Kierunki kształcenia

Technikum Ekonomiczne

Technikum Architektury Krajobrazu

Technikum Hotelarstwa

Technikum Spedycji

Technikum Żywienia i Usług

    Gastronomicznych

 

Dedykowane

Dla kandydatów

Serwis maturzysty

Dla nauczycieli

Egzamin zawodowy

 

O Szkole

Osiągnięcia

Historia Szkoły

Ceremoniał

Patron

Kronika

Absolwenci

Media o nas

Primus inter pares

Konkursy i olimpiady

Redakcja

 

Organizacje

Chór "Dzikowianie"

Samorząd Uczniowski

Liga Ochrony Przyrody

Szkolny Klub Sportowy

Klub Pracy "Kuźnia"

Firma Symulacyjna

Warsztaty Rysunku

Grupa Wsparcia "Jestem"

Kącik języka niemieckiego

Kącik języka rosyjskiego

Kącik języka francuskiego

Kącik języka angielskiego

 

Projekty unijne

Comenius

Leonardo da Vinci

eTwinning

Zawodowcy

Erasmus+

 

 

Varia

Publikacje nauczycieli

Prace uczniów

Dokumenty szkolne

Plan lekcji

Plan klas

Kalendarz szkolny

Archiwum 2013

Archiwum 2012

Archiwum 2011

Mapa strony

 

 

 

Polecamy 

 

 

 

Kuratorium Oświaty 
w Rzeszowie dla uczniów
i rodziców
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2013-06-09 ZM

Wyśpiewali I miejsce

w XXVII Tarnobrzeskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej

 

W dniu 07. 06. 2013 r. odbył się XXVI Tarnobrzeski Festiwal Piosenki Ekologicznej. Celem konkursu jest popularyzacja proekologicznych postaw dzieci i młodzieży. Festiwal odbył się z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska w TDK-u. Na festiwalu wystąpił zespół szkolny w składzie: Karolina Sitek kl. I aSE - śpiew, Arek Kokowicz kl. I aSE - pianino, Grzesiek Łączkowski kl. IaSE- perkusja, Damian Lis kl. IaSE - gitara. Zespół pięknie wykonał piosenkę pt." Jaki piękny świat".

Komisja wysoko oceniła wykonanie, czego dowodem było zajęcie
I miejsca w kategorii IV szkoły średnie.

Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy, oraz drzewko ozdobne dla szkoły z rąk pana prezydenta miasta Roberta Mastalerza.

Gratulujemy

2013-06-04 LK

Zakończył się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR

 

Dnia 20 marca 2013 odbyła się XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR.  Wzięło w nim udział ponad 5 tys. uczestników.  Naszą szkołę reprezentowało dwunastu uczniów z klas I-III.

Najlepszy wynik w szkole otrzymali: Martyna Kucięba z klasy I Technikum Żywienia (w kategorii klasy I), Izabela Pałubska z klasy II Technikum Ekonomicznego w kategorii klasy II) oraz Adrianna Bielat, uczennica klasy III Technikum Ekonomicznego (w kategorii klasy III).

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników!

 

2013-06-12 TS

Konkurs „Moja rodzina”

 

Kinga Grudzień z klasy III TAK i Michał Kołodziej z klasy II TAK wykonali prace plastyczne na konkurs „Moja rodzina” zorganizowany przez Katolickie Centrum Pomocy rodzinie w Tarnobrzegu. Podsumowanie konkursu nastąpiło po zakończeniu „Marszu dla życia i rodziny”. Uczniowie otrzymali wyróżnienia- zostali nagrodzeni dyplomami oraz cennymi  nagrodami rzeczowymi.

Gratulujemy!

2013-06-10 US

Paulina zdobyła indeks

W dniach 7 i 8 czerwca 2013 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się finał XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczestnicy startowali w 9 blokach tematycznych. Paulina Rawska, uczennica Technikum Ekonomicznego startowała w bloku agrobiznes, zmagając się z treściami ekonomicznymi wzbogaconymi o zagadnienia rolnicze.  Zawody centralne były dwuetapowe i obejmowały część pisemną (60 pytań testowych) i praktyczną (3 zadania praktyczne). W bloku agrobiznes startowało 27 najlepszych uczniów z Polski, wyłonionych w zawodach szkolnych i okręgowych.  Paulina zaprezentowała się bardzo dobrze, uzyskując tytuł finalisty i prawo studiowania na  wydziałach ekonomicznych 8 uniwersytetów rolniczych w Polsce. Opiekunem merytorycznym uczennicy była Pani Urszula Szczytyńska – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych. Pani profesor od lat podtrzymuje bardzo dobre tradycje „Rolnika”, w zakresie udanych startów uczniów w tej prestiżowej olimpiadzie.

2013-05-21 ZM

Znamy wyniki Konkursu

Ekologicznego Eko-Planeta

 

Wśród 15 uczniów, którzy 6 marca 2013 r. pisali test składający się z 30 pytań oraz części opisowej najwyższy wynik w szkole uzyskała Sudoł Kamila z kl. III TAK, następne drugie miejsce Gancarczyk Jolanta z kl. IV TA a trzecie miejsce Jadach Aneta z kl. IV TAK.

Kamila otrzymała nagrodę książkową i dyplom wyróżnienia, Jola i Aneta otrzymały dyplomy wyróżnienia. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy ekologicznej.

