e-Nauczanie                                                                                 

 

 

 

Kierunki kształcenia

Technikum Ekonomiczne

Technikum Architektury Krajobrazu

Technikum Hotelarstwa

Technikum Spedycji

Technikum Żywienia i Usług

    Gastronomicznych

Technikum Agrobiznesu

Technikum Logistyki

Technikum Spedycji

Technikum Turystyki Wiejskiej

Technikum Administracji

dla dorosłych

Technikum Rachunkowości

dla dorosłych

 

 

Dedykowane

Dla kandydatów

Serwis maturzysty

Dla nauczycieli

Egzamin zawodowy

 

O Szkole

Osiągnięcia

Historia Szkoły

Ceremoniał

Patron

Kronika

Absolwenci

Media o nas

Primus inter pares

Konkursy i olimpiady

Redakcja

 

Organizacje

Chór "Dzikowianie"

Samorząd Uczniowski

Liga Ochrony Przyrody

Szkolny Klub Sportowy

Klub Proorientacji Zawodowej

Firma Symulacyjna

Warsztaty Rysunku

Grupa Wsparcia "Jestem"

Kącik języka niemieckiego

Kącik języka rosyjskiego

Kącik języka francuskiego

Kącik języka angielskiego

 

 

Projekty unijne

Comenius

Leonardo da Vinci

eTwinning

Zawodowcy

Erasmus+

 

 

Varia

Publikacje nauczycieli

Prace uczniów

Dokumenty szkolne

Plan lekcji

Plan klas

Kalendarz szkolny

Archiwum 2013

Archiwum 2012

Archiwum 2011

Mapa strony

 

 

Polecamy 

 

 

 

Kuratorium Oświaty 
w Rzeszowie dla uczniów
i rodziców 

 

 

 

TBG-NET

tarnobrzeska sieć komputerowa
hosting, baza stron
lokalnych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2013-01-11 BD

Chroń przed grypą siebie i innych

 

Jesień i zima to okres wzmożonych zachorowań na choroby górnych dróg oddechowych, w tym grypy.

 Obecna pora roku oraz aktualnie panujące warunki pogodowe, czyli zmieniająca się temperatura i duża wilgotność powietrza sprzyjają rozprzestrzenianiu się chorób przenoszonych drogą kropelkową.
W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu  przypomina o potrzebie propagowania działań edukacyjnych, a także przestrzeganiu zachowań prozdrowotnych wśród uczniów, między innymi w zakresie:

 HIGIENY OSOBISTEJ  poprzez: 

· kształtowanie nawyku korzystania z jednorazowych chusteczek w czasie kaszlu i kichania;

· kształtowanie nawyku dokładnego i częstego mycia rąk, po przyjściu z zewnątrz, przed spożywaniem posiłków, po korzystaniu z toalety;

· unikanie bliskiego kontaktu „twarzą w twarz” szczególnie poprzez wykonywanie zadań grupowych, spotkań rówieśniczych, w czasie imprez organizowanych na terenie szkoły;

· należytego ubioru stosownego do warunków pogodowych i otoczenia, nie dopuszczając do przegrzewania ani wychłodzenia organizmu;

· racjonalnego gospodarowania czasem w domu podczas nauki, wypoczynku oraz przestrzegania odpowiedniej ilości godzin snu.

czytaj więcej...

2013-01-08 MJ

"Rolnik" lubi sukcesy

 

Miło nam poinformować społeczność szkolną o kolejnym sukcesie, który odniosła nasza uczennica Adrianna Bielat z klasy III TE.

Spośród pięciu uczestników szkolnego etapu Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej to właśnie ona zakwalifikowała się do II etapu okręgowego i 11 stycznia 2013 roku będzie reprezentować naszą szkołę w następnym sprawdzianie wiedzy ekonomicznej. Podczas I etapu Ada wykazała się  znajomością ekonomii w skali mikro i makro, a także umiejętnością analizy rynku i praw nim rządzących.

Serdecznie gratulujemy naszej "ekonomistce" i życzymy dalszych sukcesów. Kciuki trzymają opiekunowie Marzena Bręcławska i Marzena Jarosz.

 

2013-09-23 MJ

Wybraliśmy nowy Samorząd Szkolny

 

Miło nam poinformować całą społeczność szkolną „Rolnika”, że dnia  10 września 2013 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku przeprowadzonego głosowania, decyzją wyborców nowy skład samorządu wygląda następująco:

·         Przewodnicząca – Magdalena Jońca, uczennica klasy III technikum ekonomicznego

·         Z-ca przewodniczącej – Wioletta Zięba,  uczennica klasy II technikum ekonomicznego

·       Ska rbnik - Bujak Joanna, uczennica klasy III technikum ekonomicznego

·         Skarbnik - Martyna Kosior, uczennica klasy III technikum architektury krajobrazu.

Członkom samorządu serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy, dającej satysfakcję oraz udanej współpracy z całą społecznością szkolną.

Równocześnie informujemy, że nowymi opiekunami samorządu zostały wybrane panie:

Agnieszka Włodarczyk

Marzena Jarosz

W tym miejscu pragniemy podziękować dotychczasowym członkom samorządu oraz ich opiekunom tj. pani Monice Barna, Annie Piotrowskiej, Lucynie Serafin oraz Anecie Sajdzie za położenie solidnych podwalin samorządności uczniowskiej w naszej szkole, za atrakcyjne akademie i uroczystości szkolne, za zrealizowane akcje i projekty, piękne wysmakowane dekoracje, których walory estetyczne ocenialiśmy bardzo wysoko.

 Mamy nadzieje, że Wasze doświadczenie i umiejętności jeszcze nie raz posłużą nam do wzbogacenia życia szkolnego. Serdecznie dziękujemy i liczymy na wsparcie.

                                                Opiekunowie Samorządu Szkolnego

 

plan pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2013/2014 znajdziecie w dziale Samorząd Uczniowski  (przyp. red.)

 

2013-10-10 AD

Uwaga maturzyści

 

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie udostępniają informatory maturalne do egzaminu maturalnego 2014 r. Zachęcamy do zapoznania się z opublikowanymi materiałami oraz innymi informacjami o przyszłorocznej maturze.

Zamieszczamy także informacje o egzaminie zawodowym - harmonogram i informator oraz deklarację przystąpienia do tego egzaminu.

Kliknij        CKE      OKE

Pobierz   informator o egzaminie zawodowym
                 harmonogram egzaminu zawodowego
                 deklaracja przystąpienia do egzaminu zawodowego

 

2013-08-30 AD

Udostępniamy stroje ludowe

 

Dyrekcja szkoły informuje o możliwości wypożyczenia strojów ludowych. Cena za wypożyczenie 1 kompletu stroju  wynosi 25 zł (męski -25 zł , damski - 25 zł). Dysponujemy strojami z regionów: rzeszowskiego, lubelskiego, łowickiego, krakowskiego, kurpiowskiego, machowskiego, strojami szlacheckimi, z epoki Księstwa Warszawskiego, góralskimi oraz rosyjskimi.

 

2013-08-09 AD

Rządowy program pomocy uczniom

w 2013 r. – „Wyprawka szkolna”

 

Rozpoczyna się realizacja rządowego programu udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów dydaktycznych na rok szkolny 2013/2014. Pomoc kierowana jest dla uczniów klas II oraz posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 

 

 

 

 

 

Proponujemy zapoznanie się z warunkami uzyskania takiej pomocy. Niezbędną dokumentację do pobrania zamieszczamy poniżej :

 

informacja o programie

wniosek

deklaracja wysokości dochodów

 

2013-06-29 TP

Michał laureatem miejskiego konkursu historycznego „Symbole Miasta”

 

Dnia 18 czerwca 2013 roku Michał Kołodziej z klasy II Technikum Architektury Krajobrazu  zdobyła I miejsce w IX edycji miejskiego  konkursu historycznego „Symbole Miasta” organizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Michał wykazała się bardzo dużą wiedzą na temat historii miasta Tarnobrzega, jego zabytków i ludzi z nim związanych.  Gratulujemy!

 

2013-06-12 TS

Festiwal Kultury Chrześcijeńskiej

"Eutrapelia"

 

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w finale XVI edycji  Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia” przebiegającej pod hasłem „Taka jest nasza wiara”. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w Stalowej Woli. W kościele p.w. Opatrzności Bożej. Damian Lis wykonał pieśń o Chrystusie. Akompaniował mu na gitarze Arek Kokowicz. Następnie w Miejskim Domu Kultury obejrzeliśmy kronikę Festiwalu, m.in. naszą szkołę oraz finałowy program artystyczny. Uczniowie otrzymali laury i książki pt.”Wiara kościoła Chrystusowego moją wiarą”. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.

 

2013-06-12 TS

Konkurs „Moja rodzina”

 

 

Kinga Grudzień z klasy III TAK i Michał Kołodziej z klasy II TAK wykonali prace plastyczne na konkurs „Moja rodzina” zorganizowany przez Katolickie Centrum Pomocy rodzinie w Tarnobrzegu. Podsumowanie konkursu nastąpiło po zakończeniu „Marszu dla życia i rodziny”. Uczniowie otrzymali wyróżnienia- zostali nagrodzeni dyplomami oraz cennymi  nagrodami rzeczowymi.

Gratulujemy!

2013-05-05 TP

Wiwat Maj, 3 Maj, dziś się cieszy cały Kraj

 

30 kwietnia 2013r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Montaż słowno – muzyczny p.t.” Wiwat maj, trzeci maj” przygotowany i przedstawiony przez uczniów klas: II TH/TAK  pod kierunkiem wychowawcy p. Eweliny Reguły miał na celu uświadomienie uczniom, iż znajomość historii naszego kraju jest bardzo ważna, a uchwalona 3 maja 1791 roku Konstytucja (pierwsza w Europie i druga na świecie) była dowodem, że Polska weszła na drogę postępu i reform. Stanowiła wyraz gorącego patriotyzmu i umiłowania wolności.

Zdjęcia obejrzysz na szkolnym FB.

 

2013-06-04 LK

Zakończył się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR

 

Dnia 20 marca 2013 odbyła się XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR.  Wzięło w nim udział ponad 5 tys. uczestników.  Naszą szkołę reprezentowało dwunastu uczniów z klas I-III.

Najlepszy wynik w szkole otrzymali: Martyna Kucięba z klasy I Technikum Żywienia (w kategorii klasy I), Izabela Pałubska z klasy II Technikum Ekonomicznego w kategorii klasy II) oraz Adrianna Bielat, uczennica klasy III Technikum Ekonomicznego (w kategorii klasy III).

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników!

 

2013-03-27 MRM

Wieczór filmowy w naszym mieście

 

Młodzieżowa Rada Miasta zwraca się z prośbą do wszystkich uczniów o pomoc w wyborze filmów na drugą już edycje „Wieczoru filmowego” w naszym mieście. Wszystkich zainteresowanych tym przedsięwzięciem prosimy o zgłaszanie swoich propozycji filmów na adres mrmtarnobrzeg@gmail.com.

 

TO OD WAS ZALEŻY CO BĘDZIECIE OGLĄDAĆ!!

 

2013-03-29 TS

XVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

 

W dniu 22 marca odbył się etap szkolny XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej pt. "Od wiary Abrahama do wiary Kościoła". W ramach przygotowania należało przeczytać pewne rozdziały Księgi Rodzaju oraz List św. Pawła do Rzymian.

I miejsce zdobyła Ewa Szczypta z kl. II TE
II miejsce Agnieszka Wójcik kl. III TŻ
III miejsce Martyna Grosicka kl. II TE.

Te osoby zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego.
Pozostali uczestnicy Konkursu to: Magdalena Jońca, Wioletta Misiewicz, Ilona Komar, Partycja Kosior, Joanna Bujak, Mateusz Babula, Michał Kołodziej.

 

2013-04-08 AD

Kinga Grudzień w konkursie plastycznym

 

 

Uczennica Kinga Grudzień wykonała pracę na konkurs plastyczny pt. "Architektura sakralna - kościoły i kapliczki". Praca wykonana pastelami przedstawia kościół w Koprzywnicy. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.

2013-03-29 TS

Rozstrzygnięto Konkurs Plastyczny

"Stop! przemocy, dopalaczom i używkom pod każdą postacią"

 

Z naszej szkoły wyróżniono prace aż 4 uczniów. Dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymali: Kinga Grudzień kl. III IKH, Michał  Kołodziej kl. II TKH, Kinga Bis kl. II TKH, Martyna Papka kl. II TKH. Nagrodzone prace zostały wystawione w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Gratulujemy!

2013-03-29 TS

Wzruszające spotkanie z Jarosławem Wajkiem

 

 

Nasi uczniowie uczestniczyli w programie profilaktyczno - wychowawczym przygotowanym przez Jarosława Wajka. Były wokalista zespołu Oddział Zamknięty swoje wypowiedzi przeplatał piosenkami. Bazując na własnym doświadczeniu i obserwacji świata, starał się przestrzec młodzież przed narkomanią, alkoholizmem, przemocą, prostytucją. Zwracał uwagę na płytkość relacji międzyludzkich i zachęcał, aby to zmienić.

Program bardzo podobał się młodzieży i nauczycielom.
Z pewnością pozostanie na długo w ich pamięci.

