Nasi ekonomiści w wojewódzkim etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Dnia 15 marca 2019r w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbył się etap wojewódzki Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, w którym wzięli udział uczniowie z 20 podkarpackich szkół, którzy najlepiej poradzili sobie z testem w etapie szkolnym.

Do zmagań wojewódzkich oprócz naszych ekonomistów przystąpili uczniowie z Jarosławia, Dębicy, Niska, Jasła, Strzyżowa, Ropczyc, Brzozowa, Mielca, Przemyśla, Rzeszowa, Krosna, Sanoka, Dynowa, Rzemienia i  Rudnika nad Sanem. Naszą szkołę reprezentował zespół z klasy II technikum ekonomicznego w składzie: Wiktoria Błasiak, Mateusz Malecki i Damian Turek.

Uczestników olimpiady powitali: pan Piotr Pilch Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty oraz pani Ewa Papiewska –Borkowska Dyrektor ZUS o/Rzeszów, gratulując młodzieży wysokiego poziomu wiedzy i życząc sukcesów w II etapie zmagań.

W tegorocznej edycji olimpiady uczestniczyło na Podkarpaciu 1531 uczniów z 64 szkół, więc konkurencja była bardzo duża, a my byliśmy jedyną szkołą z Tarnobrzega, która zakwalifikowała się do II etapu.

Test, którzy mieli do rozwiązania uczniowie składał się z 25 pytań wielokrotnego wyboru i jak się okazało wcale nie był łatwy. Jak powiedziała pani Alicja Kochanowicz-Grabuś, koordynator ds komunikacji i edukacji w oddziale ZUS w Rzeszowie,  pytania do testu odpowiadały aktualnym zmianom w przepisach ZUS.

Uczniowie, musieli znać historię ubezpieczeń społecznych, wiedzieć co należy się płatnikom składek, oraz jaką funkcję pełni elektroniczny ZUS. Nasi ekonomiści wykazali się dużą wiedzą z zagadnień ubezpieczeniowych. W nagrodę za zaangażowanie otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez ZUS o/Rzeszów. Po olimpiadzie udzielili wywiadu pani redaktor Agnieszce Radochońskiej-Kloc z rzeszowskiego radia „Via”.

Uczniowie mieli również możliwość spotkania z księgowym –podróżnikiem panem Adamem Bączarem, który opowiadał młodzieży o swoich pasjach i podróżach dookoła świata.

Opiekunem merytorycznym uczniów była p. Bogusława Serwan-Partyńska.

 

Rządowy program „Dobry Start”

Wpisy tematycznie

Archiwa

Strona archiwalna

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031