Technikum Rachunkowości

NOWOŚĆ !

TECHNIKUM  RACHUNKOWOŚCI

KWALIFIKACJE:

EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych.

 EKA.07. Prowadzenie rachunkowości.

Jeśli interesujesz się biznesem, lubisz pracę z komputerem, umiesz logicznie myśleć, jesteś dokładny i skrupulatny, niestraszne są  Ci wszelkiego rodzaju rozliczenia, analizy to idealnym kierunkiem dla Ciebie jest technik rachunkowości.

Jest to zawód z obszaru administracyjno-usługowego, a osoba pracująca na tym stanowisku odpowiada w danej firmie lub instytucji za szeroko pojętą rachunkowość. Technik rachunkowości zajmuje się, m.in. księgowaniem i wystawianiem faktur od dostawców, rozliczaniem świadczeń oraz składek pobieranych przez ZUS, jak też przygotowywaniem sprawozdań czy analiz finansowych. Rozlicza on również wynagrodzenia, często przy użyciu specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Ponadto technicy rachunkowości kontaktują się z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W związku z tym do ich obowiązków należy, m.in. wystawianie zaświadczeń, sporządzanie i wysyłanie deklaracji podatkowych oraz ubezpieczeniowych, a także zgłaszanie nowych pracowników do ZUS.

W  TRAKCIE  NAUKI BĘDZIESZ REALIZOWAŁ :

 •       przedmioty  w kształceniu zawodowym teoretycznym: bezpieczeństwo, higiena
  i prawo pracy, podstawy ekonomii, statystyka, kadry i prawo pracy, organizacja
  i gospodarka finansowa przedsiębiorstw, rachunkowość, język zawodowy.
 •   przedmioty  w kształceniu zawodowym praktycznym: pracownia gospodarki finansowej, prowadzenie rachunkowości, sprawozdawczość i analiza finansowa, prowadzenie spraw kadrowych i rozliczanie wynagrodzeń, inwentaryzacja.

Wybierając ten zawód w naszej szkole, zdobędziesz umiejętności:

 • prowadzenia rachunkowości,
 • rozliczania danin publicznych,
 • rozliczania wynagrodzeń,
 • rozliczania składek pobieranych przez ZUS,
 • prowadzania analizy finansowej.

Na zajęciach zdobędziesz wiedzę o sprawozdawczości i analizie finansowej, zasadach prowadzenia biura rachunkowego i podatkowego. Zgłębisz podstawy przedsiębiorczości, i działalności gospodarczej w branży ekonomicznej, poznasz zasady naliczania podatków, wynagrodzeń  i przeprowadzania inwentaryzacji. Zajęcia z języka obcego w rachunkowości umożliwią Ci pracę w międzynarodowym środowisku.

W naszej szkole uczeń odbywa również 8 tygodniową praktykę zawodową w renomowanych biurach rachunkowych, bankach, instytucjach oraz przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych oraz handlowych.

Dodatkowe zajęcia jakie realizuje szkoła:

 • zajęcia w kole z rachunkowości,
 • spotkania z księgowym, doradcą podatkowym, bankierem, agentem ubezpieczeniowym i finansowym,
 • wycieczki przedmiotowe m.in. do banków, zakładów produkcyjnych, instytucji ubezpieczeniowych i skarbowych, urzędów,
 • projekty w ramach programów z Unii Europejskiej,
 • warsztaty obsługi kas fiskalnych (z certyfikatem).

Technik rachunkowości może pracować jako: księgowy, bankowiec, doradca finansowy, doradca inwestycyjny, doradca ubezpieczeniowy, agent ubezpieczeniowy, asystent menedżera, menedżer.

Po ukończeniu tego kierunku będziesz miał wiedzę, która pomoże Ci nie tylko w zdobyciu stabilnego zatrudnienia, ale też w prowadzeniu własnej działalności i zarządzaniu kosztami w życiu prywatnym. Technik rachunkowości potrzebny jest w każdej firmie i z pewnością znajdzie zatrudnienie w działach finansowo – księgowych wielu firm i instytucji.  Ponadto, Polska jest obecnie jednym z największych centrów outsourcingowych usług rachunkowych w Europie, zatem specjalistom w tej dziedzinie nie grozi utrata pracy.

Decydując się na kształcenie w tym zawodzie wybierasz pewną przyszłość zawodową.


Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

listopad 2023
P W Ś C P S N
« paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930