2013-03-14 AS

„Recytować 

każdy może….. :)”

 

Już za nami szkolne eliminacje miłośników literatury w ramach Konkursu Recytatorskiego. Do rywalizacji zgłosiło się 8 osób:

Agnieszka Guzikowska  (III TE), Paulina Sądel ( II TK/H) ,

Michał Kołodziej ( II TAK), Ilona Komar (II TE),

Martyna Grosicka ( II TE), Klaudia Burdzel (I TŻ),

Sylwia Kryczka ( I „b” TSE), Natalia Wójcik ( I „b” TSE).

 Komisja złożona z nauczycieli: Małgorzaty Pacześniak, Anety Sajdy,  dokonała oceny uczestników według następujących kryteriów: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu, dykcja, intonacja oraz  ogólne wrażenie artystyczne.

 Awans do miejskiego etapu uzyskali: Agnieszka Guzikowska z  autorskim wierszem „Odeszłam”, oraz Michał Kołodziej z wierszem Cz. Miłosza- „Tak mało” .                            

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za ich sukcesy w następnym etapie konkursu.

2013-03-12 US

Bogusław Pawłowski finalistą Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości

 

 

Bogusław Pawłowski, uczeń klasy IV Technikum Ekonomicznego, został finalistą Ogólopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości. Brał udział w części I (testowej) i II (wykonanie zadania projektowego) tego Konkursu, reprezentując szkołę w gronie 50 najlepszych uczniów w Polsce.

Była to XI edycja tego prestiżowego konkursu, zorganizowana na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej pod patronatem Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Po ogłoszeniu wyników Bogdan powiedział:
bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tym Konkursie,
i że znalazłem się w ścisłym finale. Przygotowując się do konkursu poszerzyłem swoją wiedzę i umiejętności, dzięki czemu będzie mi łatwiej zdać czekający mnie egzamin zawodowy. Udział w Konkursie pozwala zdobyć nowe doświadczenia, dlatego myślę, że warto brać udział w takich konkursach.

Bogdan, gratulujemy wiedzy, umiejętności i faktu, że poszerzyłeś grono "szkolnych talentów" dobrym wynikiem. Mamy nadzieję, że ten sukces wykorzystasz w przyszłej pracy zawodowej.

Urszula Szczytyńska

 

2013-03-29 TS

Drogi Krzyżowe

 

 

W dniach 15 i 22 marca uczniowie naszej szkoły poprowadzili kolejne Drogi Krzyżowe w kościele ).). Dominikanów. Rozważania oparte były na słowach Pana Jezusa i Świętej Siostry Faustyny oraz na słowach Błogosławionego Jana Pawła II nt. obrony życia ludzkiego. Teksty przeplatane były pięknymi pieśniami religijnymi.

Udział wzięli: Gabriela Tomczyk - śpiew z akompaniamentem gitary, Karolina Sitek, Jolanta Wrażeń, Klaudia Błasiak, Damian Surowiec, Mateusz Babula, Magdalena Jońca, Partycja Kosior, Damian Lis.

Za zakończenie uczniowie otrzymali baranki wielkanocne od Ojca Przeora.

2013-02-07 BK-O   

Dzikowianie zaśpiewali w koncercie charytatywnym "Choinka życzeń"

 

 

W dniu 31 stycznia br. Chór Dzikowianie wystąpił  na sali OSiR w Tarnobrzegu. Wziął udział w koncercie charytatywnym pod tytułem "Choinka życzeń" na rzecz szkoły specjalnej. Koncert uświetnił Andzrej Piasek-Piaseczny. Młodzież naszego chóru była obecna na całym koncercie. Uczniowie naszej szkoły pomagali również w organizacji imprezy. Widownia gorącymi oklaskami podziękowała za występ. Solistka chóru Marta Lis zawojowała serca widowni. Chór wystąpił w strojach oryginalnych strojach własnego pomysłu stwarzając "anielską poświatę".

 

2013-03-07 LS

Wyróżnienie dla Wioli

 

 

Wiola Misiewicz, uczennica klasy II Technikum Ekonomicznego wzięła udział w regionalnym konkursie JĘZYK + ZAWÓD = PRZYSZŁOŚĆ, który odbył się dnia 1 marca 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu.

Konkurs był adresowany do uczniów kształcących się w zawodach: turystyczno-hotelarskim

i gastronomicznym. Merytorycznie obejmował on wiedzę i umiejętności zawarte w programie nauczania języka obcego zawodowego w klasach technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum hotelarstwa.

Wiola, choć jest uczennicą klasy ekonomicznej podjęła próbę i wybrała tematykę turystyczno-hotelarską. W I części konkursowej uczestnicy mieli wykazać się umiejętnością zrozumienia tekstu czytanego, część II zaś polegała na ustnym przedstawieniu prezentacji multimedialnej w programie Power Point. Dla profilu turystyczno-hotelarskiego tematem przewodnim był: Miejsca mniej znane też mogą zachwycać…”. Wioletta przygotowała prezentację pt. „Sandomierz ist eine Reise wert / Sandomierz jest godny zobaczenia”.

Serdeczne gratulacje dla Wioli za udział w konkursie i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Dla wszystkich sympatyków języka niemieckiego i nie tylko polecamy do wglądu prezentację uczennicy.

Obejrzyj prezentację konkursową Wiolety  (pptsx 14 MB)

2013-02-05 AS

Szkolny Konkurs Ortograficzny

 

31 stycznia w naszej szkole miała miejsce tegoroczna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Nad organizacją zmagań  czuwały  panie Małgorzata Pacześniak i Aneta Sajda. Uczniowie – ochotnicy  poznali historię hrabiego Hilarego. Tekst dyktanda zawierał przykłady różnych zasad ortograficznych i, jak przyznali zainteresowani, nie należał do najłatwiejszych. Tym większą satysfakcję i radość z wygranej powinni mieć Ci , którzy popełnili najmniej błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Należą do nich: Justyna Dąbek, Justyna Gurdak, Adrianna Bielat, Ewa Szczypta, Martyna Grosika, Marlena Kulig, Patrycja Zygmunt. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do zmierzenia się z polską ortografią za rok. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Miejskim Dyktandzie, które odbędzie się 27 lutego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

2013-02-08 AG  

Matura i co dalej?

spotkanie informacyjne dla maturzystów

 

W dniu 5 lutego 2013r. w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjne dla klas maturalnych pod hasłem "Matura i co dalej?" Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół wyższych z naszego regionu. Gościliśmy przedstawicieli Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Katolickiego Uniwersytetu Katolickiego - filii w Stalowej Woli, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu  i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Uczelnie przygotowały ciekawe stoiska informacyjne, uczniowie brali udział w konkursach i quizach, mogli również uzyskać szczegółowe informacje o interesujących ich kierunkach.

2013-02-08 LK   

Konkurs Deutschfreud rozstrzygnięty

 

 

Dnia 21 listopada 2012 odbyła sie XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund. Wzięło w nim udział ponad 7 tys. uczestników.  Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów z klas I-IV. Najwyższą notę uzyskał Kacper Smykla,  uczeń klasy III Technikum Architektury Krajobrazu. Kacper zajął 16 miejsce w województwie podkarpackim, spośród 519 uczniów,  reprezentujących 25 szkół z Podkarpacia. II najlepszy wynik w szkole przypadł Adriannie Bielat, uczennicy klasy III Technikum Ekonomicznego (55 miejsce w województwie podkarpackim) oraz Karolowi Koper z klasy II Technikum Ekonomicznego w kategorii klasy II i jest to 103 miejsce  w klasyfikacji wojewódzkiej. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

 2013-02-04 BD

Co warto wiedzieć o cyfryzacji telewizji?

 

Cyfrowe nadawanie kanałów telewizyjnych to cywilizacyjna konieczność. Nasz kraj niemal w całości jest objęty zasięgiem urządzeń nadających cyfrowy obraz i dźwięk. Już za kilka miesięcy tradycyjny odbiór telewizji będzie niemożliwy. Co trzeba wiedzieć o telewizji cyfrowej?. Jakie urządzenia należy zakupić i zamontować, aby cieszyć się nową telewizją? Co zyskamy odbierając telewizję cyfrową?. Ile to kosztuje? Jak nie dać się oszukać osobom i firmom oferującym urządzenia i usługi montażu telewizji cyfrowej?.

Odpowiedzi na te pytania można znaleźć  w materiałach dostępnych poniżej:

http://rzeszow.uw.gov.pl/cyfryzacja.html,
www.cyfryzacja.gov.pl,              www.polskacyfrowa.org,
www.cyfrowydoradca.pl,           www.emitel.pl
www.krrit.gov.pl
http://www.rzeszow.uw.gov.pl/wp-content/uploads/2012/11/prosto-o-cyfryzacji.pdf

2013-03-07 MK

Zapraszamy do udziału w doskonaleniu zawodowym

 

Realizowany w naszej szkole projekt Podkarpacie stawia na zawodowców stwarza uczniom ciekawą szansę zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych i doskonalenia nabytych już umiejętności. Zamieszczamy poniżej wykaz tych form doskonalenia zawodowego. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem naboru na kursy, staże i praktyki.

Pobierz Regulamin PDF

1)  Zajęcia pozalekcyjne i/lub pozaszkolne ukierunkowane na rozwijanie kompetencji zawodowych zgodnie z kierunkiem kształcenia zawodowego; w tym kursy specjalistyczne:

   a. szkolenie z zakresu projektowania przestrzennego dla uczniów/uczennic technikum architektury krajobrazu, szkolenie jednorazowe dla uczniów V-XI 2013 r.

   b. kurs obsługi kas fiskalnych dla uczniów/uczennic wszystkich kierunków

   c. kurs baristy dla uczniów/uczennic technikum hotelarstwa i technikum żywienia

   d. kurs – sztuka dekorowania potraw z elementami carvingu dla uczniów/uczennic technikum hotelarstwa i technikum żywienia

2) Zajęcia grupowe i/lub konsultacje indywidualne z doradcą zawodowym dla uczniów/uczennic Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu, od 2014 r.

3)  „Staże i praktyki”:

   a. praktyki zawodowe w zakładach pracy (10 dni roboczych), 71 osób, 2012 – 2014 r.

   b. staże u pracodawców (4 tygodnie, ok. 150 godzin), 60 osób, 2013 – 2014 r.

013-01-09 MB

Dzień Otwarty PWSZ

 

Dnia 7 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli wraz z opiekunami w  Dniu Otwartym w  Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. prof. Stanisława  Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Młodzież uczestniczyła w spotkaniu z władzami  uczelni oraz zapoznała się z ofertą edukacyjną PWSZ.

2013-01-10 MB

Sesja popularno - naukowa

"Młody Ekonomista"

 

Dnia 9 stycznia uczennica naszej szkoły Adrianna Bielat wzięła udział w sesji popularno - naukowej "Młody Ekonomista" w Rzeszowie. Wykład i warsztaty zostały zorganizowane dla uczniów przygotowujących się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, który odbędzie się dnia 11 stycznia 2013 r. w Rzeszowie.

Życzymy sukcesów naszej uczennicy.

 

2013-01-08 TS

Konkurs plastyczny "Gwiazdka 2012" rozstrzygnięty

 

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Gwiazdka 2012”. Nagrodę w kategorii Anioł otrzymał Michał Kołodziej z klasy II TKH. Pozostałe prace umieszczono na wystawie.

Gratulujemy!.

 

  

 

     

2013-01-21 AZ

Nasi uczniowie finalistami VII Konkursu Kolędy
i Pastorałki Obcojęzycznej w Kolbuszowej

 

16 stycznia nasi uczniowie wykonali na scenie kolbuszowskiego Domu Kultury piękną nowoczesną kolędę w języku rosyjskim “Zeszła do nas na ziemię miłość od ojca”, która bardzo przypadła do gustu zarówno jurry, jak i wszystkim obecnym.  W kategorii “zespoły” nasz zespół zajął  III MIEJSCE.

Kolędę wykonywali: Dominika Trębacz z III TŻ - śpiew, Łukasz Piela z III TŻ - rap, Damian Dybus z IV TŻ- gitara.

Gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy do obejrzenia występu na YouTube.

 

2013-12-09 TS

Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII edycji konkursu

GWIAZDKA 2013 organizowanego przez TDK. Uczniowie wykonali prace plastyczne w następujących kategoriach:

 

KARTKA BOŻONARODZENIOWA

KAMILA GRĘBOWIEC       KL. ITLE

BEATA SIEKIERSKA     KL. ITSA

KAMIL KULAS     KL. IIITKH

ANIOŁ

KINGA BIS     KL. IIITKH

MICHAŁ KOŁODZIEJ     KL. IIITKH

BEATA BURDZEL     KL. IITŻ

BOMBKA CHOINKOWA

ANGELIKA ŁĄCZ     KL. ITLE

JOANNA ROZMUS     KL. ITLE

KAMIL KULAS     KL. IIITKH

MARLENA KULIG     KL. IIITKH

DOMINIKA DZIADOWICZ     KL. ITLE

MAGDALENA TUTKA     KL. ITH

KAROLINA PAŹ     KL. ITLE

Czekamy na wyniki konkursu.

Opiekun konkursu T.Szustak.

 

2013-11-29 JS

Szkolny konkurs antynikotynowy

 

Ogłaszamy

SZKOLNY KONKURS NA WIERSZ, RYMOWANKĘ, HASŁO REKLAMUJĄCE TEMATYKĘ ANTYNIKOTYNOWĄ

 

Termin oddawania prac: 6 grudnia 2013 (piątek)

Prace należy składać u pani Julii Słomki lub pani pedagog.