2013-04-04 MJ

Wspaniałe planistki z „Rolnika”

Sukcesy uczniów są domeną naszej szkoły. Uczennice klasy III technikum ekonomicznego Adrianna Bielat i Lidia Kostecka okazały się świetnymi planistkami i w konkursie „Jestem przedsiębiorczy” organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu zdobyły wyróżnienie za swój biznesplan. Ich pomysł na działalność znalazł uznanie komisji konkursowej, a prezentacja w formie obrony wymyślonego przedsięwzięcia dała im dużą ilość punktów. Dziewczęta udowodniły, że mają świetne,  nowatorskie pomysły i co ważne umieją przekonać do nich innych. Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia także w innych szkolnych przedsięwzięciach.

 

2013-03-29 TS

XVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

 

W dniu 22 marca odbył się etap szkolny XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej pt. "Od wiary Abrahama do wiary Kościoła". W ramach przygotowania należało przeczytać pewne rozdziały Księgi Rodzaju oraz List św. Pawła do Rzymian.

I miejsce zdobyła Ewa Szczypta z kl. II TE
II miejsce Agnieszka Wójcik kl. III TŻ
III miejsce Martyna Grosicka kl. II TE.

Te osoby zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego.
Pozostali uczestnicy Konkursu to: Magdalena Jońca, Wioletta Misiewicz, Ilona Komar, Partycja Kosior, Joanna Bujak, Mateusz Babula, Michał Kołodziej.

2013-04-18 BS-P

  Specjalistka od podatków

 

W dniu 12 kwietnia 2013r nasza uczennica Adrianna Bielat wzięła udział w III Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach, który odbył się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W finale wzięło udział 55 uczniów z całej Polski, którzy zostali laureatami etapów wojewódzkich konkursu. Na początku uczniowie musieli zmierzyć się z testem obejmującym  zagadnienia z zakresu podatku od spadków i darowizn, podatku od czynności cywilnoprawnych oraz ustawy o doradztwie podatkowym.  Następnie do drugiego etapu  komisja konkursowa wyłoniła najlepszą dwudziestkę, w której znalazła się Ada. Drugi etap polegał na odpowiedzi ustnej na wylosowane pytania. Ada poradziła sobie z tym  bardzo dobrze  uzyskując statut finalistki etapu ogólnopolskiego.

  

 

 

2013-04-08 AD

Kinga Grudzień w konkursie plastycznym

 

Uczennica Kinga Grudzień wykonała pracę na konkurs plastyczny pt. "Architektura sakralna - kościoły i kapliczki". Praca wykonana pastelami przedstawia kościół w Koprzywnicy. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.

 

2013-03-23 BS-P

Kolejny sukces naszych ekonomistów

 

Dnia 22 marca 2013r w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie odbył się II etap III Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, zorganizowanego przez Podkarpacki  Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Do konkursu przystąpiło 100 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Wśród nich było 8 uczniów z naszej szkoły, którzy wysłali swoje prace do wojewódzkiej komisji konkursowej. Komisja ta wyłoniła 46 finalistów.

Wśród nich znaleźli  się: Agata Jata i Paulina Rawska z klasy IV TE oraz Adrianna Bielat, Lidia Kostecka, Magdalena Swajda, Agnieszka Guzikowska, Paweł Furdyna i Mateusz Chrząstek
z klasy III TE.

czytaj więcej...

2013-03-15 MJ

"Jak planować to tylko w "Rolniku"

 

W dniu 14.03.2013  uczennice z klasy II i III technikum ekonomicznego naszej szkoły; Adrianna Bielat, Lidia Kostecka, Martyna Grosicka, Ilona Komar i Klaudia Bojanowska wzięły udział w III etapie konkursu "Jestem przedsiębiorczy", organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Techniczno Ekonomiczną w Jarosławiu. Wcześniejsze etapy polegały na samodzielnym sporządzeniu biznesplanu, a ostatni, zadaniowy na jego obronie. Uczennice nasze zaprezentowały własne pomysły na działalność, które w ocenie komisji były ciekawe i oryginalne, jak również mężnie broniły biznesplanów, odpowiadając na podchwytliwe pytania członków komisji. 

Nie znamy jeszcze wyników konkursu ale z niecierpliwością na nie czekamy. Uczennicom gratulujemy udziału w konkursie, jak również nowych ciekawych doświadczeń i wyzwań. Opiekunami naszych dziewcząt były panie: Marzena Bręcławska i Marzena Jarosz.

2013-03-12 BS-P

Sukces młodych ekonomistów  

              

Dnia 12 marca 2013r w Zespole Szkół Licealnych im. B. Chrobrego w Leżajsku odbył się finał XI edycji Podkarpackiego Konkursu Ekonomicznego „Młody Ekonomista - 2013", pod hasłem „Inwestycje przedsiębiorstw na rynku kapitałowym”.  W pierwszym  etapie konkursu wzięło udział 330 uczniów z 15 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 36 uczniów, a wśród nich trzy osoby z naszej szkoły tj. Agata Jata, Natalia Załucka i Bogusław Pawłowski z klasy IV TE, którzy do finału przygotowywali się pod kierunkiem pani Bogusławy Serwan-Partyńskiej.

Konkurs ten jest od siedmiu lat wpisany do kalendarza imprez wojewódzkich i objęty patronatem przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Wysoki poziom merytoryczny konkursu zapewnia objęcie go opieką naukową przez Uniwersytet Rzeszowski oraz Wyższą Szkołę Prawa i Administracji Przemyśl – Rzeszów.

czytaj więcej...

