Primus inter pares

Primus inter pares 2014

Zainspirowani przez Samorząd Uczniowski wybraliśmy wyróżniających się wśród nas uczniów – koleżanki i kolegów będących wzorami do naśladowania, szanowanych, podziwianych, kochanych, „pierwszych między równymi”.

Kliknij, aby dowiedzieć się o nich więcej.

 Grzegorz Janiga  Grzegorz Szal  Karolina Sitek  Klaudia Serwa  Magdalena Zielińska
Grzegorz Janiga Grzegorz Szal Karolina Sitek Klaudia Serwan Magdalena Zielińska

 

Absolwenci, z których jesteśmy dumni

Karolina WójcickaKarolina_Wojcicka

Uczennica  Technikum Agrobiznesu Karolina Wójcicka została laureatką prestiżowego ogólnopolskiego konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?” organizowanego Polską Fundację im. Roberta Schumana oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 2011 r. Karolina Zdobyła prawo studiowania bez egzaminów wstępnych na dowolnej uczelni rolniczej w kraju. Opiekunką naukową uczennicy jest pani mgr inż. Bogusława Serwan-Partyńska. Była też stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Mocno zaangażowana w działalność kulturalną w szkole i poza nią.

Tomasz TutkaTomaszTutka

Uczeń klasy III Technikum Agrobiznesu został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego Ojca?”, zorganizowanego przez Polską Fundację im. Roberta Schumana oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Tomasz zaprezentował w konkursie projekt przebudowy gospodarstwa rodziców zmierzający do uruchomienia chowu karpia. W nagrodę otrzymał indeks SGGW na wybrany przez siebie Wydział Rolnictwa i Biologii. Opiekunem Tomasza była pani mgr inż. Bogusława Serwan-Partyńska.

Monika CieluchMonikaCieluch

Najlepsza uczennica w klasie III  Liceum Socjalnego. Osiągnęła  najwyższą średnią ocen w klasie. Wyróżniała się wzorową postawą uczniowską przez cały okres nauki. W tym roku szkolnym otrzymywała stypendium Prezesa Rady Ministrów.  Monika to osoba bardzo skromna, uczynna, dobra koleżanka, lubiana w klasie.

 

 

Anna WójciakAnna Wójciak

Anna Wójciak ukończyła Technikum Ekonomiczne z wyróżnieniem (średnia ocen 5,08). Interesuje się problematyką ekonomiczną, szczególnie rachunkowością. Chce studiować na kierunku finanse i rachunkowość i pracować na stanowisku głównej księgowej.

Jest finalistką i laureatką konkursów wojewódzkich i ogólnopolskich:

– 20 miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie z Zakresu Rachunkowości,

– finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Gospodarce i Turystyce (31 maja br. będzie brała udział w zawodach ogólnopolskich),

– laureatka (II miejsce) w Wojewódzkim Konkursie Ekonomicznym „Młody Ekonomista 2009”

Przewodniczką Ani po zawiłych ścieżkach ekonomii i rachunkowości była mgr Urszula Szczytyńska.

Paweł RutynaPaweł Rutyna

Uczeń klasy IV Technikum Agrobiznesu zajął VI miejsce w ogólnopolskim konkursie „Jak zreformować gospodarstwo mojego Ojca?”, organizowanym przez Polską Fundację im. Roberta Schumana oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Paweł zaprezentował w konkursie projekt przebudowy gospodarstwa rodziców zmierzający do uruchomienia hodowli danieli. W nagrodę otrzymał indeks SGGW na wybrany przez siebie Wydział Inżynierii Produkcji, kierunek – technika rolnicza i leśna. Opiekunem Pawła była pani mgr inż. Bogusława Serwan.

Magdalena WianeckaMgdalena Wianecka

Uczennica klasy IV Technikum Ekonomicznego zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekonomicznym „Młody Ekonomista – 2008”.

Konkurs odbył się w Leżajsku pod hasłem „Zakładam i prowadzę firmę”.

Konkurs jest objęty patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, a jego współorganizatorami są uczelnie wyższe tj. Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie,  Wyższa Szkoła Administracji i Zarządzania w Przemyślu oraz instytucje finansowe m.in. PKO BP S.A, ZUS, Urząd Skarbowy.

Opiekunem Magdaleny była pani mgr inż. Bogusława Serwan.

 Angelika Sawicka Angelika Sawicka

Jast najlepszą uczennicą Szkoły w roku szk. 2006/2007. Osiągnęła średnią ocen 5,1.
Angelika jest uczennicą klasy 2b Liceum Socjalnego. Jest osobą miłą, koleżeńską, życzliwą, łatwo nawiązującą kontakty i współpracę z innymi, wrażliwą na krzywdę drugiego człowieka. Te cechy osobowości wpłynęły na wybór szkoły średniej o profilu socjalnym.
Jest obowiązkowa, systematyczna, wykazuje zainteresowania zarówno przedmiotami humanistycznymi jak i ścisłymi. Z dużym zaangażowaniem uczestniczy w życiu społeczności klasowej i szkolnej. Bierze udział w imprezach, konkursach, przedsięwzięciach kulturalnych. Niesie bezinteresowną pomoc kolegom, koleżankom na terenie szkoły.
Angelika współorganizowała klasowe spotkanie opłatkowe w swojej klasie. Pomagała przygotowywać V Piknik Integracyjny dla osób niepełnosprawnych. Uczestniczyła w konkursie matematyczno-logicznym zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Handlową w Tarnobrzegu. Rozwijała swoje zainteresowania przygotowując się i uczestnicząc w konkursach szkolnych: matematycznym, chemicznym, ortograficznym, języka rosyjskiego. Od roku szkolnego 2005/2006 pełnia funkcję przewodniczącej klasy.

 Paweł ObaraPaweł Obara

Uczeń klasy III Technikum Agrobiznesu zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Jak zreformować gospodarstwo mojego Ojca?” , organizowanym przez Polską Fundację im. Roberta Schumana oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Paweł zaprezentował w konkursie projekt przebudowy gospodarstwa rodziców zmierzający do uruchomienia hodowli bażantów. W nagrodę otrzymał indeks SGGW. Opiekunem Pawła była pani prof. Barbara Żmuda wspierana przez panią mgr inż. Bogusławę Serwan.
(na zdjęciu w towarzystwie prof. Barbary Żmudy i redaktor Jolanty Fajkowskiej)

Wioletta ZającWioletta Zając

Koleżanka została finalistką konkursu zorganizowanego przez Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie pt. „Środowisko geograficzno-przyrodnicze mojego regionu”. Wioletta w czasie eliminacji konkursu zaprezentowała interesującą pracę oraz pokaz multimedialny o walorach przyrodniczych i turystycznych Lasów Janowskich i Gór Pieprzowych koło Sandomierza. Uzyskała prawo do przyjęcia na studia stacjonarne na Wydziale Geologii AGH. Opiekunem uczennicy jest pani prof. Monika Korecka.

 

Kinga BondarKinga Bodnar

Kinga Bondar, uczennica klasy IV Technikum Ekonomicznego otrzymała wyróżnienie za zajęcie 6 miejsca w Ogólnopolskim Konkursie z Zakresu Rachunkowości.
Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół nr 2 im. T.Rejtana w Rzeszowie pod patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Opiekunem Kingi jest pani mgr Urszula Szczytyńska.

 

 

 

 


Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930