Konkurs skierowany jest do wszystkich chętnych.

Cenne nagrody czekają.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU.

 

2013-11-27 TP

"Świadomy, młody obywatel 2013"

 

25 listopada 2013 roku w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu odbył się konkurs "Świadomy, młody obywatel 2013". Była to trzecia edycja konkursu, który odbywa się pod patronatem Posła na Sejm RP Mirosława Pluty, Posła do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej. Honorowy patronat nad konkursem sprawują Prezydent Miasta Tarnobrzega oraz Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.  W konkursie uczestniczyło      8  uczniów z naszej szkoły.  Konkurs „Świadomy, młody obywatel 2013",  skierowany  był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnobrzeskiego Grodzkiego i Ziemskiego. Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz rozwijanie zainteresowań na temat państw członkowskich UE.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Agnieszka Guzikowska  IVTE

Lidia Kostecka IV TE

Michał Kołodziej III TKH

Sylwia Grabka II b TSE

Sylwia Kryczka II b TSE

Natalia Wójcik II b TSE

Dominika Wójcik II b TSE

Magdalena Zielińska II b TSE

 

 

2013-11-24 MB

Szkolny Konkurs Mitologiczny

 

W listopadzie w naszej szkole odbył się „Konkurs Mitologiczny” przeznaczony dla uczniów klas pierwszych. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów i znaleźli się  „śmiałkowie”, którzy postanowili sprawdzić swoją wiedzę z zakresu Mitologii.

 Jury w składzie: p.M.Pacześniak, p.A.Sajda i p.M.Barna wyłoniło zwycięzców:

 

III miejsce – Aleksandra Bernat z klasy  ITH

II miejsce – Natalia Madej z klasy ITH

I miejsce – Joanna Kucięba z klasy ITSA

Gratulujemy zwycięzcom!

 

 

2013-11-27 MJ

Mikołaj w Rolniku

 

Samorząd uczniowski ma przyjemność zaprosić do zabawy z Mikołajem. Jeśli chcesz przekazać przez Mikołaja prezent dla drogiej ci osoby to trafiłeś pod dobry adres. Dnia 6 grudnia w naszej szkole będzie grasował Mikołaj Święty, co roznosi prezenty. Byłeś grzeczny należy ci się prezent, nie byłeś grzeczny dostaniesz rózgę. Zawsze to coś. Tylko się zgłoś. A resztę zrobimy za ciebie. Pozdrowienia od Mikołaja, co lubi robić  ..... prezenty, bo przecież jest święty.

                                                                      Samorząd uczniowski

 

2013-12-22 TS

Konkurs  „Błogosławiony  ks. Antoni  Rewera -   świadek wiary”

 

Uczeń MICHAŁ KOŁODZIEJ z kl. III TKH zdobył  wyróżnienie w Diecezjalnym Konkursie Liturgicznym „Bł. Ks. Antoni Rewera - świadek wiary”. Kategoria literacka. Michał napisał wiersz. Otrzymał dyplom i piękne nagrody rzeczowe. Nagrody wręczał bp Krzysztof Nitkiewicz. Michał godnie zaprezentował szkołę na forum Diecezji Sandomierskiej. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

2013-11-22 MJ

Rozpoczyna się rekrutacja
na praktyki zawodowe

 

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 ogłasza rekrutację na praktyki i staże zawodowe dla uczniów szkoły w ramach projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców”.

Praktyki trwają dwa tygodnie, organizowane są w trakcie roku szkolnego u różnych pracodawców, wybieranych zgodnie z kierunkiem kształcenia ucznia.

Staże zawodowe przeznaczone są dla uczniów pełnoletnich, odbywać się będą w okresie wakacji szkolnych (lipiec, sierpień) i trwać będą cztery tygodnie. Wybór pracodawców, podobnie jak przy praktykach będzie zgodny z kierunkiem kształcenia ucznia.

Rekrutacja kandydatów rozpocznie się 25.11.2013r. i potrwa do 13.12.2013r. Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela szkolny koordynator projektu pani Marzena Karwat oraz pani Marzena Jarosz.

 

2013-11-19 JS

Bezkonkurencyjne tenisistki z Rolnika

 

Dnia 15 listopada 2013 roku w Zespole Szkół w Tarnobrzegu odbyły się zawody w tenisie stołowym rozgrywane w ramach Licealiady. Naszą szkołę reprezentowała zarówno drużyna żeńska jak i męska.

 

 

Dziewczęta:

Agnieszka Wójcik IVTŻ

Dominika Lewicka IIITŻ

Martyna Łagocka IIa TSE

Rez. Magdalena Dworak I TSA

Chłopcy:

Grzegorz Szal II B TSE

Marcin Kumor II a TSE

Sebastian Garboś II a TSE

Dziewczęta z Rolnika okazały się bezkonkurencyjne w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych w Tarnobrzegu, natomiast nasza drużyna męska zajęła V miejsce.

Reprezentacja żeńska wygraną w powiecie zapewniła sobie start w zawodach rejonowych które odbędą się 21 listopada 2013 w Rudniku nad Sanem. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

 

2013-11-12 AG

Nauka nie musi być nudna

 

W dniach 5, 6 listopada odbywał się w Tarnobrzegu Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki pod hasłem" Nauka nie musi być nudna". Nasza szkoła zaprezentowała ofertę dotyczącą kierunków kształcenia. Na stoisku szkoły uczniowie z klasy trzeciej Technikum Architektury Krajobrazu przedstawili prezentację zawierająca projekty ogrodów. Największe zainteresowanie wśród zwiedzających wzbudziły prace, które uczniowie wykonywali na miejscu. Na stoisku szkoły przedstawiono też prezentację dotyczącą transportu i spedycji. Uczniowie z klasy czwartej Technikum Ekonomicznego prezentowali wykorzystywane na zajęciach programy księgowe.

 

2013-11-06 MJ

Narodowe Święto Niepodległości

 

 

2013-11-06 MJ

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

 

W dniu 06.11.2013r w naszej szkole odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, do której przystąpiło 11 uczennic z klas II, III, IV technikum ekonomicznego. Olimpiada ta nie należy do najłatwiejszych dlatego cieszy fakt, że znalazła swoich zwolenników. Ochotniczkom gratulujemy wiedzy i umiejętności oraz trzymamy mocno kciuki za osiągnięte wyniki, jednocześnie życząc sukcesów w zmaganiach olimpijskich.

Opiekunowie – Marzena Bręcławska i Marzena Jarosz.

 

2013-11-05 BK-O

"Naród, który przestaje śpiewać,
przestaje istnieć"

 

 W dniu 4.11.2013 w Zespole Szkół im. St. Staszica odbył się III Miejski Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Uczniowie naszej szkoły wystąpili jako zespół wokalno - instrumentalny. W jego skład wchodzili: Arkadiusz Kokowicz, Damian Lis, Grzegorz Łączkowski, Damian Dobrowolski, Gabriela Tomczyk, Przemysław Turbak.

Zespół zaprezentował utwór "Opowiem ci mój sen". Uczniowie i opiekun - Beata Oszajca otrzymali dyplomy uznania za udział w Konkursie.

 

 

 

 

 

2013-11-04 LK

„Mit dem Reiseburo durch Europa” -
  „Z biurem podroży przez Europę”

 

Dnia 1 października 2013 r. wystartował nowy projekt z języka niemieckiego w ramach programu eTwinnig. Nosi on nazwę „Mit dem Reiseburo durch Europa” -  „Z biurem podroży przez Europę”.

W projekcie bierze udział łącznie 15 szkół  z Polski, Czech, Grecji, Turcji, Słowacji i Francji. (http://desktop.etwinning.net/library/desktop/pdf/label/etw_
certificate_97509_pl.pdf)

Naszą szkołę reprezentują uczennice klas I-ych grupy rozszerzonej z j. niemieckiego: Joanna Rozmus, Aleksandra Pasek, Magdalena Tutka oraz Izabela Sudoł.

Ideą projektu jest powstanie wirtualnego biura podróży. Uczniowie mają za zadanie stworzyć nazwę swojego biura, zaprojektować jego logo oraz wykonać maskotkę, która wraz z wiadomością okrąży wszystkie szkoły partnerskie, przedstawić siebie oraz nasz kraj (zadanie 1). Następnie zaoferują hotele do wynajęcia, udzielą informacji o usługach świadczonych przez hotel, zaproszą  zagranicznych partnerów  do naszych apartamentów. Odegrają scenki, nakręcą filmik (zadanie 2).

Ponadto opowiedzą o specjalnościach kuchni polskiej, wykonają hotelową kartę dań, podadzą przepisy na ulubione polskie potrawy (zadanie 3) oraz opowiedzą o pogodzie, jaka jest w Polsce
(zadanie 4).

Głównym celem naszego projektu jest rozwijanie umiejętności językowych oraz nawiązanie nowych przyjaźni z zagranicznymi koleżankami i kolegami. Uczniowie będą mieli nie jedną okazję, by wykazać się kreatywnością i znajomością ICT. Ze szkołami partnerskimi komunikują się poprzez platformę TwinSpace, wpisy na blogu, wideokonferencję, e-maile.

 Relacje z przebiegu prac nad projektem będą  zamieszczone w Kąciku Języka Niemieckiego na szkolnej stronie internetowej.

ZAPRASZAMY !!!

 

2013-11-04 JS

Rywalizowaliśmy w biegach przełajowych Licealiady

 

W dniu 25.X.2013 (piątek) o godz. 10.00 w Parku Dzikowskim odbyły się sztafetowe biegi przełajowe w ramach Licealiady. Młodzież tarnobrzeskich szkół średnich rywalizowała na dystansie 10 x 800m.

W zawodach kategorii dziewcząt zwycięska okazała się drużyna z popularnego Górnika, która uzyskała czas 25,20.

Nasza damska sztafeta zajęła III miejsce.

W rywalizacji chłopców zajęliśmy II pozycję tuż za drużyną z Górnika, po zaciętej walce na trasie.

Nasze szkolne lwy

1. Bąk Dawid I TSA     

2. Durda Łukasz ITSA      

3. Szal Grzegorz II b TES    

4. Łączkowski Grzegorz II a TES  

5. Garboś Sebastian II a TES 

6. Gurdak Kamil I TSA  

7. Mikusiński Filip I TSA  

8. Drab Marcin III TE 

9. Rożek Kamil I TLE

10. Pomykała Przemysław I TLE

11. Klann Mateusz I TLE  

Rez. Rzeszut Bartłomiej I TH  

i lwice:

1. Marszałek Klaudia I TSA

2. Garboś Anita I TSA

3. Łącz Angelika I TLE

4. Szypuła Natalia I TSA

5. Tomczyk Iza I TH

6. Żmuda Katarzyna I TH

7. Misiewicz Wioletta III E

8. Pałubska Iza III E

9. Bojanowska Klaudia III E

10. Miś Magdalena I TH

Rez. Madej Natalia I TH

Boroń Klaudia I TLE

 

Wyniki rywalizacji sztafet przełajowych zamieszczamy w dziale Szkolny Klub Sportowy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

 

 

Wiesław Woźniak

1940 - 2013

 

W dniu 21 listopada b.r. odszedł od nas na zawsze pan Wiesław Woźniak - wieloletni dyrygent i kapelmistrz Zespołu Pieśni i Tańca "Dzikowianie", muzyk, krzewiciel kultury ludowej, wychowawca i przyjaciel młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu.

Pan Wiesław rozpoczynał pracę w Zespole Pieśni i Tańca "Dzikowianie" w 1969 r. jako dyrygent orkiestry i chóru. W najlepszych latach działalności Zespołu orkiestra liczyła kilkunastu muzyków, zaś w chórze śpiewało kilkudziesięciu uczniów. Kierowanie tak liczną grupą artystów wymagało ogromnego zaangażowania i wysiłku.

Pan Wiesław był współtwórcą sukcesów Zespołu w latach 70-tych i 80-tych. Wysoki poziom artystyczny osiągnął dzięki dyscyplinie i systematyczności, jakiej wymagał od uczniów i muzyków. Decydował również o doborze repertuaru, aranżacji utworów i składzie kapeli.

czytaj więcej>>

 

2013-09-30 EB

Angielski podwieczorek

 

Uczniowie klas hotelarskich, którzy w lipcu tego roku odbyli miesięczny staż w Wielkiej Brytanii przygotowali typowy angielski podwieczorek, podczas którego zdali relację z odbytych praktyk.

Opowiedzieli o swoich doświadczeniach i nowych umiejętnościach uzyskanych podczas pracy za granicą, podzielili się wspomnieniami z miejsc, które zwiedzili.

Podwieczorek, własnoręcznie przygotowany przez stażystów, był próbką zarówno nowych umiejętności kulinarnych jak i organizacyjnych, których wymagało przygotowanie takiej imprezy.

Spotkanie, było jednocześnie podsumowaniem rocznego projektu realizowanego przez naszą Szkołę w ramach programu Leonardo da Vinci pt. „Staże w branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej Unii Europejskiej” realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Dzięki funduszom z tego projektu dwie 16-osobowe grupy młodzieży z naszej szkoły mogły zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe w Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii.

Gościem honorowym podwieczorku był  z-ca naczelnika Wydziału edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu p. Marek Łysiak, który wraz z Dyrektorem Szkoły p. Markiem Szczytyńskim oraz koordynatorem projektu p. Ewą Brzozowską wręczyli stażystom dokumenty Europass Mobility, potwierdzające zdobyte podczas praktyk umiejętności.