2013-03-11 ZM

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny

Eko- Planeta

 

6 marca w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Eko- Planeta. Uczestniczyło w nim 15 uczniów naszej szkoły z różnych klas: III TŻiGD, III TKH, II TAK, IV TAK, IV TA. Uczniowie rozwiązywali test metodą jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań oraz zadania opisowego. Udział jest sprawdzianem umiejętności z zakresu ekologii i ochrony środowiska w Polsce, Europie i Regionie. Wyniki konkursu będą znane w maju, uczestnikom życzymy powodzenia.

Przypominały jednocześnie, że w szkole trwa  zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego w ramach akcji "Zbieramy elektrośmieci".

Nie wyrzucaj - przynieś do nas!

2013-03-07 LS

Wyróżnienie dla Wioli

 

Wiola Misiewicz, uczennica klasy II Technikum Ekonomicznego wzięła udział w regionalnym konkursie JĘZYK + ZAWÓD = PRZYSZŁOŚĆ, który odbył się dnia 1 marca 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu.

Konkurs był adresowany do uczniów kształcących się w zawodach: turystyczno-hotelarskim

i gastronomicznym. Merytorycznie obejmował on wiedzę i umiejętności zawarte w programie nauczania języka obcego zawodowego w klasach technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum hotelarstwa.

Wiola, choć jest uczennicą klasy ekonomicznej podjęła próbę i wybrała tematykę turystyczno-hotelarską. W I części konkursowej uczestnicy mieli wykazać się umiejętnością zrozumienia tekstu czytanego, część II zaś polegała na ustnym przedstawieniu prezentacji multimedialnej w programie Power Point. Dla profilu turystyczno-hotelarskiego tematem przewodnim był: Miejsca mniej znane też mogą zachwycać…”. Wioletta przygotowała prezentację pt. „Sandomierz ist eine Reise wert / Sandomierz jest godny zobaczenia”.

Serdeczne gratulacje dla Wioli za udział w konkursie i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Dla wszystkich sympatyków języka niemieckiego i nie tylko polecamy do wglądu prezentację uczennicy.

Obejrzyj prezentację konkursową Wiolety  (pptsx 14 MB)

 

2013-02-05 AS

Szkolny Konkurs Ortograficzny

 

31 stycznia w naszej szkole miała miejsce tegoroczna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Nad organizacją zmagań  czuwały  panie Małgorzata Pacześniak i Aneta Sajda. Uczniowie – ochotnicy  poznali historię hrabiego Hilarego. Tekst dyktanda zawierał przykłady różnych zasad ortograficznych i, jak przyznali zainteresowani, nie należał do najłatwiejszych. Tym większą satysfakcję i radość z wygranej powinni mieć Ci , którzy popełnili najmniej błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Należą do nich: Justyna Dąbek, Justyna Gurdak, Adrianna Bielat, Ewa Szczypta, Martyna Grosika, Marlena Kulig, Patrycja Zygmunt. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do zmierzenia się z polską ortografią za rok. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Miejskim Dyktandzie, które odbędzie się 27 lutego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

2013-01-08 MJ

"Rolnik" lubi sukcesy

 

Miło nam poinformować społeczność szkolną o kolejnym sukcesie, który odniosła nasza uczennica Adrianna Bielat z klasy III TE.

Spośród pięciu uczestników szkolnego etapu Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej to właśnie ona zakwalifikowała się do II etapu okręgowego i 11 stycznia 2013 roku będzie reprezentować naszą szkołę w następnym sprawdzianie wiedzy ekonomicznej. Podczas I etapu Ada wykazała się  znajomością ekonomii w skali mikro i makro, a także umiejętnością analizy rynku i praw nim rządzących.

Serdecznie gratulujemy naszej "ekonomistce" i życzymy dalszych sukcesów. Kciuki trzymają opiekunowie Marzena Bręcławska i Marzena Jarosz.

 

2013-01-21 AZ

Nasi uczniowie finalistami VII Konkursu Kolędy
i Pastorałki Obcojęzycznej w Kolbuszowej

 

16 stycznia nasi uczniowie wykonali na scenie kolbuszowskiego Domu Kultury piękną nowoczesną kolędę w języku rosyjskim “Zeszła do nas na ziemię miłość od ojca”, która bardzo przypadła do gustu zarówno jurry, jak i wszystkim obecnym.  W kategorii “zespoły” nasz zespół zajął  III MIEJSCE.

Kolędę wykonywali: Dominika Trębacz z III TŻ - śpiew, Łukasz Piela z III TŻ - rap, Damian Dybus z IV TŻ- gitara.

Gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy do obejrzenia występu na YouTube.

2013-01-10 B S-P

I etap Podkarpackiego Konkursu

Ekonomicznego "Młody Ekonomista - 2013" rozstrzygnięty


W dniu 9 stycznia 2013 r. uczniowie kl. IV technikum ekonomicznego wzięli udział w szkolnych  eliminacjach XI edycji Podkarpackiego Konkursu Ekonomicznego „Młody Ekonomista – 2013”, który w tym roku odbywa się pod hasłem ”Inwestycje przedsiębiorstw na rynku kapitałowym”. Konkurs jest objęty patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i jest dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Leżajsku i Narodowego Banku Polskiego, natomiast Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Przemyśl-Rzeszów zapewnia dla pierwszego laureata bezpłatne studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunku administracja.

