Kierunki kształcenia

Technikum Ekonomiczne

Technikum Architektury Krajobrazu

Technikum Hotelarstwa

Technikum Spedycji

Technikum Żywienia i Usług

    Gastronomicznych

 

Dedykowane

Dla kandydatów

Serwis maturzysty

Dla nauczycieli

Egzamin zawodowy

 

O Szkole

Osiągnięcia

Historia Szkoły

Ceremoniał

Patron

Kronika

Absolwenci

Media o nas

Primus inter pares

Konkursy i olimpiady

Redakcja

 

Organizacje

Chór "Dzikowianie"

Samorząd Uczniowski

Liga Ochrony Przyrody

Szkolny Klub Sportowy

Klub Pracy "Kuźnia"

Firma Symulacyjna

Warsztaty Rysunku

Grupa Wsparcia "Jestem"

Kącik języka niemieckiego

Kącik języka rosyjskiego

Kącik języka francuskiego

Kącik języka angielskiego

 

Projekty unijne

Comenius

Leonardo da Vinci

eTwinning

Zawodowcy

Erasmus+

 

 

Varia

Publikacje nauczycieli

Prace uczniów

Dokumenty szkolne

Plan lekcji

Plan klas

Kalendarz szkolny

Archiwum 2013

Archiwum 2012

Archiwum 2011

Mapa strony

 

 

 

Polecamy 

 

 

 

Kuratorium Oświaty 
w Rzeszowie dla uczniów
i rodziców
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Media o nas

 

 

Strona Urzędu Miasta Tarnobrzega   www.tarnobrzeg.pl  - 21.12.2012

 

"O tradycjach świątecznych w obcych krajach"   

                      

 Dnia 14.12.2012r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu  odbył sie Międzyszkolny Konkurs dla gimnazjalistów o tematyce świątecznej z języka niemieckiego i  francuskiego. Licznie przybyli gimnazjaliści reprezentowali następujące szkoły: I Gimnazjum Społeczne w Tarnobrzegu, Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu oraz Gimnazjum w Woli Baranowskiej.
Uczniowie napisali test w języku francuskim oraz języku niemieckim o tematyce świątecznej. Przynieśli ze sobą również przygotowane wcześniej kartki bożonarodzeniowe, które pod względem artystycznym oraz językowym oceniło jury w składzie: p.Sabina Dyjak, p.Anna Piotrowska, p.Ewelina Reguła, p.Lucyna Krakowiak. Zwycięzcą w kategorii język niemiecki została Anna Kroker z Gimnazjum nr 1, II miejsce otrzymała Michalina Szymczyk z Woli Baranowskiej, III miejsce przypadło Adamowi Pasierbowi z Gimnazjum nr I.
W kategorii język francuski zwyciężyła Adrianna Grygiel z Gimnazjum nr 1, II miejsce zajęła Patrycja Janas z tej samej szkoły, a III miejsce zajęły ex aequo: Barbara Furman z I Gimnazjum Społecznego oraz Patrycja Kurzeja z Gimnazjum nr 1.
Organizatorki konkursu zadbały również o ciekawy program poza częścią konkursową. Gimnazjaliści uczestniczyli w przeróżnych grach i zabawach językowych, śpiewali kolędy oraz częstowali się świątecznymi łakociami. Uczestnicy konkursu podziwiali świąteczne dekoracje oraz przepiękne plakaty, wykonane przez uczniów dawnego „Rolnika”.
Zwycięzcy konkursu otrzymali cenne nagrody oraz dyplomy, każdy zaś z uczestników oraz opiekunów zabrał ze sobą pamiątkowe upominki ze świąteczną nutką. Nagrody w kategorii język niemiecki ufundowało wydawnictwo WSiP. Organizatorki konkursu: Lucyna Krakowiak, Ewelina Reguła

 

 

Echo dnia 22 listopada 2011, 20:17 Autor:  Grzegorz LIPIEC

Uczniowie z tarnobrzeskiego „rolnika” oddawali krew

 

Krew to najcenniejszy z darów, bo ratuje ludzkie życie. Do honorowego oddawania krwi przyłączyli się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Tarnobrzegu.

 

Honorowi dawcy krwi z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Tarnobrzegu, wraz z pomysłodawczynią akcji, Justyną Wójcik, nauczycielką przedmiotów zawodowych. (fot. Grzegorz Lipiec)

– Sama jestem honorowym dawcą krwi. Od lat obserwuję takie przedsięwzięcia, jak choćby „Krewniacy”. Pomyślałam zatem dlaczego nie spróbować w szkole – mówi Justyna Wójcik, nauczycielka przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Tarnobrzegu, pomysłodawczyni akcji.

UCZNIOWIE NA TAK
Nauczycielka przedmiotów zawodowych, jak postanowiła, tak też zrobiła.
– Na początku poruszyłam temat krwiodawstwa na lekcji wychowawczej. Uczniowie zainteresowali się tym tematem. Zaczęliśmy szukać ochotników, którzy zechcieliby pójść do stacji krwiodawstwa, aby oddać krew – wspomina Justyna Wójcik.
Uczniowie tarnobrzeskiego „rolnika” w listopadzie dwukrotnie odwiedzali Rejonowy Oddział Wojewódzkiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnobrzegu.
– Krew oddało 31 osób, a chętnych było znacznie więcej. Tylko że zostali odrzuceni, albo ze względu na niedawno przebyte choroby, albo zbyt krótki czas od wizyty u dentysty – wyjaśnia nauczycielka.

W MARCU KOLEJNY RAZ
Uczniowie z „rolnika”, którzy oddawali w listopadzie ten życiodajny dar, już nie mogą się doczekać kolejnej akcji.
– Wstępnie przygotowujemy się na marzec. Mam nadzieję, że nasza wiosenna akcja spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem niż ta jesienna – dodaje Justyna Wójcik.
Prężnie działające kluby honorowych dawców krwi działają w tarnobrzeskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 oraz w Liceum Ogólnokształcącym imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu.

KTO MOŻE ODDAĆ KREW?
Krew mogą oddać osoby, które mają od 18 do 65 lat, ważą więcej niż 50 kg, nie chorują przewlekle. Nie można też w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przebywać

w szpitalu, cierpieć na infekcje (cztery tygodnie) oraz przez ostatnich siedem dni leczyć zębów u dentysty.

 

 

2011 r.           2010 r.               2009 r.             2008 r.    

 

 

 

 

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu

ul. Kopernika 18  39-400 Tarnobrzeg

tel. fax 158225557 

zsrtbg@wp.pl