Mamy nadzieję, że beneficjenci projektu  wyposażeni w ten honorowany w całej Unii Europejskiej dokument jak i doświadczenie zawodowe bez problemu zdobędą wymarzoną pracę w swoim zawodzie.

 

2013-09-30 BD

Do serca przytul psa...

 

W dniu 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt - ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji. Dzień 4 października rozpoczyna jednocześnie Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. Pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w Polsce w 1993 roku. Obchody dnia mają na celu zmianę zachowania ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz, i ma swoje prawa.

Nasza szkoła bierze udział w obchodach Światowego Dnia Zwierząt i Światowego Tygodnia Zwierząt poprzez zbiórkę żywności dla zwierząt przebywających w Tarnobrzeskim Stowarzyszeniu Przyjaciół Zwierząt "Ogród św. Franciszka".

Osoby chętne prosimy o przynoszenie żywności dla zwierząt (puszki, sucha karma , makaron, kasze, ryż, itp.) do pokoju pedagoga szkolnego.

czytaj także

Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt
"Ogród św. Franciszka"

2013-09-29 MB

Ognisko integracyjne klas pierwszych

 

W środę (25.09.2013r.) nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbyło się ognisko integracyjne klas pierwszych.

Uczniowie klas I TH, I TSA, I TLE razem z wychowawcami: p. Zofią Motyką, p. Joanną Lipiec i p. Moniką Barna udali się pieszo nad jezioro i miło spędzili tam czas.

Pogoda w tym dniu dopisała, cały czas świeciło słońce. Uczniowie integrowali się wspólnie grając w piłkę. Wszystkim dopisywał humor, wspólnym rozmowom nie było końca. Było wspólne grillowanie i pozowanie do zdjęć.  Wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni, trudno było się rozstać i wrócić do domu.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka wspólna impreza i niedługo znów się spotkamy w tak miłym gronie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

2013-07-02 BD

Staże naszych kolegów w Wielkiej Brytanii

 

Odwiedź szkolny profil na Facebook i obejrzyj aktualne zdjęcia naszych uczniów odbywających staż zawodowy w Wielkiej Brytanii

 

 

2013-06-14 EB

Technikum Żywienia poleca:

 

tortilla - danie kuchni hiszpańskiej

 

Publikujemy cykl prezentacji przygotowania napojów i potraw hiszpańskich opracowany przez uczniów Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego. Przepisy kulinarne są efektem pobytu uczniów w Hiszpanii na stażu zawodowym w ramach projektu Leonardo da Vinci „Staże w branży turystycznej, gastronomicznej i hotelarskiej w Unii Europejskiej”.

pobierz przepis

2013-06-12 TP

Uczeń z naszej szkoły najlepszy
w quizie o Tarnobrzegu

 

W dniu 19 maja 2013r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyła się pierwsza edycja quizu wiedzy o Tarnobrzegu „Czy znasz swoje miasto?”. Konkurs wpisany jest w obchody Dni Tarnobrzega. Uczestnicy ponad godzinę rozwiązywali test, w którym mogli sprawdzić swoją wiedzę o naszym mieście. Pytania dotyczyły zarówno historii Tarnobrzega, jego zabytków jak również postaci historycznych i współczesnych, związanych z miastem, wydarzeń kulturalnych i sportowych.  W kategorii szkół ponadgimnazjalnych uczeń naszej szkoły Michał Kołodziej z klasy II Technikum Architektury Krajobrazu zdobył I miejsce.

Konkurs odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega Pana Norberta Mastalerza, który wraz z Panią Naczelnik - Anną Czaplińską i dyrektorem TDK Panem Piotrem Dumą wręczyli nagrody zwycięzcom. Serdecznie gratulujemy.

 

2013-05-15 LK

Międzyszkolny konkurs plastyczny dla gimnazjalistów rozstrzygnięty !

 

Dnia 26 kwietnia 2013r. rozstrzygnięty został Międzyszkolny konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych pt. „Angielski to nie wszystko”. Ideą jego było wykonanie plakatu dowolną techniką, promującego naukę innych języków obcych. Plakat miał być odpowiedzią na pytania: do czego mogę wykorzystać język?, co dzięki niemu mogę poznać, przeczytać?, czego mogę się dowiedzieć, wysłuchać?, w jakich krajach mogę się w nich porozumiewać?

Do konkursu przystąpiła bardzo duża liczba gimnazjalistów reprezentujących Tarnobrzeg, jak również Wolę Baranowską, Stale oraz Skopanie.

Komisja brała pod uwagę zgodność pracy z tematem, pomysłowość i oryginalność oraz poprawność językową i estetykę wykonania. I miejsce w kategorii język niemiecki przyznano Marii Hajduk, uczennicy z gimnazjum ze Skopania oraz Magdalenie Pluta z Woli Baranowskiej, w kategorii język francuski nagroda trafiła do Pauliny Samołyk, uczennicy Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu. II miejsce otrzymali: Jan Duma i Adrianna Siol z Gimnazjum nr 1 z Tarnobrzega ( w kategorii j. niemiecki), Aleksandra Szczepańska z Gimnazjum nr 1 ( w kategorii j. francuski). III miejscem nagrodzono Karolinę Szeląg z Publicznego Gimnazjum Katolickiego w Tarnobrzegu oraz Aleksandrę Godek z  Gimnazjum nr 1 (język niemiecki). Z języka rosyjskiego przyznane zostało wyróżnienie dla Agnieszki Stankiewicz, Alicji Babiak, Agnieszki Lech oraz Elizy Karłowskiej, uczennic ze Społecznego Gimnazjum w Tarnobrzegu.

Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy. Organizatorami konkursu były: p. Halina Zbyrad, p. Ewelina Reguła oraz p. Lucyna Krakowiak.

 

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM, UCZESTNIKOM ORAZ ICH OPIEKUNOM !

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia plakatów wszystkich uczestników konkursu.

 

 

2013-05-05 TP

Pożegnanie maturzystów

 

W dniu 25 kwietnia w  naszej Szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego i nauki dla tegorocznych abiturientów. Technikum Ekonomiczne, Agrobiznesu, Hotelarstwa, Architektury Krajobrazu i Żywienia ukończyło 131 uczniów. Wśród nich świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe otrzymali: Radosław Szczur, Artur Ordon, Damian Dybus z Technikum Żywienia i Gospodarstawa Domowego, Alicja Babiuch, Ewelina Garboś, Bartłomiej Abramczyk, Joanna Ślońska z  Technikum Hotelarstwa; Agata Jata, Natalia Załucka, Paulina Rawska, Bogusława Pawłowski z Technikum Ekonomicznego; Aneta Jadach, Roberty Jadach, Kinga Partyka z Technikum Architektury Krajobrazu/ Agrobiznesu. Rozstaliśmy się również z grupą wspaniałych koleżanek i kolegów, którzy godnie reprezentowali Szkołę w zawodach sportowych, dostarczali wzruszeń pięknym śpiewem w Chórze ZPiT "Dzikowianie" i zachwycali tańcem w Grupie Baletowej. Maturzystom życzymy połamania piór na egzaminach. Zdjęcia obejrzysz także na szkolnym FB.

 

 

 

2013-04-28 TP

Dzień Otwarty w tarnobrzeskim „Rolniku”
– strzał w dziesiątkę!

 

Dnia 26 kwietnia 2013r. w iście wiosennej aurze Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 2 im. Bartosza Głowackiego (popularny i lubiany „Rolnik”) otworzył swoje podwoje dla odwiedzających go gimnazjalistów. Szkołę  odwiedziły  zorganizowane grupy młodzieży z Tarnobrzega i gmin ościennych.

Po uroczystym otwarciu imprezy, dla licznie zgromadzonej w sali gimnastycznej młodzieży i ich opiekunów, rozpoczął się bardzo atrakcyjny program artystyczny. Swoje talenty zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. Okazało się, że jest ich niemało. Gimnazjaliści  mogli podziwiać pokazy tańców nowoczesnych oraz przekonać się o wysokim stopniu umuzykalnienia swoich starszych koleżanek. Podziwiali popisy gry aktorskiej w występach naszych kabaretów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy CAPOEIRY.

W firmie symulacyjnej „TARSODZIK” przyglądali się pracy naszych „ ekonomistów”  w biurze.  Goście w asyście naszych uczniów  poznali szkołę, udali się do pracowni komputerowych, sal dydaktycznych, zwiedzili bibliotekę i sale gimnastyczną.

W roku szkolnym 2013/2014 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 „ROLNIK” proponuje kształcenie w następujących zawodach: TECHNIK HOTELARZ,

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU,

TECHNIK AGROBIZNESU,

TECHNIK EKONOMISTA.

Nowością  w tym roku  jest

TECHNIK SPEDYTOR,

TECHNIK TURYSTYKI WIEJSKIEJ i

TECHNIK LOGISTYKI. 

czytaj więcej..

2013-04-23 TS

Konkurs Wiedzy Biblijnej

 

Martyna Grosika, Agnieszka Wójcik i Ewa Szczypta wzięły udział w etapie diecezjalnym XVII Ogólnopolskiego  Konkursu Wiedzy Biblijnej. Uczennice godnie zaprezentowały naszą szkołę. Otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i prezentacje multimedialne.

Gratulujemy!

 

2013-04-23 TS

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej
 „Eutrapelia”

 

Młodzież naszej szkoły po raz 13 wzięła udział w Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia”. Uczniowie przygotowali program pt. „Taka jest nasza wiara”. Był to montaż słowno-muzyczny z elementami pantomimy. Tekst stanowiły słowa Jana Pawła II nt. wiary. Zaprezentowano też wiersze ks. Jana Twardowskiego i Romana Brandstaettera.

Udział wzięli:

Artur Ordon , Radosław Szczur – czytali teksty.

Recytacja wierszy: Klaudia Błasiak, Michał Kołodziej.

Gabriela Tomczyk- śpiew i gitara.

Arkadiusz Kokowicz – śpiew i pianino.

Grzegorz Łączkowski – perkusja.

Śpiew – Damian Surowic, Damian Lis, Marta Lis, Patrycja Kiełbasa, Karolina Sitek, Wioletta Zięba, Jolanta Wrażeń.

Pantomima „Jezus żyje” – Anna Faryniarz, Artur Ordon, Agata Lis, Damian Dobrowolski, Marcin Kumor, Grzegorz Łączkowski, Małgorzata Janik.

Wystąpił także chór „Dzikowianie”, który wykonał trzy pieśni „Bogurodzica”, „Wierzę w Ciebie Panie”, „My chcemy Boga”. Opiekę nad chórem sprawowali: pani Beata Kukla-Oszajca i pan Paweł Gospoś.

Prace plastyczne na festiwal wykonali: Michał Kołodziej i Justyna Jata, natomiast prezentację multimedialną wykonała Marlena Kulig.

Program Festiwalu przygotowała pani Teresa Szustak. Dużą pomoc okazali również nauczyciele: p. Sabina Dyjak, p. Anna Piotrowska, p. Aneta Sajda, p. Marzena Karwat.

Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w festiwalu i przygotowują program z dużym zaangażowaniem.

 

2013-04-18 BS-P

Dzień przedsiębiorczości

 

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim programie „Dzień przedsiębiorczości” organizowanym corocznie przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie.

Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość: odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową, zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą. W tym roku uczniowie  z klas I i II TE odbywali tą jednodniową praktykę dwóch jednostkach tj. w Banku Gospodarski Żywnościowej w Tarnobrzegu oraz w tarnobrzeskim Starostwie Powiatowym.

czytaj więcej..

 

  

 

 

2013-03-23MK

Zaproszenie do składania ofert

 

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu zaprasza do składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówień w ramach projektu "Podkarpacie stawia na zawodowców".

Szczegóły ofert, niezbędna dokumentacja oraz zawiadomienia o wyborze oferentów dostępne są  na tej stronie w dziale Projekty unijne w zakładce Zawodowcy.

 

2013-04-18 BS-P

  Specjalistka od podatków

 

W dniu 12 kwietnia 2013r nasza uczennica Adrianna Bielat wzięła udział w III Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach, który odbył się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W finale wzięło udział 55 uczniów z całej Polski, którzy zostali laureatami etapów wojewódzkich konkursu. Na początku uczniowie musieli zmierzyć się z testem obejmującym  zagadnienia z zakresu podatku od spadków i darowizn, podatku od czynności cywilnoprawnych oraz ustawy o doradztwie podatkowym.  Następnie do drugiego etapu  komisja konkursowa wyłoniła najlepszą dwudziestkę, w której znalazła się Ada. Drugi etap polegał na odpowiedzi ustnej na wylosowane pytania. Ada poradziła sobie z tym  bardzo dobrze  uzyskując statut finalistki etapu ogólnopolskiego.

  

 

 

 

2013-03-23 BS-P

Kolejny sukces naszych ekonomistów

 

Dnia 22 marca 2013r w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie odbył się II etap III Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, zorganizowanego przez Podkarpacki  Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Do konkursu przystąpiło 100 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Wśród nich było 8 uczniów z naszej szkoły, którzy wysłali swoje prace do wojewódzkiej komisji konkursowej. Komisja ta wyłoniła 46 finalistów.