Udział w konkursie ma na celu uaktywnienie młodzieży w podnoszeniu swojej wiedzy i umiejętności w dziedzinie ekonomicznych przedmiotów zawodowych.

W etapie szkolnym konkursu uczniowie rozwiązywali test składający się z 70 pytań. 

 Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się trzy osoby tj.:

Bogusław Pawłowski

Agata Jata

Natalia Załucka

Finaliści zakwalifikowani do etapu II będą uczestniczyć w dniu 7.02.2013r w Leżajsku w profesjonalnym szkoleniu prowadzonym przez wykładowców uczelni wyższych oraz pracowników instytucji finansowych sprawujących opiekę merytoryczną nad konkursem.

Etap finałowy odbędzie się 12.03. 2013 r w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

2013-01-21 AZ

Nasi uczniowie finalistami VII Konkursu Kolędy
i Pastorałki Obcojęzycznej w Kolbuszowej

 

16 stycznia nasi uczniowie wykonali na scenie kolbuszowskiego Domu Kultury piękną nowoczesną kolędę w języku rosyjskim “Zeszła do nas na ziemię miłość od ojca”, która bardzo przypadła do gustu zarówno jurry, jak i wszystkim obecnym.  W kategorii “zespoły” nasz zespół zajął  III MIEJSCE.

Kolędę wykonywali: Dominika Trębacz z III TŻ - śpiew, Łukasz Piela z III TŻ - rap, Damian Dybus z IV TŻ- gitara.

Gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy do obejrzenia występu na YouTube.

 

2012-12-10 TS 

BOŻONARODZENIOWY KONKURS

PLASTYCZNY

 

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w Bożonarodzeniowym Konkursie Plastycznym „Gwiazdka 2012”. Uczniowie: Magdalena Kosztur, Katarzyna Róg, Sylwia Zalewska, Kamila Sudoł, Iwona Rowińska, Małgorzata Durda, Karolina Miłosz, Kinga Ząbik, Michał Chrząstek, Marlena Kulig, Laura Domaniecka, Kinga Bis, Michał Kołodziej i  Justyna Furman  wykonali prace w dwóch kategoriach: kartka Bożonarodzeniowa  i Anioł. Opiekunkami  uczniów były 
p. Justyna Wójcik, p. Teresa Szustak, p. Anna Sadrakuła.

Czekamy na rozstrzygniecie konkursu przez TDK.

 

2012-12-06 TS

 

KONKURS WIEDZY o PRYMASIE

STEFANIE WYSZYŃSKIM

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Prymasie Stefanie Wyszyńskim.

I miejsce zdobyła Ewelina Garboś z klasy IV TH

II miejsce Karolina Kobylarz z klasy IV TH

III miejsce Agnieszka Duma z klasy I TKH.

Nagrody dla uczennic ufundował Sklepik Szkolny.

 

    

2012-11-13 AS

Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy

„Projekt ogrodu wystawowego”

 

W poniedziałek 12.11.2012 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy „Projekt ogrodu wystawowego” oraz uroczyste wręczenie nagród.

Autorzy prac konkursowych zaprezentowali swoje koncepcje zaproszonym na uroczystość gościom, a byli wśród nich Naczelnik Wydziału Spraw Komunalnych i Środowiska Pani Jolanta Hyla, prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Związkowiec” Pan Aleksander Gruca oraz wiceprezes podkarpackiego zarządu Polskiego Związku Działkowców Pan Władysław Bieniek. Po prezentacji uczniów zaproszeni goście mieli chwilę na oglądnięcie wszystkich prac oraz rozmowę z autorami projektów, a następnie oddali głos na najlepszy ich zdaniem projekt. Zwycięzców konkursu poznaliśmy po zsumowaniu głosów oddanych w piątek przez uczniów naszej szkoły oraz na uroczystości.

Pierwsze miejsce – Iwona Rowińska (24 głosy)

Drugie miejsce – Katarzyna Róg (21 głosów)

Trzecie miejsce – Anna Gałan (20 głosów)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 

     

 

     

 

2012-11-05 AW

SZKOLNY ETAP OLIMPIADY WIEDZY

i UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

 

Od wielu lat uczniowie naszej Szkoły biorą udział w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Konkurs ten jest doskonałą metodą pogłębienia wiedzy zawodowej uczniów technikum agrobiznesu, żywienia i architektury krajobrazu. Finaliści etapu centralnego, oprócz cennych nagród rzeczowych wygrywają prawo wstępu na wybrane uczelnie bez kwalifikacji.

Spośród 14 uczestników, którzy w dniu 19 października rywalizowali w etapie szkolnym Olimpiady, wyłoniono zwycięzców
w poszczególnych blokach tematycznych:

Paweł Furdyna, Paulina Rawska - blok agrobiznesu
Artur Ordon, Sylwia Robak - blok żywienia
Robert Jadach, Konga Partyka - blok architektury krajobrazu

Uczniowie ci będą reprezentować Szkołę w etapie okręgowym Olimpiady. Gratulujemy i życzymy prostej drogi do finału.

 

2012-05-06 MD

WYŁONIONO MISTRZA KSIĘGOWANIA

 

Tegoroczną edycję szkolnego konkursu o miano mistrza księgowania wygrał uczeń klasy III Technikum Ekonomicznego Bogusław Pawłowski. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymały: Paulina Rawska i Agata Jata - również uczennice tej klasy.

