II miejsce w XII Ogólnopolskich Zawodach Architektury Krajobrazu

Uczniowie II i III klasy Technikum Architektury Krajobrazu z tarnobrzeskiego Rolnika zdobyli II miejsce w XII Ogólnopolskich Zawodach Architektury Krajobrazu ,,Ogród i Ty” w Kielcach.

Nasz team stanowili:

  • Klasa III-Natalia Telwak, Aleksandra Gąsior, Justyna Racławska, Dawid Ciba
  • Klasa II-Karolina Burdzy, Kinga Tomczyk, Patrycja Hajduk.

W pierwszym etapie zawodów brało udział 16 szkół z całej Polski. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 6 szkół w tym  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. 

W pierwszym etapie uczniowie z  Rolnika wykonali projekt koncepcyjny oraz wizualizację zagospodarowania ronda na osiedlu mieszkaniowym. Rozwiązanie utrzymane jest w nowoczesnej stylistyce i kolorystyce nawiązujące do tradycji Polski związanej z pszczelarstwem i produkcją miodu. Jednocześnie rozwiązanie to przypomina o ochronie różnych gatunków pszczoły miodnej produkujących miód.

Finał XII Ogólnopolskich Zawodów Architektury Krajobrazu odbył się 06.04.2019 w Kielcach.

Składał się  4 etapów. Pierwszy z nich obejmował zagadnienia teoretyczne. – Test był związany ze znajomością historii sztuki ogrodowej oraz  nazw roślin w języku łacińskim i polskim.

W części drugiej geodezyjnej  uczniowie wykonywali pomiary niwelatorem, a następnie opisywali przyrządy geodezyjne. W części trzeciej  zadaniem uczniów było wykonanie projektu koncepcyjnego ogrodu przydomowego wraz z wizualizacją oraz prezentantacją projektu.

To już kolejny tego typu sukces Uczniów z Rolnika, którzy w zeszłym roku zajęli trzecie miejsce w tych samych zawodach.

 

Serdeczne podziękowania i Gratulacje!

K.Ramian

 


Rządowy program „Dobry Start”

Wpisy tematycznie

Archiwa

Strona archiwalna

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar   Maj »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930