Dzień Otwarty w „ROLNIKU”

W czwartek, 23.05.2019r. w naszej szkole gościliśmy uczniów ostatnich klas gimnazjów i ósmych klas szkół podstawowych w ramach Dnia Otwartego.

Mimo deszczowej i pochmurnej pogody uczniowie w tym roku jak zwykle nie zawiedli.
Samorząd Szkolny, uczniowie, dyrekcja i nauczyciele przygotowali atrakcyjną prezentację bogatej oferty edukacyjnej naszej szkoły na nadchodzący rok szkolny 2019/2020. Było dużo ciekawych atrakcji, quizów, konkursów, przewidziano upominki i nagrody dla gości.
„Dzień Otwarty” został wykorzystany do zaprezentowania prowadzonej działalności edukacyjnej, bazy dydaktycznej oraz jej licznych atutów. W roku szkolnym 2019/2020 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego zostaną utworzone klasy o profilach: technik logistyk, technik architektury krajobrazu, technik spedycji, technik eksploatacji portów i terminali, technik hotelarstwa, technik ekonomista, technik rachunkowości, technik agrobiznesu, technik turystyki wiejskiej. W pracowniach na terenie szkoły odbywały się prezentacje multimedialne, pokazy sprzętu i wyposażenia. Młodzież mogła się dowiedzieć o kursach, szkoleniach oraz projektach zagranicznych praktyk realizowanych w ramach programu Erasmus + oraz Synergia.

Zdjęcia z Dnia Otwartego


ZSP nr 2 stara się aby uczniowie mieli szeroki wybór kierunków kształcenia dlatego od nowego roku szkolnego 2019/2020 realizowana będzie innowacja w Technikum Architektury Krajobrazu – Aranżacja i projektowanie wnętrz ogrodowych oraz pojawi się nowy profil Technikum Rachunkowości.
W sali gimnastycznej trwały pokazy wokalno-taneczne, a na I piętrze tuż przy sekretariacie znajdował się główny punkt informacyjny, przygotowany i obsługiwany przez członków Szkolnego Samorządu. Przy okazji zwiedzania szkoły, uczniowie dostawali drobne gadżety z logo ZSP nr 2 i częstowani byli kiełbaskami z grilla.
W nasze progi zawitało dużo osób, które chciały zobaczyć jak wygląda szkoła, porozmawiać z nauczycielami, uczniami i poczuć atmosferę miejsca, które od wielu lat ma opinię przyjaznego uczniom.
Liczymy na to, że podobało się Wam i przynajmniej część z Was zawita ponownie w progi tarnobrzeskiego „Rolnika” we wrześniu 2019.

T.P.


Rządowy program „Dobry Start”

Wpisy tematycznie

Archiwa

Strona archiwalna

Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi   Cze »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031