Program konkursu obejmował zagadnienia programowe i ponadprogramowe dotyczące głównie kosztów, które były hasłem tej edycji. Trójka nagrodzonych wykazała się dużą wiedzą z tego zakresu.

Opiekunem merytorycznym konkursu była Urszula Szczytyńska - nauczyciel rachunkowości, patronem Komputerowe Biuro Rachunkowe D.Kuchciak, P.Gaj w Tarnobrzegu.

Gratulujemy zwycięzcy i nagrodzonym.

 

2012-02-23 BS-P

I ETAP PODKARPACKIEGO KONKURSU WIEDZY O PODATKACH ROZSTRZYGNIĘTY

 

Dnia 22 lutego 2012 r zostały ogłoszone wyniki I etapu Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, którego organizatorem jest Podkarpacki  Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych z siedzibą w Rzeszowie. Do etapu II zakwalifikowało się 36 finalistów ze szkół ponadgimnazjalnych  z terenu województwa podkarpackiego. Wśród nich znalazły się również uczennice z naszej szkoły, których prace napisane pod kierunkiem pani  Bogusława Serwan-Partyńskiej  zwróciły uwagę komisji konkursowej .

W etapie wojewódzkim naszą szkołę reprezentować będą:  Agata Jata i Paulina Rawska z klasy III TE, Karolina Wójcicka, Aneta Słomińska i Dominika Staszczyk z klasy IV TEA.

Etap II konkursu odbędzie się w kwietniu  w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


2013-06-12 TP

Uczeń z naszej szkoły najlepszy
w quizie o Tarnobrzegu

 

W dniu 19 maja 2013r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyła się pierwsza edycja quizu wiedzy o Tarnobrzegu „Czy znasz swoje miasto?”. Konkurs wpisany jest w obchody Dni Tarnobrzega. Uczestnicy ponad godzinę rozwiązywali test, w którym mogli sprawdzić swoją wiedzę o naszym mieście. Pytania dotyczyły zarówno historii Tarnobrzega, jego zabytków jak również postaci historycznych i współczesnych, związanych z miastem, wydarzeń kulturalnych i sportowych.  W kategorii szkół ponadgimnazjalnych uczeń naszej szkoły Michał Kołodziej z klasy II Technikum Architektury Krajobrazu zdobył I miejsce.

Konkurs odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega Pana Norberta Mastalerza, który wraz z Panią Naczelnik - Anną Czaplińską i dyrektorem TDK Panem Piotrem Dumą wręczyli nagrody zwycięzcom. Serdecznie gratulujemy.

2013-06-29 TP

Michał laureatem miejskiego konkursu historycznego „Symbole Miasta”

 

Dnia 18 czerwca 2013 roku Michał Kołodziej z klasy II Technikum Architektury Krajobrazu  zdobyła I miejsce w IX edycji miejskiego  konkursu historycznego „Symbole Miasta” organizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Michał wykazała się bardzo dużą wiedzą na temat historii miasta Tarnobrzega, jego zabytków i ludzi z nim związanych.  Gratulujemy!

 

 

 

 

2013-03-29 TS

Rozstrzygnięto Konkurs Plastyczny

"Stop! przemocy, dopalaczom i używkom pod każdą postacią"

 

Z naszej szkoły wyróżniono prace aż 4 uczniów. Dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymali: Kinga Grudzień kl. III IKH, Michał  Kołodziej kl. II TKH, Kinga Bis kl. II TKH, Martyna Papka kl. II TKH. Nagrodzone prace zostały wystawione w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Gratulujemy!

013-04-23 TS

Konkurs Wiedzy Biblijnej

 

Martyna Grosika, Agnieszka Wójcik i Ewa Szczypta wzięły udział w etapie diecezjalnym XVII Ogólnopolskiego  Konkursu Wiedzy Biblijnej. Uczennice godnie zaprezentowały naszą szkołę. Otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i prezentacje multimedialne.

Gratulujemy!

2013-04-15 BS-P

Agata Jata i Robert Jadach

finalistami ogólnopolskiego konkursu

"Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?" 

 

Agata Jata z kl. IV technikum ekonomicznego  i Robert Jadach z kl. IV technikum  architektury krajobrazu zostali finalistami XVI edycji prestiżowego ogólnopolskiego konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?” organizowanego corocznie przez Polską Fundację im. Roberta Schumana oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

W konkursie wzięło udział 51 uczniów z całej Polski, którzy nadesłali swoje projekty modernizacji gospodarstw do terytorialnie im przydzielonych komisji konkursowych. W tym roku konkurs cieszył się wyjątkowo dużą popularnością. Prace napisane przez uczniów pod kierunkiem pani mgr Bogusławy Serwan-Partyńskiej  zostały wysoko  ocenione przez Regionalną Komisję Konkursową przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

czytaj więcej..

2013-03-29 TS

Wielkanocny Konkurs Plastyczny

 

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w Wielkanocnym Konkursie Plastycznym organizowanym przez Tarnobrzeski Dom Kultury. Uczniowie wykonali prace w następujących kategoriach tematycznych: Projekt Kartki Wielkanocnej, Pisanka, Baranek, Palma Wielkanocna.

W Konkursie udział wzięli:
Kinga Bis, Michał Kołodziej, Marlena Kulig, Wioletta Misiewicz, Magdalena Dul, Aleksandra Sołtys, Magdalena Kosztur, Marlena Markiewicz, Magdalena Swajda, Joanna Dembucz, Małgorzata Durda.