Wśród nich znaleźli  się: Agata Jata i Paulina Rawska z klasy IV TE oraz Adrianna Bielat, Lidia Kostecka, Magdalena Swajda, Agnieszka Guzikowska, Paweł Furdyna i Mateusz Chrząstek
z klasy III TE.

czytaj więcej...

2013-03-21 TP

 

Alpejski walczyk – dzień austriacki w ZSP nr2

 

Gdyby spytać sto osób, z czym kojarzy im się Austria, zapewne pięćdziesiąt odpowiedziałoby, że z Alpami, a drugie pięćdziesiąt, że z wiedeńskimi walcami Straussa. I jedni i drudzy mieliby rację.

Republika Austrii to ojczyzna Mozarta, Klimta Freuda, Kafki.

Okazja do zgłębienia wiedzy o kraju nad pięknym modrym Dunajem i jednoczesnej zabawy pojawiła się podczas Dni Europy. Impreza miała miejsce 15 kwietnia 2013r . To były już dziesiąte jubileuszowe spotkanie z Europą – ta nasza taka  szkolna świecka tradycja.

Było zabawnie i niekonwencjonalnie. Spotkanie z Austrią rozpoczął oczywiście walc wiedeński do muzyki Johanna Straussa „Nad pięknym modrym Dunajem”. Po czym  na scenie „pojawili się” Wolfgang Amadeusz Mozart, który wykonał fragment swej kompozycji, cesarzowa Sissi, Niki Lauda, Arnold Schwarzenegger oraz  skoczkowie: Thomas Morgenstern i Andreas Goldberger.  Na gali pojawił się również  austriacki spadochroniarz Felix Baumgartner. Klasyka i opera, jazz i nowoczesność, muzyka unosi się w powietrzu, swoje przeboje zaprezentował Falco.  

patrz YouTube   Facebook

czytaj więcej...

 

2013-03-18 LS

Tarnobrzeski „Rolnik” na trasie
Deutsch Wagen Tour

 

W dniu 15 marca 2013r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu gościł Lektorkę Deutsch-Wagen-Tour, panią Katarzynę Niedźwiedź. DWT jest projektem ogólnopolskim, którego celem jest propagowanie nauki języka niemieckiego. Lektorzy prezentując nowatorskie rozwiązania, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów przekazują wiedzę o Niemczech. Nasza szkoła do projektu przystąpiła po raz drugi, a wszystko za sprawą zaangażowania p. L. Krakowiak, nauczycielki języka niemieckiego.

Z warsztatów skorzystało 59 uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Mieli oni możliwość skonfrontować swoje, często stereotypowe myślenie o Niemczech i Niemcach, z rzeczywistością. Lektorka starała się przekonać młodych ludzi, że warto uczyć się języka niemieckiego, że jest to łatwy język. Uczniowie żywo, z radością i spontanicznością reagowali na kolejne propozycje zabaw językowych, szybko znaleźli „wspólny język” z prowadzącą zajęcia.

Warsztaty przeprowadzone przez Lektorkę były inspirujące dla uczniów. Na pewno przyczyniły się do wzrostu motywacji wśród uczniów, zachęciły do pogłębienia wiedzy z języka niemieckiego oraz poznania kultury naszego zachodniego sąsiada.
Honorowy patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, a jego partnerami są: Goehte-Institut, ambasada Niemiec w Warszawie, Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej oraz Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa. Finansowego wsparcia udziela Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec.

 

2013-03-15 MJ

"Jak planować to tylko w "Rolniku"

 

W dniu 14.03.2013  uczennice z klasy II i III technikum ekonomicznego naszej szkoły; Adrianna Bielat, Lidia Kostecka, Martyna Grosicka, Ilona Komar i Klaudia Bojanowska wzięły udział w III etapie konkursu "Jestem przedsiębiorczy", organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Techniczno Ekonomiczną w Jarosławiu. Wcześniejsze etapy polegały na samodzielnym sporządzeniu biznesplanu, a ostatni, zadaniowy na jego obronie. Uczennice nasze zaprezentowały własne pomysły na działalność, które w ocenie komisji były ciekawe i oryginalne, jak również mężnie broniły biznesplanów, odpowiadając na podchwytliwe pytania członków komisji. 

Nie znamy jeszcze wyników konkursu ale z niecierpliwością na nie czekamy. Uczennicom gratulujemy udziału w konkursie, jak również nowych ciekawych doświadczeń i wyzwań. Opiekunami naszych dziewcząt były panie: Marzena Bręcławska i Marzena Jarosz.

2013-03-12 BS-P

Sukces młodych ekonomistów  

              

Dnia 12 marca 2013r w Zespole Szkół Licealnych im. B. Chrobrego w Leżajsku odbył się finał XI edycji Podkarpackiego Konkursu Ekonomicznego „Młody Ekonomista - 2013", pod hasłem „Inwestycje przedsiębiorstw na rynku kapitałowym”.  W pierwszym  etapie konkursu wzięło udział 330 uczniów z 15 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 36 uczniów, a wśród nich trzy osoby z naszej szkoły tj. Agata Jata, Natalia Załucka i Bogusław Pawłowski z klasy IV TE, którzy do finału przygotowywali się pod kierunkiem pani Bogusławy Serwan-Partyńskiej.

Konkurs ten jest od siedmiu lat wpisany do kalendarza imprez wojewódzkich i objęty patronatem przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Wysoki poziom merytoryczny konkursu zapewnia objęcie go opieką naukową przez Uniwersytet Rzeszowski oraz Wyższą Szkołę Prawa i Administracji Przemyśl – Rzeszów.

czytaj więcej...

 

2013-03-07 AS

Ostatni etap programu Comenius

 

W dniach 24.02-03.03 2013 uczniowie, dyrektor oraz nauczyciele ZSP nr 2 im. B.Głowackiego w Tarnobrzegu uczestniczyli w kolejnym etapie programu o nazwie „History tells us our story”. Projekt polega na badaniu historycznych zabytków architektonicznych w krajach partnerskich. Do projektu poza naszą szkołą należą szkoły z Hiszpanii, Grecji i Włoch. Wcześniej byliśmy w Grecji i w Hiszpanii, tym razem gościliśmy we Włoszech, w malowniczej miejscowości Formia. Obiektem naszych badań były ruiny Caesareum stanowiącego element Castrum Romanum – starożytnego obozu rzymskiego. W czasie wizyty w szkole partnerskiej, mieszczącej się w Formii, zwiedzaliśmy sale lekcyjne, poznaliśmy nauczycieli oraz uczniów, którzy przygotowali dla nas serdeczne powitanie.

czytaj więcej...

 

2013-03-07 MK

Realizacja projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców”

 

Miło nam poinformować, że realizacja projektu z zakresu szkolnictwa zawodowego pod nazwą „Podkarpacie stawia na zawodowców” przebiega sprawnie i zgodnie z harmonogramem. W ramach przyjętych założeń od października do grudnia 2012 roku uczennice i uczniowie naszej szkoły (23 osoby) z kierunków: technikum ekonomicznego, technikum hotelarstwa oraz technikum żywienia i gospodarstwa domowego odbyli 10 - dniową praktykę zawodową w odpowiednio wybranych firmach i instytucjach, umożliwiających podnoszenie ich kompetencji zawodowych i zdobywanie nowych doświadczeń.   Miejscem praktyk były: Hotel Dwór Dwikozy w Dwikozach, PPHU "Zbych" w Tarnobrzegu, Urząd Skarbowy w Tarnobrzegu, Bank BGŻ w Tarnobrzegu, Skup i Sprzedaż Owoców i Warzyw Łoniów. Nasi praktykanci wyrażali się bardzo pochlebnie o odbytej praktyce, podobnie jak i opiekunowie praktyk o ich pracy.

czytaj więcej...

 

 

2013-02-08 BS-P  

 Nasi uczniowie na szkoleniu w Leżajsku

 

 W dniu 7 lutego 2013 r. uczniowie  z klasy IV technikum ekonomicznego Agata Jata,  Natalia Załucka i Bogusław Pawłowski pod opieką pani Bogusławy Serwan–Partyńskiej wzięli udział w profesjonalnym szkoleniu przygotowującym do Podkarpackiego Konkursu Ekonomicznego „Młody Ekonomista - 2013”. Szkolenie to zostało zorganizowane w Zespole Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku, w którym uczestniczyli również finaliści z piętnastu innych podkarpackich szkół ponadgimnazjalnych.

czytaj więcej...

 

 

 

 

2013-02-01 TS

"Śpiewamy kolędy dla Jezusa"

 

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program "Śpiewamy kolędy dla Jezusa" w następujących domach pomocy: Środowiskowy Dom Samopomocy Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy, Dom Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu. Poprzez ten program uczniowie starali się umilić czas osobom starszym, chorym i potrzebującym pomocy. Mieszkańcy tych domów mieli też okazję pośpiewać kolędy razem z naszymi uczniami.

Wystąpili: Gabriela Tomczyk, Arkadiusz Kokowicz, Radosław Szczur, Artur Ordon, Damian Surowiec, Karolina Sitek, Natalia Dziedzic, Wioletta Zięba, Damian Lis.

 


2013-01-29 TP

Bal Studniówkowy 2013
 „…minęła studniówka z  wielkim hukiem…”

 


Oj bolą stópki, bolą. A od czego? Od tańców na studniówce!
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu, popularnego „Rolnika”,  bawili się w minioną sobotę, tj 26 stycznia 2013 roku na Balu Studniówkowym. Zabawa ta po raz pierwszy została zorganizowana w Centrum Konferencyjno-Bankietowym Dwór Dwikozy w Dwikozach k/Sandomierza. Wszystkich obecnych przywitał Marek Szczytyński - dyrektor szkoły, który życzył uczniom wspaniałej zabawy. W podobnym tonie przesłanie dla przyszłych maturzystów wygłosiła  – Sekretarz Miasta Marta Kamysz Turbak.

 

czytaj więcej...

 

 2012-12-18 LK

O tradycjach świątecznych w obcych krajach

 

Dnia 14.12.2012r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu  odbył sie Międzyszkolny Konkurs dla gimnazjalistów o tematyce świątecznej z języka niemieckiego i  francuskiego. Licznie przybyli gimnazjaliści reprezentowali następujące szkoły: I Gimnazjum Społeczne w Tarnobrzegu, Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu oraz Gimnazjum w Woli Baranowskiej.

czytaj więcej... 


2012-12-17 EB

Staże naszych uczniów w  Unii Europejskiej

PROGRAM: „UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE”

Program Leonardo da Vinci

Tytuł projektu: „Staże w branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej w Unii Europejskiej”

Termin realizacji: 01.12.2012 r. – 30.09.2013 r.

Kwota dofinansowania: 97 490 €

Partnerzy projektu:

 - Hiszpania: Tellus Group- Salamanka

- Wielka  Brytania: Tellus Group- Plymouth

Uczestnicy projektu:

Grupa hotelarzy: 16 uczniów Technikum Hotelarstwa

Grupa gastronomów: 16 uczniów  Technikum Żywienia  i Gospodarstwa Domowego

Cele i założenia projektu: Odbycie czterotygodniowych staży przez uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa, w hotelach w Anglii oraz technik  żywienia i gospodarstwa domowego w restauracjach i zakładach gastronomicznych w Hiszpanii w ramach obowiązkowych praktyk zawodowych.

czytaj więcej... 

Wigilia szkolna  20.12.2013

 

 

2013-12-22 TS

Konkursy religijne

 

Uczniowie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy  o Janie Pawle II.

 

I miejsce  Martyna  Grosicka  kl. III TE

II miejsce  Ilona  Komar  kl.  III TE

III miejsce  Agata Turbak  kl. III TE

 

Uczeń Michał Kołodziej zakwalifikował się na etap diecezjalny OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ pt. „Męczennicy XX wieku-świadkowie wiary". Olimpiada odbędzie się w Sandomierzu.

Dziękujemy  uczniom za zainteresowanie tematyką religijną

i gratulujemy.

 

2013-12-06 MJ

 „Mikołaj w Rolniku”

 

Dzień 6 grudnia uchodzi za jeden z najszczęśliwszych dni w roku, za przyczyną świętego Mikołaja. W naszej szkole także mieliśmy bliskie z nim spotkania. Nasz darczyńca rozdawał słodycze i paczki dla tych co byli grzeczni przez ostatni rok, miał także rózgi, dla tych którym się nie udało i się nie postarali. Na szczęście tradycją jest, że Mikołaj przychodzi każdego 6 grudnia, tak więc pechowcy mają szansę na prezent za rok, jeśli tylko się poprawią. Na osłodę dla nich mamy mikołajowe: Hoo! Hoo! Hoo!, zdjęcia dokumentujące przebieg wizyty świętego Mikołaja i mały żarcik:

Pani w szkole zadaje dzieciom pytanie: kim chciałyby być w przyszłości?

- ja chciałbym być Świętym Mikołajem… powiedział mały Jasio

- Jasiu? A dlaczego akurat nim???

- bo Święty Mikołaj pracuje tylko jeden dzień w roku

I tego życzymy każdemu …  

 Samorząd uczniowski

 

2013-12-17 KD

Ewelina znów na podium

 

14 grudnia 2013 roku w Radzionkowie koło Tarnowskich Gór odbyły się XXIV Mistrzostwach Polski Młodzieżowców do lat 21 karate Kyokushin Polskiego Związku Karate. Organizatorem zawodów był Tarnogórski Klub Sportowy „Karate". Zawody odbyły się z udziałem 148 zawodników z 46 klubów kyokushin zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Reprezentująca Tarnobrzeski Klub Karate Kyokushin Ewelina Motyka z klasy IV Technikum Żywienia w konkurencji kumite fuli kontakt (walki) stanęła na podium, zajmując 3 miejsce.

