Świętowaliśmy Dzień Liczby π

Marzec to miesiąc matematyki. 12 marca obchodzony jest w Polsce Dzień Matematyki, a 14 – Światowy Dzień Liczby Pi. Dni te zostały stworzone po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki.

W naszej szkole, tak jak w ubiegłym roku, te dni świętowali uczniowie klas I-III. Przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w turnieju matematycznym, w którym były przedstawione zadania z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Aby je rozwiązać wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

A oto wyniki przeprowadzonego turnieju:

 • I miejsce zajęły uczennice z klasy II TE: Gabriela Gałęcka i Martyna Mazurek
 • II miejsce – ex aequo – uczniowie z klasy III TLA: Jakub Piętowski i Karol Bieleń oraz uczniowie z klasy II TLK: Norbert Palejewski i Maciej Gudz
 • III miejsce uczennice z klasy II TH: Joanna Kasica i Magdalena Marek.

  Gratulujemy!
  Wymienieni uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy biorący udział 5 z matematyki.

  Nauczycielki matematyki

   

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

marzec 2018
P W Ś C P S N
« lut   kw. »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031