Opiekunowie Konkursu: Teresa Szustak, Anna Sadrakuła.

2013-03-18 LS

Konkurs plastyczny „Austria jest
warta podróży” rozstrzygnięty…

 

W dniu 14 marca 2013r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Austria jest warta podróży” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Uczestnicy konkursu mieli za zadnie wykonać plakat dowolną techniką prezentując przy tym walory turystyczne oraz swoje skojarzenia z Austrią. Prace mogli wykonać pojedynczo lub w parach.

Komisja konkursowa w składzie: pan dyrektor M. Szczytyński oraz opiekunki szkolnego samorządu: p. A. Piotrowska, p. A. Sajda oraz p. L. Krakowiak wyłonili zwycięzców.

I miejsce zajęła Kinga Grudzień, uczennica klasy III Technikum Architektury Krajobrazu, II miejsce przypadło Patrycji Surowiec i Karolinie Przybyło uczennicom klasy III Technikum Ekonomicznego, zaś III miejsce otrzymał Damian Gurdak z tej samej klasy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali symboliczne nagrody oraz dyplomy.

 G R A T U L U J E M Y !!!

2013-03-14 AS

„Recytować  każdy może….. :)”

 

Już za nami szkolne eliminacje miłośników literatury w ramach Konkursu Recytatorskiego. Do rywalizacji zgłosiło się 8 osób:

Agnieszka Guzikowska  (III TE), Paulina Sądel ( II TK/H) ,

Michał Kołodziej ( II TAK), Ilona Komar (II TE),

Martyna Grosicka ( II TE), Klaudia Burdzel (I TŻ),

Sylwia Kryczka ( I „b” TSE), Natalia Wójcik ( I „b” TSE).

 Komisja złożona z nauczycieli: Małgorzaty Pacześniak, Anety Sajdy,  dokonała oceny uczestników według następujących kryteriów: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu, dykcja, intonacja oraz  ogólne wrażenie artystyczne.

 Awans do miejskiego etapu uzyskali: Agnieszka Guzikowska z  autorskim wierszem „Odeszłam”, oraz Michał Kołodziej z wierszem Cz. Miłosza- „Tak mało” .                            

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za ich sukcesy w następnym etapie konkursu.

2013-03-12 US

Bogusław Pawłowski finalistą Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości

 

Bogusław Pawłowski, uczeń klasy IV Technikum Ekonomicznego, został finalistą Ogólopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości. Brał udział w części I (testowej) i II (wykonanie zadania projektowego) tego Konkursu, reprezentując szkołę w gronie 50 najlepszych uczniów w Polsce.

Była to XI edycja tego prestiżowego konkursu, zorganizowana na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej pod patronatem Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Po ogłoszeniu wyników Bogdan powiedział:
bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tym Konkursie,
i że znalazłem się w ścisłym finale. Przygotowując się do konkursu poszerzyłem swoją wiedzę i umiejętności, dzięki czemu będzie mi łatwiej zdać czekający mnie egzamin zawodowy. Udział w Konkursie pozwala zdobyć nowe doświadczenia, dlatego myślę, że warto brać udział w takich konkursach.

Bogdan, gratulujemy wiedzy, umiejętności i faktu, że poszerzyłeś grono "szkolnych talentów" dobrym wynikiem. Mamy nadzieję, że ten sukces wykorzystasz w przyszłej pracy zawodowej.

Urszula Szczytyńska

2013-03-12 TS

"Stop przemocy, dopalaczom i używkom pod każdą postacią"

 

Nasi uczniowie wzięli udział w III edycji Konkursu Plastycznego "Stop przemocy, dopalaczom i używkom pod każdą postacią". Prace konkursowe wykonali: Kinga Grudzień kl, III THK, Justyna Jata kl. III TŻ, Michał Kołodziej, Martyna Papka, Kinga Bis z kl. II TKH.

Opiekunowie Konkursu: Anna Sadrakuła, Teresa Szustak.

  

 

2013-03-09 TP

Wyniki konkursu geograficznego „MAPOZNAWCA 2013”

 

W dniu 6 marca 2013 r. (środa), o godzinie 8.00 odbył się w naszej szkole  konkurs geograficzny "Mapoznawca 2013". Konkurs trwał 1 godzinę lekcyjną i dotyczył testu z zakresu geografii politycznej świata. Uczestniczyło w nim 11 uczniów.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Robert Jadach IV TAK  90/102 punkty

II miejsce – Natalia Wójcik  I„b”TSE  70/102 punkty

III miejsce – Sebastian Garboś  I„a”TSE  68/102 punkty

Pozostałe lokaty zajęli: 

Dawid Maciejewski - I„b”TSE  63/102 punkty

Sylwia Grabka - I„b”TSE  62/102 punkty

Dominika Wójcik - I„b”TSE  62/102 punkty

Sylwia Kryczka - I„b”TSE  59/102 punkty

Tomasz Sarzyński - I„a”TSE  55/102 punkty

Magdalena Dul - I„a”TSE  42/102 punkty

Edyta Wypych - I„a”TSE  42/102 punkty

Marcin Kumor - I„a”TSE  37/102 punkty

Wszyscy finaliści i uczestnicy otrzymali  nagrody w postaci ocen cząstkowych z geografii i punktów z zachowania.

Gratuluję  Zwycięzcom!        