Gratulujemy sukcesu

 

 

2013-11-27 MJ

"Andrzejki"

 

W dniu 29 listopada w naszej szkole urządzaliśmy wróżby i zabawy andrzejkowe. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego przygotowali na tą okazję pyszne ciasta i ciasteczka „z wróżbą”, można było nabyć niespotykaną „czarną różę” lub pęczek aromatycznej lawendy do opędzania się przed złymi mocami. Klasy brały udział w specjalnej zabawie, w której można było wygrać „wycieczkę do Hollywood”. Korytarze pobrzmiewały strasznym śmiechem czarownic, latały po nich nietoperze i miotły, cichcem przechadzały się czarne koty i na nieuważnych czaiły się monstrualne pająki. W ten właśnie sposób uczniowie hołdowali tradycji i dobrej zabawie.

Samorząd uczniowski

2013-12-17 MJ

I tura konkursu na zbieranie zakrętek

rozstrzygnięta!

 

W dniu 16.12.2013 komisja w składzie:

Agnieszka Włodarczyk – opiekun samorządu uczniowskiego,

Aneta Sajda – przedstawiciel rady pedagogicznej,

Martyna Kosior – członek samorządu uczniowskiego,

dokonała ważenia, uzbieranych przez uczniów klas zakrętek i ustaliła następujące wyniki:

·       klasa III TE – 5,6 kg

·       klasa III TKH – 3,5 kg

·       klasa II TEa – 3 kg

·       klasa I TH – 1,7 kg

·       klasa I TLE – 1,4 kg

·       klasa IV TŻ – 1 kg

·       klasa IV TKH – 0,6 kg

·       klasa IV TE – 0,5 kg

Wszystkim klasom biorącym udział w konkursie dziękujemy i przypominamy, że to dopiero początek zabawy, a kolejna tura odbędzie się w lutym. Klasy, które jeszcze się nie włączyły mogą to zrobić w drugiej turze, co w żaden sposób ich nie dyskwalifikuje, ponieważ liczy się tylko efekt końcowy tj. ilość uzbieranych zakrętek. Pamiętajcie, że  przyświeca nam szczytny cel, chcemy pomóc panu Andrzejowi Czochara w zdobyciu protezy.    Daj się „wkręcić” w pomoc innym!                            

                                Samorząd uczniowski

 

2013-11-19 MJ

Powróżyć…    Powróżyć…   Karty postawić…..

 

Samorząd uczniowski zaprasza uczniów szkoły do wspólnej zabawy andrzejkowej. Zgodnie z długoletnią tradycją, sięgającą prawdopodobnie czasów pogańskich w wigilię Świętego Andrzeja miały miejsce zabawy polegające na stawianiu wróżb i kabał.  Pierwsza  znana wzmianka o wróżbach andrzejkowych, pojawiła się w 1555 roku. Patronem tego dnia jest Św. Andrzej z Galilei, z zawodu rybak, później podróżnik. Życie zakończył na krzyżu. Imię Andrzej pochodzi  z greckiego, oznacza siłę i odwagę. Wróżby  andrzejkowe, od początku miały na celu, zapewnienie rozrywki, a także dzięki nim dziewczęta miały poznać kandydata na męża. Pomimo zmian kulturowych i różnych obyczajów przejętych od innych narodów lanie wosku i wróżenie z kart, to wciąż najważniejsze zajęcie Polaków w andrzejki, bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód. To odwieczna cecha ludzkości - dążyć do poznania rzeczy nieznanych, dowiedzieć się co czeka nas w przyszłości. Ten jedyny wieczór w roku, ma magiczną moc. Trzeba więc dać szansę wróżbitom i powróżyć sobie oraz  wspomóc wróżbę, silnym pragnieniem spełnienia. To takie prawdziwe zaklinanie losu - im bardziej czegoś pragniecie, tym większa szansa spełnienia i realizacji marzeń.

Tak więc hołdując tradycji i zapewniając dobrą zabawę zapraszamy uczniów w dniu 29.11.2013 do wzięcia udziału w andrzejkach szkolnych. Miejscem, w którym prowadzone będą czary, stawiane kabały i wróżby będzie „jaskinia czarów” obok biblioteki szkolnej.

Samorząd uczniowski

                                                                        

2013-11-06 BD

Primus Inter Pares

 

Zainspirowani przez Samorząd Uczniowski wybraliśmy wyróżniających się wśród nas uczniów - koleżanki i kolegów będących wzorami do naśladowania, szanowanych, podziwianych, kochanych, "pierwszych między równymi".

Kliknij, aby dowiedzieć się o nich więcej.

 

 Michał Kołodziej

 Paweł Furdyna

 Magda Kosztur

 Ewelina Motyka

 Beata Burdzel  Klaudia Burdzel  Natalia Wójcik  Dominika Wójcik
 Katarzyna Stefańska  Monika Myszka  Sylwia Kryczka  Martyna Grosicka
 Ilona Komar  Izabela Pałubska  Wioletta Misiewicz  Sylwia Robak

 

 

Serwis informacyjny

Samorządu Uczniowskiego

2013-10-20 MJ

Prośba

 

Zwracam się z prośbą o zbiórkę nakrętek plastikowych. Środki uzyskane ze zbiórki nakrętek będą przeznaczone na zakup protez obu kończyn dolnych.

Mam 44 lata. W wyniku postępującej choroby amputowano mi najpierw podudzie lewej nogi, a następnie w przeciągu niedługiego czasu amputowano drugą nogę. Jestem pod stałą opieką lekarzy i rehabilitantów, którzy dbają o moje zdrowie i kondycję fizyczną.

W zbiórce nakrętek wspomagają mnie pracownicy Samodzielnego Publicznego Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej w Tarnobrzegu, ul. Targowa 4.

Dzięki Waszej pomocy, poprzez zbiórkę nakrętek, a tym samym zakup protez mógłbym w miarę możliwości swobodnie się poruszać i funkcjonować w społeczeństwie.

Serdecznie dziękuję za pomoc i zapraszam do włączenia się w niniejszą akcję.

 Andrzej Czochara

 

2013-10-20 MJ

Daj się „wkręcić” w pomoc innym!

 

Samorząd uczniowski ogłasza konkurs międzyklasowy na zbieranie plastikowych nakrętek. Celem konkursu jest pomoc osobom potrzebującym. Nasza tegoroczna akcja skierowana jest do mieszkańca Tarnobrzega, pana Andrzeja Czochary, który zbiera pieniądze na protezę.

Konkurs rozpocznie się 04.11.2013 i będzie przebiegał w trzech etapach,  na zakończenie których ważone będą zebrane przez klasę nakrętki. Ważenia dokona powołana do tego celu komisja w następujących terminach: 16.12.2013, 17.02.2014 i 14.04.2014r., ich wyniki umieszczane będą na stronie internetowej szkoły. Na koniec akcji zebrane w poszczególnych etapach ilości nakrętek będą zsumowane, a klasa która zbierze ich najwięcej ogłoszona zostanie zwycięzcą i w dniu 25.04.2014r. otrzyma „nagrodę niespodziankę”. Klasy chcące wziąć udział  w konkursie mogą się do niego przyłączyć w każdym etapie, ponieważ nie ma znaczenia czas zbierania lecz liczba zebranych nakrętek. W skład komisji wejdą przedstawiciele samorządu, jeden z jego opiekunów i zaproszony do pracy nauczyciel.

Drodzy uczniowie przewodnie hasło naszego konkursu Daj się „wkręcić”  w pomoc innym! w pełni oddaje nasze intencje. Chcemy Was zachęcić do bezinteresownej pomocy na rzecz drugiego człowieka, która kosztuje tak niewiele wysiłku, a może zdziałać tak dużo.

Zrób coś dobrego, bądź otwarty, chętny,
weź udział w konkursie!!!

2013-10-13 MJ

Dnia 11.10.2013 w naszej szkole miały miejsce ważne wydarzenia. Był to wyjątkowy dzień dla uczniów klas pierwszych jak i wszystkich pracowników szkoły. Uroczystą akademią z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie wyrazili swoją wdzięczność dla swych wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły. W ich stronę popłynęły serdeczne życzenia, upominek muzyczny i symboliczna róża. Chociaż w ten sposób uczniowie starali się podziękować za pracę nauczycieli i podkreślić jak ważną rolę odgrywają w ich życiu.

Był to również dobry moment na zaprezentowanie całej społeczności szkolnej „Rolnika” nowo wybranych członków samorządu uczniowskiego i oficjalne przekazanie im gratulacji, należnego splendoru a także obowiązków i zadań na nowy rok szkolny. Nie obyło się bez podziękowań dla ustępującego samorządu oraz jego opiekunów. Podziękowania te zostały wzmocnione niespodzianką, którą była piosenka Kamila Bednarka pt. „Cisza” wykonana przez Damiana Lisa, ucznia klasy II Te.

Ważnym punktem uroczystości było także „Pasowanie na ucznia”. Od tego momentu pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności szkolnej. Złożyli uroczyste ślubowanie i stali się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Starsi koledzy skierowali do nich słowa mówiące, że to zaszczyt i wyróżnienie ale także zobowiązanie do dobrej, systematycznej pracy, sumiennego wypełniania obowiązków, angażowania się w życie szkoły, dążenia do własnego, wszechstronnego rozwoju.

Kulminacyjnym punktem programu była już ósma w naszej szkole „Olimpiada Pierwszoroczniaka”. Rozpoczęła się ona tradycyjnie od odegrania hymnu olimpijskiego i zapalenia znicza. Przed olimpiadą klasy pierwsze miały jeszcze wyznaczone zadanie, które polegało na zaprezentowaniu w sposób dowolny własnego kierunku. Należy przyznać, że zadanie zostało wykonane przez wszystkie klasy bardzo pomysłowo, z poczuciem humoru, wręcz brawurowo, do tego stopnia, że jury nie miało innej możliwości jak wszystkim drużynom przyznać taką samą, najwyższą liczbę punktów. W dalszej części olimpiady rozegrane zostały ciekawe i zarazem zabawne konkurencje. Przedstawiciele klas pierwszych spisali się na medal. Walczyli ze sobą bardzo dzielnie, wkładając w tą rozgrywkę całą swoją siłę a także serce, co docenili ich koledzy, dopingując głośno swoje drużyny. Wynik olimpiady był następujący: I miejsce zajęła klasa technikum architektury krajobrazu i spedycji, II miejsce zajęła klasa technikum ekonomicznego i logistyki, a III miejsce klasa technikum hotelarstwa. Wszystkim pierwszakom serdecznie gratulujemy i życzymy im wielu sukcesów, wytrwałości w osiąganiu celów oraz wiary w to, że ich wysiłek nie pójdzie na marne.
 

2013-10-02 MJ

Drodzy uczniowie

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole rozpoczynamy akcję na wyłonienie z waszego  grona wyróżniających się uczniów. Zamiarem naszym jest stworzenie specjalnej gabloty, w której prezentować będziemy sylwetki najlepszych, godnych naśladowania kolegów i koleżanek.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do samorządów klasowych o udzielenie informacji i ewentualne zgłoszenie propozycji odpowiednich kandydatów ze swoich klas.

Pod pojęciem „odpowiedni kandydat” mamy na myśli uczniów wyróżniających się w nauce (promowanych z wyróżnieniem) oraz uczniów rozwijających swoje pasje i zainteresowania, osiągających sukcesy w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych.

Celem naszych działań jest propagowanie wśród młodzieży pozytywnych wzorców, pokazywanie, że czas wolny można dobrze spożytkować, zachęcanie do własnego rozwoju i promowanie talentów.

Informacje należy przekazywać członkom lub opiekunom samorządu do końca października. Liczymy na odzew i owocną współpracę, ponieważ zależy nam na tym, aby cała społeczność szkolna miała wpływ na kreowanie otaczającej nas rzeczywistości.

 

Wybieraliśmy radnych Młodzieżowej Rady Miasta

Dnia 30.09.13 r. w naszej szkole miały miejsce dwa ważne wydarzenia. Pierwsze z nich, na skalę całego miasta to wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.   W związku z powyższym mamy przyjemność poinformować, że dwa mandaty   z obwodu 8, czyli naszej szkoły zdobyły uczennice: Joanna Kucięba i Joanna Dul. Będą one reprezentować naszą szkołę podczas obrad Rady. Gratulujemy dziewczynom i trzymamy za nie kciuki. Mamy nadzieję, że będą one dobrymi rzeczniczkami spraw młodzieży i inicjatorkami wielu cennych dla uczniów przedsięwzięć.
 

 

Obchodziliśmy Dzień Chłopaka

Drugim równie istotnym wydarzeniem był obchodzony w całej Polsce „dzień chłopaka”. Dziewczyny z „Rolnika” nie zapomniały o swoich kolegach ze szkoły. Nasi panowie otrzymali „jabłuszko pełne snów”, z tajemniczą wróżbą oraz gorącymi życzeniami spełnienia marzeń od trzech pięknych bogiń. Oby tylko się nie okazało, że wśród nich była Eris, bo mogłoby to oznaczać kłótnie i niesnaski (nadmieniamy, że Eris to grecka bogini niezgody, chaosu i nieporządku). Mamy nadzieję, że chłopcy docenili starania żeńskiej części społeczności szkolnej i mieli miły, udany dzień.

