Grupa Wsparcia „Jestem”

GRUPA  WSPARCIA I WOLONTARIUSZY „JESTEM” 

WOLONTARIAT  W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 2

IM. BARTOSZA GŁOWACKIEGO W TARNOBRZEGU

  CEL PRZEWODNI NIEZMIENNY OD 20 LAT
2

 

Wolontariat od 20 lat jest nierozerwalną częścią procesu dydaktyczno – wychowawczego naszej szkoły.

Uczenie młodzieży bezinteresowności w dobie współczesnej cywilizacji gdzie człowiek inwestuje w swój kapitał osobowości nie powinien zapominać o tym ,że są jeszcze inni przed którymi nie wolno przejść obojętnie.

Przez te lata Grupa ,,JESTEM,, przygotowała kilkadziesiąt akcji charytatywnych, pracowała w placówkach hospicyjnych i na rzecz środowiska lokalnego. Wprowadziła nowoczesne metody treningowo –terapeutyczne dla społeczności szkolnej w tym rodziców.

Spektakle teatralne, koncerty profilaktyczne stały się częścią działań wychowawczo- profilaktycznych szkoły. Do udziału w koncertach zapraszani są uczniowie z innych szkół wraz z ich nauczycielami. Grupa co roku ma nowy pomysł na ciekawy i jednocześnie trudny temat. Pokazaliśmy w formie spektakli zagadnienia związane z trudnościami w relacjach rodzic- dziecko, trudności w pokonywaniu uzależnień, problemy w edukacji ucznia, bunt pokoleń na przełomie lat 80-tych i teraźniejszości, okultyzm w świetle zachwiania wartości, media jako siła manipulacji i zagrożeń edukacyjnych.

Dziękujemy wszystkim uczniom(absolwentom), którzy w trakcie edukacji w naszym Zespole pracowali w Grupie i kształtowali swoją osobowość. Dziękujemy obecnym członkom Grupy ,,JESTEM,, za wkład w tworzeniu  nowych  programów.

Młodszych uczniów zapraszamy do działania w GRUPIE ,, JESTEM,, jest to miejsce gdzie możesz pokazać swoje ukryte talenty a my je z pewnością wykorzystamy w naszych projektach.

OPIEKUN GRUPY WRAZ  Z CZŁONKAMI GRUPY ,,JESTEM,,

 działa od 1996 

jestem

Tak!   Od 18 lat  Grupa „JESTEM”  promuje naszą szkołę w działaniach społecznych i wolontarystycznych.

Grupę „JESTEM”  założyła nasza pedagog szkolny mgr MAŁGORZATA MOTYKA i prowadzi do dzisiejszego dnia.

Głównym powodem dla którego powstała Grupa „JESTEM” były oczekiwania młodzieży ,która na tamten czas chciała rozwijać się w zakresie posługi hospicyjnej.

 Już w 1997 r. nasza szkoła jako jeszcze Zespół Szkół Rolniczych mogła się szczycić 15 wyszkolonymi i czynnymi zawodowo wolontariuszami, którzy podjęli  pracę w Hospicjum i  Zakładzie Opieki Leczniczej. Ich zaangażowanie i praca owocowała w radość i zadowolenie wśród  pensjonariuszy tych placówek.

Grupa „JESTEM” to nie tylko działania posługi wolontarystycznej, ale  udział w zajęciach treningowych, relaksacyjnych, warsztatach psychologiczno- pedagogicznych,  uczestniczenie w akcjach charytatywnych, organizowanie pomocy potrzebującym kolegom i koleżankom oraz osobom samotnym.

Szczególnie ważny dla GRUPY „JESTEM” był rok 1999r. bo uczestniczyła w koncerciePRZYSTANEK WOODSTOK ŻARY 1999r. obecność wydała się  członkom Grupy  „JESTEM”  niezbędna, byli niemal „zarażeni” przez opiekuna Grupy –  muzyką zespołuDŻEM i jego treścią słów.

Niesamowite przeżycie!, gdy na  żywo padały słowa: „W ŻYCIU PIĘKNE SĄ TYLKO CHWILE”, „WOKÓŁ SAMI LUNATYCY”  ( szkoda , że  już nie z ust Ryśka Rydla).

Rok 2001  – KALISZ –  kilku członków  z GRUPY „JESTEM” bierze udział w pierwszym po reaktywacji koncercie zespołu TSA  – znów można było usłyszeć  słynne ,,51”, a tym samym młodzież miała okazję poznać  klimat i historię pokolenia „80”. 

Grupa „JESTEM” zmienia się tak, jak zmienia się młodzież i jej oczekiwania.

Dziś  jest rok 2014 r. i przed  członkami  GRUPY „JESTEM”   kolejne wyzwania i praca nad bardzo trudnym projektem, który wkrótce zobaczymy.

Jeżeli pragniesz wpisać się w dalszy ciąg historii naszej GRUPY „JESTEM”   dołącz!!!


Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

listopad 2023
P W Ś C P S N
« paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930