Organizator konkursu: Tomasz Piotrowski

 

    

 

2013-02-08 LK   

Konkurs Deutschfreud rozstrzygnięty

 

Dnia 21 listopada 2012 odbyła sie XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund. Wzięło w nim udział ponad 7 tys. uczestników.  Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów z klas I-IV. Najwyższą notę uzyskał Kacper Smykla,  uczeń klasy III Technikum Architektury Krajobrazu. Kacper zajął 16 miejsce w województwie podkarpackim, spośród 519 uczniów,  reprezentujących 25 szkół z Podkarpacia. II najlepszy wynik w szkole przypadł Adriannie Bielat, uczennicy klasy III Technikum Ekonomicznego (55 miejsce w województwie podkarpackim) oraz Karolowi Koper z klasy II Technikum Ekonomicznego w kategorii klasy II i jest to 103 miejsce  w klasyfikacji wojewódzkiej. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

2013-02-01 US

Bogusław Pawłowski
 - szkolny mistrz księgowania

 
Bogusław Pawłowski, uczeń klasy IV Technikum Ekonomicznego, zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości. Ubiegłoroczny Szkolny Mistrz Księgowania zmierzy się 7 marca 2013 r. z najlepszymi z całej Polski.
Uczestnicy finału muszą wykazać się olbrzymią wiedzą z zakresu rachunkowości i umiejętnościami obsługi programów komputerowych wspomagających rachunkowość w firmie.
To już 11 edycja tego prestiżowego konkursu. Bogdan jest w nim 9 finalistą reprezentującym naszą szkołę.
Gratulujemy bardzo dobrego poziomu przygotowania i trzymamy kciuki.

Urszula Szczytyńska

2013-01-17 MB

Sukces Ady

 

Dnia 11 stycznia odbyła się Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej w Rzeszowie - etap okręgowy. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III TE Adrianna Bielat, która także będzie reprezentowała  szkołę w etapie okręgowym Olimpiady Przedsiębiorczości w Krakowie. Ada  wzięła również  udział w Podkarpackim Konkursie Wiedzy o Podatkach.

Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki!

 

 

 

2013-01-08 TS

Konkurs plastyczny "Gwiazdka 2012" rozstrzygnięty

 

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Gwiazdka 2012”. Nagrodę w kategorii Anioł otrzymał Michał Kołodziej z klasy II TKH. Pozostałe prace umieszczono na wystawie.

Gratulujemy!.

 

  

 

     

2012-12-06 US

OGÓLNOPOLSKI KONKURS z ZAKRESU RACHUNKOWOŚCI

 

Dnia 6 grudnia 2012r uczniowie kl. IV technikum ekonomicznego zmagali się z testem I etapu Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości. Był to dla nich pierwszy w tym roku, ważny sprawdzian wiedzy przed egzaminem pisemnym potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Opiekunem merytorycznym uczniów jest Pani Urszula Szczytyńska - nauczyciel rachunkowości. Czy uczniowie wykazali dostateczny, dobry czy bardzo dobry poziom przygotowania okaże się niebawem.

Trzymamy kciuki. 

2012-11-23 LK

DEUTSCHFREUND 2012

 

Dnia 21.11.2012r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs z języka niemieckiego

  "Deutschfreund 2012". Przystąpili do niego następujący uczniowie: Martyna Kucięba, Jakub Szklarz - kl. I TZ, Wioletta Zięba - kl. I aTSE, Klaudia Dominas, Agnieszka Duma - kl. I TAK/TH, Wioletta Misiewicz, Marcin Drab, Karol Koper, Izabela Pałubska z kl. II TE, Adrianna Bielat, Agnieszka Guzikowska, Paweł Furdyna z kl. III TE, Kacper Smykla - kl. III TAK, Joanna Karbowniczak, Angelika Gdreń - kl. IV TH oraz Justyna Gurdak z klasy IV TE. Nad przebiegiem konkursu czuwały p. Ewelina Reguła oraz p. Lucyna Krakowiak.

Z niecierpliwością oczekujemy teraz na wyniki.

2012-11-13 TS

KONKURS WIEDZY

o PAPIEŻU JANIE PAWLE II

 

W naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Papieżu Janie Pawle II. Najwięcej wiadomości posiadały: Martyna Grosicka i Ilona Komar z klasy II technikum ekonomicznego.

Uczennice otrzymały nagrody ufundowane przez Sklepik Szkolny.

 

      

    

2012-11-12 MJ

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

 

Dnia 07.11.2012 roku w naszej szkole odbyły się zawody I stopnia XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. W zawodach wzięli udział uczniowie klasy IV TE – Natalia Załucka i Marcin Trembulak oraz uczniowie klasy III TE – Adriana Bielat, Mateusz Chrząstek i Paweł Furdyna. Nad „naszymi ekonomistami” opiekę sprawują Marzena Bręcławska  i Marzena Jarosz. Trzymamy kciuki i niecierpliwie oczekujemy na wyniki.  

         

2012-11-10 TP

Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

Dnia 5 listopada odbył się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły.  Miło nam poinformować , iż II miejsce zajęła Gabriela Tomczyk z klasy III

 Technikum Hotelarskiego. Gratulacje!

 

 

 

2012-11-06 AS

 Konkurs na najlepszy projekt

„OGRODU WYSTAWOWEGO”

 

Uczniowie klasy III TAK w ramach zajęć praktycznych wykonali projekty „OGRODU WYSTAWOWEGO”. Działka, której zagospodarowania dotyczą projekty znajduje się na terenie ogródków działkowych przy ul.

