„Rolnik” Złotą Szkołą NBP

Miło nam poinformować społeczność szkolną, że nasza szkoła znalazła się wśród 284 szkół z całej Polski, które otrzymały najwyższą punktację za zrealizowane zadania w I edycji programu Złote Szkoły NBP, a tym samym uzyskała tytuł Złotej Szkoły NBP, który jest potwierdzony prestiżowym certyfikatem wydanym przez Narodowy Bank Polski.  Celem programu, w którym wzięliśmy udział jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej i wiedzy o finansach, ponieważ im więcej młody człowiek wie o finansach tym lepiej nimi zarządza, a co za tym idzie lepiej rozwija się nasza gospodarka.

W celu realizacji programu w szkole zawiązała się Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, w skład której wchodzili uczniowie z technikum ekonomicznego, technikum rachunkowości, technikum hotelarstwa i  technikum logistyki.  Drużyna wpierana przez szkolnego koordynatora wykonała trzy zadania tj. spotkanie z ekspertem, lekcję z ekonomią oraz przeprowadziła szkolną debatę.  Po zakończeniu przedsięwzięcia uczniowie zgodnie stwierdzili, że zdobyte podczas realizacji programu wiedza i umiejętności pozwolą im lepiej poruszać się w świecie finansów. Przyznali również, że ekonomia jest wszędzie, ekonomia nas otacza, a wiedzę ekonomiczną wykorzystujemy na każdym kroku dlatego warto ją pogłębiać od najmłodszych lat.

Cieszymy się, że jesteśmy jedyną szkołą w mieście, która zdobyła miano lidera edukacji ekonomicznej potwierdzonej certyfikatem Narodowego Banku Polskiego, i tym samym dołączyliśmy do ogólnopolskiej sieci szkół, które są liderami w dziedzinie upowszechniania wiedzy o finansach.

Bogusława Serwan-Partyńska

szkolny koordynator programu


Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

czerwiec 2021
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930