Warsztaty lotniczy, multimedialny i graficzny rozpoczęte

Pomimo pandemii młodzież ucząca się w naszej szkole ma możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań. W ramach współpracy szkoły z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uczniowie mogą dokształcać się bezpłatnie, poszerzając swoją wiedzę i rozwijając uzdolnienia. Z szansy tej skorzystali  uczniowie z technikum ekonomicznego, technikum logistyki, technikum spedycji, technikum hotelarstwa i technikum rachunkowości, którzy zgłosili chęć udziału w osiemnastogodzinnych, bezpłatnych warsztatach lotniczych, multimedialnych i graficznych w ramach projektu „Uczelnia otwarta dla nastolatków”. Celem tego projektu jest podniesienie kompetencji uczniów, którzy będą w niedługim czasie uczestnikami rynku pracy. Wszystkie warsztaty są bardzo ciekawe, ale uczniowie mogli wybrać tylko jeden z nich. Ekonomiści i uczniowie technikum rachunkowości w większości zdecydowali się na udział w warsztacie multimedialnym. Pozwoli on im nabyć podstawowe umiejętności z zakresu produkcji i obróbki materiałów multimedialnych oraz ich prezentacji. Uczniowie doskonale wiedzą, że konwergencja mediów, upowszechnianie przekazów crossmedialnych oraz mediatyzacja życia społecznego sprawiają, że wymienione umiejętności stają się przydatne a nawet konieczne dla optymalnego funkcjonowania w wielu sytuacjach społecznych i zawodowych, dlatego nasi finansiści postawili na multimedia. Hotelarze zdecydowali się na warsztat graficzny, który  ma na celu przygotowanie młodzieży do życia w społeczeństwie informacyjnym poprzez stwarzanie warunków nabywania umiejętności wyszukiwania, porządkowania i wykorzystania informacji z różnych źródeł, z zastosowaniem technologii informacyjno- komunikacyjnych. Natomiast największą popularnością wśród logistyków i spedytorów cieszy się warsztat lotniczy, który obejmuje ciekawe zagadnienia związane z tą bliską uczniom branżą m.in. wprowadzenie do rynku przewozów lotniczych, zarządzanie portami lotniczymi, określanie i analiza strefy nacisku lotniska , praca menedżera linii lotniczych aspekty organizacji i finansowania, koszty i przychody linii lotniczych, zarządzanie sieciami linii lotniczych, przeglądy i utrzymanie floty lotniczej oraz bezpieczeństwo i ochrona w portach lotniczych. Po zrealizowaniu w/w warsztatów uczniowie będą dodatkowo uczestniczyć w jednym z 5 spotkań warsztatowych z zakresu doradztwa zawodowego wybierając następującą tematykę:  „Orientacja na karierę”,  „Kreatywność w pracy”, „Kreatywny lider”,  „Stres przyjaciel czy wróg”  oraz  „Czas na karierę – zdecyduj dobrze o swojej przyszłości”. Po zakończeniu tych warsztatów młodzież będzie wiedziała więcej o sobie, dowie się również jak wygląda aktualnie rynek pracy, pozna możliwe ścieżki kariery zawodowej i na tej podstawie każdy uczeń będzie miał możliwość zdefiniowania swoich celów i planów zawodowych. Młodzież na pewno będzie lepiej przygotowana do wejścia na rynek pracy.

Bogusława Serwan-Partyńska

szkolny koordynator projektu

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

kwiecień 2021
P W Ś C P S N
« mar   maj »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930