Jubileusz  800 Lat  Zakonu  Dominikanów

 

Młodzież naszej szkoły uczciła Jubileusz 800 – lecia Zakonu Dominikanów. Zakon Braci Kaznodziejów został założony w 1216 roku przez Św. Dominika Guzmana. Zakon powstał dla głoszenia Słowa Bożego i zbawiania dusz. Wstąpili do niego również Polacy m.in.  Św. Jacek i bł. Czesław. Zakon Dominikanów istnieje i działa również w Tarnobrzegu. Nasza szkoła była i jest w różnorodny sposób związana z tym Zakonem.

Z okazji Jubileuszu uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach. Pierwszy to Konkurs Kaligraficzno- Plastyczny. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać pismem kaligraficznym tekst Modlitwy Jubileuszowej lub Dominikańskie Błogosławieństwo z XIII wieku.

Udział wzięły:

Faustyna Chartlińska  – kl. III TSA

Karolina Paź –  kl. III TLE

Ewelina Tutak – kl. III TLE

Natalia Pavlos – kl. III  TSA

Angelika Łącz – kl. III TLE

Patrycja Kurzeja – kl. II TS

Kinga Tyra – kl. I TEH

Komisja konkursowa szczególnie wyróżniła prace Faustyny, Karoliny i Eweliny.

Drugi to Konkurs na e- kartkę ewangelizacyjną.

Kartki wykonały:

Ewelina Prestat – kl. I TEH

Olga Tworek – kl. I TEH

Ewa Przybyło – kl. I TEH

Monika Wydra – kl. I TEH

Barbara Jaśkowska – kl. II TS

Szczególnie wyróżniono prace Eweliny i Olgi.

Organizatorem konkursów jest Parafia OO. Dominikanów.

Poprzez udział w konkursach młodzież pogłębiła wiedzę o obecnym w naszym mieście Zakonie Dominikanów .

Wpisy tematycznie

Archiwa

Strona archiwalna

Kwiecień 2016
P W Ś C P S N
« Mar   Maj »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930