Św. Barbary w Tarnobrzegu i została przekazana w dzierżawę i użytkowanie naszej szkole. Dzięki temu uczniowie mogli stworzyć projekty dotyczące realnego miejsca, a w przyszłości będą mogli także wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas zagospodarowania działki zgodnie z projektem. Zaprojektowane ogrody mają charakter reprezentacyjno – rekreacyjny w każdym z znajduje się miejsce na ognisko.

Ogródek ten będzie stanowił miejsce gdzie odbywać będą zajęcia praktyczne uczniowie klas Technikum Architektury Krajobrazu, ale także będzie to miejsce spotkań dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Prace zakwalifikowane do konkursu zostaną wystawione w piątek 9 listopada na długiej przerwie (10:35 – 10:55) w budynku TŻ na I piętrze. Również wtedy odbędzie się głosowanie na najlepszy projekt. Każdy może oddać głos na najlepszy jego zdaniem projekt, a jeden z trzech projektów, które zbiorą najwięcej głosów zostanie zrealizowany.

JUŻ DZIŚ ZAPOZNAJCIE SIĘ Z PROJEKTAMI WASZYCH KOLEGÓW I KOLEŻANEK, A W PIĄTEK

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA!!!

2012-05-06 MD

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS
Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

 

W poniedziałek odbył się w ZSP nr 2 w Tarnobrzegu międzyszkolny konkurs z języka niemieckiego dla gimnazjalistów. Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka niemieckiego ZSP Nr 2 w Tarnobrzegu, p. M.Dziadura i p J. Pitak. Konkurs miał na celu m.in.:

- rozwijanie zainteresowań językiem niemieckim i kulturą krajów obszaru niemieckojęzycznego;

- motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych;

- integrację uczniów szkół województwa podkarpackiego interesujących się nauką języka niemieckiego;

- motywowanie szkół do rozpoznawania i rozwijania umiejętności, zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym.

Konkurs składał się z II etapów: szkolnego i międzyszkolnego. Obydwa etapy miały formę pisemną. Etap szkolny odbywał się w gimnazjach, a na etap międzyszkolny uczniowie wraz  z opiekunami, nauczycielkami języka niemieckiego przybyli do ZSP Nr 2. Do etapu międzyszkolnego przystąpiło 16 uczniów. Byli to uczniowie :

 Gimnazjum Nr 1 w Tarnobrzegu, Gimnazjum Nr 3 w Tarnobrzegu , Gimnazjum w Stalach oraz Gimnazjum w Sokolnikach.

Etap międzyszkolny trwał 60 min. W tym czasie uczniowie rozwiązywali różne zadania, m.in.: rozumienie tekstu słuchanego, test z realioznawstwa oraz zadania leksykalno- gramatyczne. Najlepszymi okazali się :

I miejsce : Błażej Grela – Gimnazjum Nr 3 wTarnobrzegu
II miejsce : Roksana Knap – Gimnazjum w Stalach
 III miejsce : Joanna Serwon – Gimnazjum w Skopaniu

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Uczestnikom, w szczególności zwycięzcom gratulujemy!

Nagrody sponsorowali: Goethe Instytut w Krakowie oraz Ambasada Niemiec w Warszawie.

 

 

2011-12-01 TSz

KONKURS WIEDZY o PRYMASIE

 STEFANIE WYSZYŃSKIM

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy o Prymasie Stefanie Wyszyńskim. Największą wiedzą wykazali się: Kamil Sarzyński, Robert Jadach, Aneta Jadach, Agnieszka Wójcik, Marzena Seremet i Ula Kołek.

Młodzież  otrzymała  nagrody ufundowane przez Sklepik Szkolny.

 

2011-06-10 ZM

SUKCES MARTY LIS

w KONKURSIE PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

 

 

W dniu 9 czerwca br. w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się XXVI Festiwal Piosenki Ekologicznej. Imprezę zorganizował  Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Tarnobrzegu z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.  Marta, śpiewając piosenkę "Ziemio dobra, Ziemio stara" przy akompaniamencie Błażeja Szewczyka, zdobyła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.  Marta była bezkonkurencyjna. Otrzymała najwyższe noty od jury, w skład którego wchodzili specjaliści z dziedziny muzyki, ekologii i filologii polskiej. Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz drzewko ozdobne dla szkoły.

2011-12-08 MD

KONKURS z JĘZYKA NIEMIECKIEGO ROZSTRZYGNIĘTY

W poniedziałek 5 grudnia ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu z języka niemieckiego „DEUTSCH IST EINFACH”. Celem konkursu było wspieranie uczniów w rozwijaniu własnych zainteresowań i  kompetencji językowych,  zachęcenie do pogłębiania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy oraz promowanie ich osiągnięć. W konkursie wzięli udział uczniowie klas II  i III.

Najlepszymi okazali się: Kacper Smykla (IITKH), Anna Rytwińska (II TE) i Paulina Rawska (III TE) zajmując kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach .

 

2011-12-14 TS

OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ

- ETAP SZKOLNY

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym XXII Olimpiady Teologii Katolickiej pt. "Kościół naszym domem". Największą wiedzę zaprezentowała Ewelina Garboś z kl. III TH. Łukasz Trzaska zajął II miejsce, a Karolina Kobylarz III miejsce.

 

 


 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu

ul. Kopernika 18  39-400 Tarnobrzeg

tel. fax 158225557   

zsrtbg.@wp.pl