Konferencja podsumowująca projekt

W naszej szkole 14 września miała miejsce konferencja podsumowująca realizowany w roku szkolnym 2016/2017 projekt POWERVET na zasadach Erasmus+ „Staże w branży turystycznej i transportowej w Unii Europejskiej ”.  Podczas konferencji , na którą zaproszono lokalnych przedsiębiorców, uczniowie zaprezentowali swoje doświadczenia z odbytych stażów.
W ramach projektu 32 uczniów odbyło miesięczne staże zagraniczne. Pierwsza 16 osobowa grupa przebywała w maju na Malcie, a druga – w lipcu w Hiszpańskiej Walencji. Uczniowie Technikum Logistyki, Technikum Spedycji, Technikum Ekonomicznego oraz Technikum Hotelarstwa poznawali  tajniki swych przyszłych zawodów pracując w różnych firmach.

Uczniowie mieli okazję nie tylko zobaczyć ale też realnie uczestniczyć w pracy przedsiębiorstw spedycyjnych, logistycznych oraz hoteli.
Dla uczestników projektu szczególnym wyzwaniem była konieczność porozumiewania się z pracodawcami i klientami firm w języku obcym.

Udział w takim projekcie to wyjątkowa szansa dla przyszłych uczestników rynku pracy. To niezwykłe, że z pozoru zwykły „świeżo upieczony” technik posiada doświadczenie zawodowe na międzynarodowym rynku pracy. Absolwenci „Rolnika” po takim stażu to osoby z większą pewnością siebie, z wiedzą na temat funkcjonowania zagranicznych firm, zmotywowane do doskonalenia swoich umiejętności w zakresie znajomości języków obcych.

ZSP2 zrealizował już 3-ci tego typu projekt. Dotychczas zagraniczne miesięczne staże odbyło łącznie ponad 100 uczniów różnych techników – Hotelarstwa, Spedycji, Żywienia, Logistyki, Ekonomicznego, Architektury, odbywając  praktyki w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, na Malcie. Koordynatorem projektów była pani Ewa Brzozowska .

 

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

wrzesień 2016
P W Ś C P S N
« sie   paź »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930