        

          Samorząd Uczniowski

 

2013-09-20 EB

Staż Technikum Hotelarstwa w Wielkiej Brytanii

 

Zapraszamy do obejrzenia pokazu wideo z pobytu naszych uczniów na stażu zawodowym w Wielkiej Brytanii.

 

 

2013-09-20 BS-P

Rusza Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

 

Zapraszamy uczniów do udziału w 12 edycji szkolnej internetowej gry giełdowej oraz w kursie e-learningowym o inwestowaniu.

Zainwestuj wirtualne 100 tysięcy zł na warszawskiej giełdzie i bezboleśnie naucz się finansów !!!

 

  • 100 000 wirtualnych złotych do zainwestowania na warszawskiej giełdzie,

  • dostęp do notowań on-line,

  • 3- lub 4-osobowe zespoły uczniów kupują i sprzedają akcje spółek,

  • kurs e-learningowy z przedsiębiorczości i języka angielskiego + certyfikat ukończenia.

NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY !!!

SPRAWDŹ:

http:// sigg.gpw.com.pl
www.sigg.edu.pl

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać u p. Bogusławy Serwan-Partyńskiej, p. Marzeny Jarosz i p. Marzeny Bręcławskiej.

 

 

2013-09-15 TP

Nasi koledzy wygrali I etap gry miejskiej

"ZASŁUŻENI DLA TARNOBRZEGA"

 

W piątek 13 września odbył się I edycja gry miejskiej „ZASŁUŻENI DLA TARNOBRZEGA „organizowanej pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzeg przez Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu.

Na stracie do gry stanęła drużyna ZSP2 ( ROLNIK) w składzie: Natalia Wójcik, Dominika Wójcik, Sylwia Kryczka, Sylwia Grabka z klasy II TSE”B” i Michał Kołodziej z klasy III TAK pod opieką nauczyciela geografii i wos-u p. Tomasza Piotrowskiego. Gracze mieli możliwość poznać miasto z innej, nieznanej im dotąd perspektywy. Odkrywali miejsca, gdzie historia przeplata się z życiem współczesnym. Przemierzali miasto w poszukiwaniu wskazówek i odpowiadając na pytania dotyczące historii Tarnobrzega i ważnych tarnobrzeskich postaci. Uczniowie wykazali się wiedzą historyczną, znajomością miasta oraz umiejętnościami współpracy w grupie i szybkiego znajdowania informacji. Gra zakończyła się na stadionie miejskich gdzie uczniowie i ich opiekunowie zostali zaproszenia na poczęstunek. Drużyna naszej szkoły okazała się bezkonkurencyjna zajęła I miejsce. Gratulujemy. Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowy puchar i dyplom.

 

 

 

2013-06-09 ZM

Wyśpiewali I miejsce

w XXVII Tarnobrzeskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej

 

W dniu 07. 06. 2013 r. odbył się XXVI Tarnobrzeski Festiwal Piosenki Ekologicznej. Celem konkursu jest popularyzacja proekologicznych postaw dzieci i młodzieży. Festiwal odbył się z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska w TDK-u. Na festiwalu wystąpił zespół szkolny w składzie: Karolina Sitek kl. I aSE - śpiew, Arek Kokowicz kl. I aSE - pianino, Grzesiek Łączkowski kl. IaSE- perkusja, Damian Lis kl. IaSE - gitara. Zespół pięknie wykonał piosenkę pt." Jaki piękny świat".

Komisja wysoko oceniła wykonanie, czego dowodem było zajęcie
I miejsca w kategorii IV szkoły średnie.

Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy, oraz drzewko ozdobne dla szkoły z rąk pana prezydenta miasta Roberta Mastalerza.

Gratulujemy

 

2013-07-02 TP

„Brąz” dla naszej uczennicy Eweliny Motyki

w turnieju ogólnopolskim

 

W dniu 15 czerwca 2013r odbył się w hali widowiskowo – sportowej w Szczucinie Międzywojewódzki Turniej Karate Shinkyokushinkai o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin Pana Jana Sipiora. Głównym organizatorem tych zawodów był Dąbrowski Klub Karate TETSUI – sekcja Szczucin i Tarnowski Klub Sportowy Karate Shinkyokushinkai prowadzony przez Shihan Wiesław Gwizd. W turnieju startowało 236 zawodników reprezentujących 23 Kluby z Polski. Głównym Sędzią był Sensei Roman Kęska 4 Dan – Kraków. Turniej przeprowadzony był we wszystkich kategoriach Kata i Kumite. Tarnobrzeski Klub Karate Kyokushin reprezentowała uczennica naszej szkoły - Ewelina Motyka, która w konkurencji kumite full contakt seniorki, zajęła III miejsce. Gratulujemy!

 

 

 

2013-06-10 US

Paulina zdobyła indeks

W dniach 7 i 8 czerwca 2013 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się finał XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczestnicy startowali w 9 blokach tematycznych. Paulina Rawska, uczennica Technikum Ekonomicznego startowała w bloku agrobiznes, zmagając się z treściami ekonomicznymi wzbogaconymi o zagadnienia rolnicze.  Zawody centralne były dwuetapowe i obejmowały część pisemną (60 pytań testowych) i praktyczną (3 zadania praktyczne). W bloku agrobiznes startowało 27 najlepszych uczniów z Polski, wyłonionych w zawodach szkolnych i okręgowych.  Paulina zaprezentowała się bardzo dobrze, uzyskując tytuł finalisty i prawo studiowania na  wydziałach ekonomicznych 8 uniwersytetów rolniczych w Polsce. Opiekunem merytorycznym uczennicy była Pani Urszula Szczytyńska – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych. Pani profesor od lat podtrzymuje bardzo dobre tradycje „Rolnika”, w zakresie udanych startów uczniów w tej prestiżowej olimpiadzie.

 

2013-04-03 AW

Nowe kierunki kształcenia dla dorosłych

 

Od nowego roku szkolnego nasza szkoła oferuje osobom dorosłym możliwość kształcenia w Szkołach Policealnych -

Technik Administracji

 i Technik Rachunkowości.

Okres nauki trwa 2 lata. Kształcenie może odbywać się w systemie stacjonarnym lub zaocznym. Nauka jest bezpłatna.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia z zdobycia nowych, atrakcyjnych kwalifikacji.

czytaj więcej...

2013-05-21 ZM

Znamy wyniki Konkursu

Ekologicznego Eko-Planeta

 

Wśród 15 uczniów, którzy 6 marca 2013 r. pisali test składający się z 30 pytań oraz części opisowej najwyższy wynik w szkole uzyskała Sudoł Kamila z kl. III TAK, następne drugie miejsce Gancarczyk Jolanta z kl. IV TA a trzecie miejsce Jadach Aneta z kl. IV TAK.

Kamila otrzymała nagrodę książkową i dyplom wyróżnienia, Jola i Aneta otrzymały dyplomy wyróżnienia. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy ekologicznej.

2013-04-16 ND

E-zagrożenia

- realne niebezpieczeństwo,
czy przesadne obawy?

 

Nie tylko dorośli, ale również dzieci narażone są na zagrożenia internetowe poprzez: kontakt z pornografią, pedofilią, przemocą, uzależnieniem oraz nieświadomym udostępnianiem informacji. Wśród Internautów przeważa młodzież, dla której komputer stał się podstawowym narzędziem pracy, nauki i rozrywki. Oprócz tego istnieją także inne zagrożenia w Internecie takie jak: wirusy, oraz programy szpiegujące.

Na co należy szczególnie zwracać uwagę?

Internet oprócz wielu pozytywnych, praktycznych i użytecznych aspektów, niesie ze sobą wiele zagrożeń. Niestety, Internet to nie tylko praktycznie nieograniczone źródło informacji, idealny sposób komunikowania się oraz pracy.  

czytaj więcej..

Natalia Dziedzic

klasa I TSE

2013-04-04 MJ

Wspaniałe planistki z „Rolnika”

Sukcesy uczniów są domeną naszej szkoły. Uczennice klasy III technikum ekonomicznego Adrianna Bielat i Lidia Kostecka okazały się świetnymi planistkami i w konkursie „Jestem przedsiębiorczy” organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu zdobyły wyróżnienie za swój biznesplan. Ich pomysł na działalność znalazł uznanie komisji konkursowej, a prezentacja w formie obrony wymyślonego przedsięwzięcia dała im dużą ilość punktów. Dziewczęta udowodniły, że mają świetne,  nowatorskie pomysły i co ważne umieją przekonać do nich innych. Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia także w innych szkolnych przedsięwzięciach.

 

2013-03-26 AS

Jasna Góra zdobyta...

 

Zgodnie z wieloletnią tradycją co roku uczniowie klas maturalnych naszej szkoły jeżdżą na Jasną Górę prosić Matkę Boską o pomoc w zdaniu matury. Tak było i w tym roku…
20 marca  klasa IV technikum ekonomicznego pod opieką pań: Anety Sajdy i Anny Piotrowskiej , wyruszyła w swoją  pielgrzymkę do tegoż jakże uduchowionego i  urokliwego miejsca…
W czasie pobytu w Częstochowie był czas na uczestnictwo we mszy świętej, na indywidualną modlitwę, na chwile refleksji nad sobą i wyborem przyszłej drogi życia, prośby o dar mądrości i wiedzy w czasie  egzaminów  maturalnych ( i nie tylko wtedy), ale  także na modlitwy intencyjne  za rodziców, przyjaciół, bliskich;  osoby chętne mogły  przejść  na kolanach wokół Cudownego Obrazu i zwiedzić Sanktuarium.

 Mimo zmęczenia wynikającego z długiej podróży  każdy wracał duchowo podbudowany, pełen wiary i optymizmu,  zewsząd rozbrzmiewał radosny śmiech, śpiew  i przekonanie, że z maryjnym wstawiennictwem  „matura to tylko formalność”.

 

2013-03-19 MJ

Wycieczki przedmiotowe cennym źródłem zdobywania wiedzy przez uczniów

 

W dniu 13.03.2013 uczniowie naszej szkoły z klas hotelarskich i żywieniowych uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Dworu Dwikozy, który organizował dzień otwarty. Nasza młodzież miała okazję zwiedzić kuchnię i restaurację hotelową, a także pokoje gościnne. Uczniowie byli pod wrażeniem nowoczesnego wyposażenia obiektu i wysokiego standardu hotelu.

Dzięki uprzejmości pana Kamila Stąporskiego, nauczyciela naszej szkoły i jednocześnie menedżera ds. gastronomii w Dworze Dwikozy, młodzież mogła zdobyć dogłębną wiedzę na temat funkcjonowania takiego obiektu. Uczniowie rozmawiali także z szefem kuchni panem Piotrem Sabalą, zgłębiając tajniki współczesnego prowadzenia kuchni, a także z innymi pracownikami Dworu, którzy oprowadzali młodzież po części hotelowej.

Wycieczki przedmiotowe są bardzo przydatne, jako uzupełnienie wiedzy teoretycznej i przynoszą dobre efekty, zgodnie z zasadą, że lepiej raz zobaczyć niż wiele razy usłyszeć. Szczególne podziękowania kierujemy do dyrektora Dworu Dwikozy pana Piotra Tabora, za możliwość zwiedzania obiektu i życzliwe przyjęcie. Współorganizatorem wyjazdu młodzieży była pani Ewelina Reguła, a opiekunami Marzena Karwat i Marzena Jarosz.

 

2013-04-15 BS-P

Agata Jata i Robert Jadach

finalistami ogólnopolskiego konkursu

"Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?" 

 

Agata Jata z kl. IV technikum ekonomicznego  i Robert Jadach z kl. IV technikum  architektury krajobrazu zostali finalistami XVI edycji prestiżowego ogólnopolskiego konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?” organizowanego corocznie przez Polską Fundację im. Roberta Schumana oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

W konkursie wzięło udział 51 uczniów z całej Polski, którzy nadesłali swoje projekty modernizacji gospodarstw do terytorialnie im przydzielonych komisji konkursowych. W tym roku konkurs cieszył się wyjątkowo dużą popularnością. Prace napisane przez uczniów pod kierunkiem pani mgr Bogusławy Serwan-Partyńskiej  zostały wysoko  ocenione przez Regionalną Komisję Konkursową przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

czytaj więcej..

2013-03-29 TS

Wielkanocny Konkurs Plastyczny

 

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w Wielkanocnym Konkursie Plastycznym organizowanym przez Tarnobrzeski Dom Kultury. Uczniowie wykonali prace w następujących kategoriach tematycznych: Projekt Kartki Wielkanocnej, Pisanka, Baranek, Palma Wielkanocna.

W Konkursie udział wzięli:
Kinga Bis, Michał Kołodziej, Marlena Kulig, Wioletta Misiewicz, Magdalena Dul, Aleksandra Sołtys, Magdalena Kosztur, Marlena Markiewicz, Magdalena Swajda, Joanna Dembucz, Małgorzata Durda.

Opiekunowie Konkursu: Teresa Szustak, Anna Sadrakuła.

