Dzień Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej

Dzień Edukacji Narodowej – święto polskiej Szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników i tych co szkoły prowadzą i nadzorują. 

14 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu również, Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni w szeregi Zespołu Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, poprzez uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia. W prezencie od Samorządu Szkolnego każda klasa otrzymała pamiątkowe plakaty z klasowym zdjęciem.

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do obejrzenia części artystycznej. Samorząd Szkolny przygotował humorystyczny skecz, który oczywiście nie był inspirowany rzeczywistością, pt. „Przeżyjmy to jeszcze raz – lekcja zdalna”, oraz kilka złotych porad dla nauczyciela, jak idealnie przygotować się do lekcji.

Całość uświetnił występ szkolnego Chóru Dzikowianie, do którego należą dwie uzdolnione solistki Katarzyna Tomczyk oraz Karolina Figacz. Występ chóru przygotował Nasz absolwent Damian Lis.

Na koniec uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom skromne upominki, przygotowane przez Samorząd Szkolny.

 

 

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

październik 2021
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031