w języku angielskim opowiadając o historii, kulturze, tradycjach i obyczajach swoich krajów. Dla uczniów była to dobra okazja dowiedzieć się czegoś nowego oraz poćwiczyć język angielski. Niektórzy próbowali konwersować z studentką z Mołdawii w języku rosyjskim. Najwięcej pytań nasi uczniowie zadawali na tematy religii, małżeństwa, a także edukacji. Chcąc poznać bliżej Tarnobrzeg i okolice studentki były w zamku w Baranowie Sandomierskim i na wycieczce rowerowej nad Zalewem Machowskim.  W ostatnim dniu pobytu Tatiana z Fauzią zostały zaproszone jako członkinie jury ocenić i wybrać najsympatyczniejszego chłopaka w naszej szkole w ramach konkursu „Wybory Mistera” zorganizowanego z okazji Dnia Chłopaka. Opiekę nad studentkami sprawowały J. Rzeźnik, S. Siudzińska i H. Zbyrad.

2011-06-03 BD 

MUZYCZNY ŚWIAT MARTY

 

 

Marta Lis - uczennica klasy II Technikum Ekonomicznego, zdobyła Grand Prix XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu „Nowa Piosenka w Starym Krakowie”, który odbył się w dniach 21 – 23 maja br. Oprócz statuetki za zwycięstwo Marta otrzymała nagrodę specjalną: wyjazd na wycieczkę do Francji. Festiwal organizowany jest przez Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana oraz Studio Piosenki "Pawix Music" w Krakowie. Patronat nad imprezą sprawował Rektor krakowskiej Akademii Muzycznej prof. Stanisław Krawczyński. W tym roku w Festiwalu wzięło udział 48 solistów i zespołów z całej Polski.

Sukces jest efektem prawie 2-letniej pracy w Studiu Wokalnym „Nowe Brzmienie” w Baranowie Sandomierskim, w którym Marta doskonali umiejętności wokalne pod kierunkiem Bożeny Mazur. Przed Konkursem w Krakowie Marta zgłosiła swoje 2 premierowe piosenki do eliminacji wstępnych, a następnie zaprezentowała je w trakcie 2-dniowego przesłuchania i koncertu finałowego. Już w trakcie przesłuchań Martę uznawano za główną kandydatkę do zwycięstwa, co potwierdziło się w ostatnim finałowym dniu Festiwalu. 

Laur w Krakowie to nie jedyne osiągnięcie muzyczne Marty. Wcześniej zdobyła III miejsce w Konkursie Piosenki Angielskiej organizowanym przez szkołę językową Word i TDK w Tarnobrzegu. Wykonała tam znany przebój Whitney Houston „I wanna dance with somebody” w balladowej aranżacji przy akompaniamencie Arkadiusza Chwałka.

Zainteresowania wokalne Marty rozwinęły się od chwili występu na szkolnej akademii kończącej jej naukę w gimnazjum. Zachęcona przez nauczycieli postanowiła kształcić się muzycznie – najpierw w Studiu Wokalnym „Nowe Brzmienie” w Baranowie Sand., a następnie w Szkole Muzycznej w Tarnobrzegu w klasie wokalnej Krzysztofa Zwierzyńskiego. Marta śpiewa również z grupami muzycznymi, m.in. z  Błażejem Szewczykiem, z którym współpracuje już od I klasy; w ubiegłym roku zajęli I miejsce na Festiwalu Piosenki Ekologicznej w Tarnobrzegu. Możemy też posłuchać jej w tarnobrzeskim Starym Browarze, gdzie w czwartkowe wieczory śpiewa soul, pop i rock z muzykami:  Wojciechem Kołkiem i Arkadiuszem Chwałkiem. W  planach na najbliższą przyszłość ma wydanie mini płyty, a za 2 lata studia muzyczne.

Gratulujemy Marcie dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów w ciekawie rozwijającej się karierze artystycznej.               posłuchaj         

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu

ul. Kopernika18  30-400 Tarnobrzeg

tel. fax 158225557    budynek przy ul. Jasińskiego 158225573

zsrtbg@wp.pl