 

2013-03-18 LS

Konkurs plastyczny „Austria jest
warta podróży” rozstrzygnięty…

 

W dniu 14 marca 2013r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Austria jest warta podróży” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Uczestnicy konkursu mieli za zadnie wykonać plakat dowolną techniką prezentując przy tym walory turystyczne oraz swoje skojarzenia z Austrią. Prace mogli wykonać pojedynczo lub w parach.

Komisja konkursowa w składzie: pan dyrektor M. Szczytyński oraz opiekunki szkolnego samorządu: p. A. Piotrowska, p. A. Sajda oraz p. L. Krakowiak wyłonili zwycięzców.

I miejsce zajęła Kinga Grudzień, uczennica klasy III Technikum Architektury Krajobrazu, II miejsce przypadło Patrycji Surowiec i Karolinie Przybyło uczennicom klasy III Technikum Ekonomicznego, zaś III miejsce otrzymał Damian Gurdak z tej samej klasy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali symboliczne nagrody oraz dyplomy.

 G R A T U L U J E M Y !!!

 

 

2013-03-14 EB

Powrót ze stażu w Salamance

 

 

 

Po miesięcznym stażu zawodowym w Hiszpanii powróciła do kraju pierwsza grupa naszych uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Hotelarstwa.

 Zespół 16 osób wraz z opiekunami p. Ewą Brzozowską, nauczycielką j. angielskiego i p.Sabiną Dyjak, nauczycielką przedmiotów zawodowych przebywał w Salamance realizując projekt Leonardo da Vinci-  Mobilność IVT - Praktyki zawodowe dla młodzieży uczącej się - pt  „Staże w branży turystycznej, gastronomicznej i hotelarskiej w Unii Europejskiej”, współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 Celem projektu było umożliwienie młodym ludziom zdobycia doświadczenia zawodowego     i praktyki w zawodach gastronoma oraz hotelarza na europejskim rynku pracy.

Uczniowie pracowali w zakładach gastronomicznych oraz hotelach i pensjonatach, gdzie oprócz zdobywania szlifów zawodowych, doskonalili także swoje umiejętności językowe. Był to swoisty egzamin z dorosłego życia, z dala od domu i rodziców, w obcym kulturowo środowisku i kraju. 

Uczestnicy stażu zyskali wiele nowych umiejętności i wiadomości co z pewnością zaowocuje w przyszłej pracy.  Miesiąc spędzony za granicą dodał im wiary we własne siły i pewności siebie. Uczniowie poznali nowy kraj, jego kulturę i obyczaje, poznali hiszpańską kuchnię nawiązali nowe znajomości a nawet przyjaźnie. Z przyjemnością informujemy, że pracodawcy doceniali fachowość, pracowitość i sporą wiedzę naszych uczniów, a niektórzy nawet zaproponowali im współpracę w przyszłości.

Życzymy dalszych sukcesów w nauce i karierze zawodowej.

 

2013-03-12 TS

"Stop przemocy, dopalaczom i używkom pod każdą postacią"

 

Nasi uczniowie wzięli udział w III edycji Konkursu Plastycznego "Stop przemocy, dopalaczom i używkom pod każdą postacią". Prace konkursowe wykonali: Kinga Grudzień kl, III THK, Justyna Jata kl. III TŻ, Michał Kołodziej, Martyna Papka, Kinga Bis z kl. II TKH.

Opiekunowie Konkursu: Anna Sadrakuła, Teresa Szustak.

  

 

2013-03-11 ZM

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny

Eko- Planeta

 

6 marca w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Eko- Planeta. Uczestniczyło w nim 15 uczniów naszej szkoły z różnych klas: III TŻiGD, III TKH, II TAK, IV TAK, IV TA. Uczniowie rozwiązywali test metodą jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań oraz zadania opisowego. Udział jest sprawdzianem umiejętności z zakresu ekologii i ochrony środowiska w Polsce, Europie i Regionie. Wyniki konkursu będą znane w maju, uczestnikom życzymy powodzenia.

Przypominały jednocześnie, że w szkole trwa  zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego w ramach akcji "Zbieramy elektrośmieci".

Nie wyrzucaj - przynieś do nas!

 

2013-03-09 TP

Wyniki konkursu geograficznego „MAPOZNAWCA 2013”

 

W dniu 6 marca 2013 r. (środa), o godzinie 8.00 odbył się w naszej szkole  konkurs geograficzny "Mapoznawca 2013". Konkurs trwał 1 godzinę lekcyjną i dotyczył testu z zakresu geografii politycznej świata. Uczestniczyło w nim 11 uczniów.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Robert Jadach IV TAK  90/102 punkty

II miejsce – Natalia Wójcik  I„b”TSE  70/102 punkty

III miejsce – Sebastian Garboś  I„a”TSE  68/102 punkty

Pozostałe lokaty zajęli: 

Dawid Maciejewski - I„b”TSE  63/102 punkty

Sylwia Grabka - I„b”TSE  62/102 punkty

Dominika Wójcik - I„b”TSE  62/102 punkty

Sylwia Kryczka - I„b”TSE  59/102 punkty

Tomasz Sarzyński - I„a”TSE  55/102 punkty

Magdalena Dul - I„a”TSE  42/102 punkty

Edyta Wypych - I„a”TSE  42/102 punkty

Marcin Kumor - I„a”TSE  37/102 punkty

Wszyscy finaliści i uczestnicy otrzymali  nagrody w postaci ocen cząstkowych z geografii i punktów z zachowania.

Gratuluję  Zwycięzcom!        

Organizator konkursu: Tomasz Piotrowski

 

    

 

 

2013-02-06 AD

Hotelarze i żywieniowcy
 na praktyce w Hiszpanii

 

Miło nam poinformować, że nasza szkoła realizuje w tym roku szkolnym projekt Leonardo da Vinci – „Uczenie się przez całe życie”, „Staże w branży turystycznej, gastronomicznej i hotelarskiej  w Unii Europejskiej”.

Celem projektu jest wsparcie uczestników w rozwijaniu wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w różnych krajach Unii Europejskiej. Ma też na celu doskonalenie branżowego języka angielskiego i hiszpańskiego oraz metod i organizacji pracy tak, aby wykorzystać je w przyszłości w poszukiwaniu zatrudnienia, bądź założenia własnej firmy.

W dniu 3 lutego 2013r., w ramach projektu uczniowie Technikum Hotelarstwa i Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego wyjechali na 4-tygodniowe staże do restauracji i zakładów gastronomicznych w pięknym mieście Salamanca, położonej w północno-zachodniej Hiszpanii.

Pod koniec roku szkolnego na uczniów czeka jeszcze wyjazd na staż w hotelach w Wielkiej Brytanii.

Trzymamy kciuki za udany wyjazd uczniów i ich opiekunów: Pani Ewy Brzozowskiej i Pani Sabiny Dyjak.

 

2013-02-01 US

Bogusław Pawłowski
 - szkolny mistrz księgowania

 
Bogusław Pawłowski, uczeń klasy IV Technikum Ekonomicznego, zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości. Ubiegłoroczny Szkolny Mistrz Księgowania zmierzy się 7 marca 2013 r. z najlepszymi z całej Polski.
Uczestnicy finału muszą wykazać się olbrzymią wiedzą z zakresu rachunkowości i umiejętnościami obsługi programów komputerowych wspomagających rachunkowość w firmie.
To już 11 edycja tego prestiżowego konkursu. Bogdan jest w nim 9 finalistą reprezentującym naszą szkołę.
Gratulujemy bardzo dobrego poziomu przygotowania i trzymamy kciuki.

Urszula Szczytyńska

 

 

2013-01-06 BD

"Dzikowianie" śpiewają kolędy

 

 

"Cicha noc", "Dzisiaj w Betlejem" i inne kolędy zaśpiewał Chór "Dzikowianie" w Tarno-brzeskim Domu Kultury
i w trakcie Wigilii Szkolnej. Dyrygował Paweł Gospoś.

 

Posłuchaj i obejrzyj zdjęcia na Facebook i YouTube

 

 

 

2012-12-17 EB

Staże naszych uczniów w  Unii Europejskiej

PROGRAM: „UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE”

Program Leonardo da Vinci

 Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Tarnobrzegu powołał komisję do spraw rekrutacji uczestników projektu „Staże w branży turystycznej, gastronomicznej i hotelarskiej w Unii Europejskiej”  w ramach programu Leonardo da Vinci 2012 w składzie:

1. Ewa Brzozowska – szkolny koordynator projektu, nauczyciel języka angielskiego

2. Małgorzata Motyka – pedagog

3. Sabina Dyjak – nauczyciel przedmiotów zawodowych

4. Małgorzata Pacześniak – wychowawca klasy III TH

 

Lista uczniów zakwalifikowanych na praktyki zagraniczne:    

czytaj więcej... 

 

2012-09-09 TP

Jesteśmy w czołówce szkół województwa podkarpackiego

 

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie opublikowała tegoroczne wyniki szkół z egzaminu zawodowego w sesji letniej 2012. Prezentowane wyniki tradycyjnie lokują  Zespół Szkół  Ponadgimnazjalnych nr 2  „ROLNIK” na czele pod względem zdawalności wśród szkół województwa podkarpackiego.

Najlepsze wyniki uzyskali technicy ekonomiści 95,24% oraz technicy architektury krajobrazu 87,50%. Powodem do dumy jest także wynik absolwentów w zawodzie technik agrobiznesu, którzy w 85,71% zdali egzamin zawodowy. Dobry wynik uzyskali również  uczniowie technikum żywienia i gospodarstwa domowego ( 68,18%)  oraz technikum hotelarstwa (54, 29%)

Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe jest trudny, bo wysoki jest próg zaliczeń, wynoszący aż 75%. Tym bardziej cieszą dobre wyniki uczniów klas technikum. Tak pomyślne wyniki egzaminów zawodowych potwierdzają dobre przygotowanie uczniów do zawodu oraz świadczą o jakości kształcenia i fachowym przygotowaniu kadry pedagogicznej Zespołu Szkół   Ponadgimna-zjalnych nr 2 w Tarnobrzegu. Jesteśmy dumni z uczniów, którzy rozwijają swoje pasje i zainteresowania oraz godnie reprezentują naszą szkołę, udowadniając, że ZSP nr 2 to dobre i przyjazne miejsce dla młodego człowieka.

Serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania dla naszych absolwentów oraz życzenia dalszego spełniania aspiracji zawodowych i wszelkiej pomyślności.

 

 

2013-01-17 MB

Sukces Ady

 

Dnia 11 stycznia odbyła się Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej w Rzeszowie - etap okręgowy. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III TE Adrianna Bielat, która także będzie reprezentowała  szkołę w etapie okręgowym Olimpiady Przedsiębiorczości w Krakowie. Ada  wzięła również  udział w Podkarpackim Konkursie Wiedzy o Podatkach.

Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki!

 

 

 

2013-01-10 TP

 

W Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013, opracowanym przez Perspektywy i Rzeczpospolitą

II miejsce zajęło nasze 

Technikum Architektury Krajobrazu

 

O północy 10 stycznia br. ogłoszono wyniki XV  edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimanzjalnych 2013, przygotowanego przez Perspektywy  i Rzeczpospolitą.

Wszystkie rankingi obejmują łącznie ok. 1500 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.

Miło nam poinformować, że szkoła naszego Zespołu, Technikum Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego, znalazło się wśród 250 najlepszych techników w Polsce  w rankingu tygodnika Perspektywy.

W zestawieniu najlepszych techników 2013 w

województwie podkarpackim nasze technikum zajęło drugie zaszczytne miejsce.

Kapituła rankingu, pod przewodnictwem prof. Jana Łaszczyka brała pod uwagę: sukcesy szkoły  w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz ocenę szkoły przez kadrę akademicką. Uwzględniono również wyniki egzaminów zawodowych. Ranking obejmował 5000 szkół ponadgimnazjalnych (liceów i techników).

                                                          Gratulujemy uczniom i nauczycielom

 

2013-01-10 B S-P

I etap Podkarpackiego Konkursu

Ekonomicznego "Młody Ekonomista - 2013" rozstrzygnięty


W dniu 9 stycznia 2013 r. uczniowie kl. IV technikum ekonomicznego wzięli udział w szkolnych  eliminacjach XI edycji Podkarpackiego Konkursu Ekonomicznego „Młody Ekonomista – 2013”, który w tym roku odbywa się pod hasłem ”Inwestycje przedsiębiorstw na rynku kapitałowym”. Konkurs jest objęty patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i jest dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Leżajsku i Narodowego Banku Polskiego, natomiast Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Przemyśl-Rzeszów zapewnia dla pierwszego laureata bezpłatne studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunku administracja.

Udział w konkursie ma na celu uaktywnienie młodzieży w podnoszeniu swojej wiedzy i umiejętności w dziedzinie ekonomicznych przedmiotów zawodowych.

W etapie szkolnym konkursu uczniowie rozwiązywali test składający się z 70 pytań. 

 Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się trzy osoby tj.:

Bogusław Pawłowski

Agata Jata

Natalia Załucka

Finaliści zakwalifikowani do etapu II będą uczestniczyć w dniu 7.02.2013r w Leżajsku w profesjonalnym szkoleniu prowadzonym przez wykładowców uczelni wyższych oraz pracowników instytucji finansowych sprawujących opiekę merytoryczną nad konkursem.

Etap finałowy odbędzie się 12.03. 2013 r w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu

ul. Kopernika 18  39-400 Tarnobrzeg

tel. fax 158225557    budynek przy ul. Jasińskiego 158225573

zsrtbg@wp.pl