Jak przekuć edukację w sukces?

Należy wybrać i ukończyć dobry kierunek kształcenia. Podpowiedzią może być tutaj prognoza zawierającą wykaz zawodów potrzebnych i poszukiwanych w poszczególnych województwach, które dają szansę na znalezienie pracy w najbliższej przyszłości. Ukazuje się ona w formie obwieszczenia publikowanego przez MEiN, każdego roku, w terminie do 1 lutego. W obwieszczeniu znajduje się szczegółowa lista deficytowych  zawodów dla każdego województwa. Aktualna analiza rynku pracy w województwie podkarpackim wskazuje na takie kierunki, które w swojej ofercie ma nasza szkoła. Są to: technik logistyk, technik spedytor, technik hotelarz i technik eksploatacji portów i terminali.  Kształcenie zawodowe ma świetlaną przyszłość. Daje konkretne kwalifikacje, umiejętności oraz kompetencje zawodowe i nie zamyka drogi do dalszego kształcenia. Uczniowie naszej szkoły są dobrze przygotowani do wejścia na rynek pracy. Zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także uzupełniają ją kształceniem praktycznym w ramach lekcji prowadzonych w dobrze wyposażonych pracowniach, na zajęciach praktycznych i praktykach zewnętrznych u pracodawców. Swoje kompetencje zawodowe doskonalą wyjeżdżając na staże zagraniczne w ramach programu Erasmus+. Uczestniczą w różnego rodzaju warsztatach, kursach, projektach i  spotkaniach ze specjalistami. Wszystko to skutkuje bardzo dobrą  zdawalnością egzaminów, ich wysokimi wynikami i zdobywaniem upragnionego zawodu. Gruntowne wykształcenie jest przepisem na tytułowy sukces tym bardziej jeśli się wybrało poszukiwany na rynku pracy zawód.

M.J.

Rządowy program „Dobry Start”

Wpisy tematycznie

Archiwa

Strona archiwalna

Luty 2021
P W Ś C P S N
« Sty    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728