„Bosacka w Rolniku”

 

W Zespole Szkół nr 2 w Tarnobrzegu miało miejsce ciekawe wydarzenie.
Uczniowie szkoły mieli możliwość odbycia spotkania online z panią Katarzyną Bosacką, polską dziennikarką prasową i telewizyjną, autorką publikacji na temat zdrowia, urody, nauki i medycyny oraz osobą rozpoznawalną i kojarzoną z programem „Wiem co jem, wiem co kupuję”.

Spotkanie to zorganizowano dzięki współpracy Rolnika z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Było ono także zgodne z obranym przez szkołę na ten rok celem, jakim jest zadbanie o zdrowie naszych uczniów, po tak długim okresie pandemicznym. Jednym z działań, które już zostało zrealizowane było przeprowadzenie wywiadu przez Samorząd Uczniowski ze specjalistką ds. żywienia Katarzyną Dąbek. Wywiad został nagrany i będzie służył jako materiał do wykorzystania na lekcji wychowawczej. W realizacji są jeszcze inne zaplanowane projekty, związane z higienicznym trybem życia.

Zależy nam bardzo aby nasza młodzież zadbała o swoje zdrowie i ogólny dobrostan. Spotkanie z panią Bosacką trafiło w punkt jeśli chodzi o nasze bieżące potrzeby. Pani Katarzyna poza ciekawą prelekcją odpowiadała także na pytania słuchaczy. Cieszy nas fakt, że młodzież ma szansę dostać kompendium wiedzy na temat zasad zdrowego odżywiania, a także mamy nadzieję, że ją zainspirowaliśmy do większej dbałości o swoje zdrowie, do pogłębiania wiadomości na ten temat i wykorzystania ich w praktyce.

Może sama osoba pani Katarzyny Bosackiej będzie jakimś wyznacznikiem i uwrażliwi młodego człowieka na zwracanie uwagi co kupuje i co spożywa.

MJ

 

Wpisy tematycznie

Archiwa

Strona archiwalna

styczeń 2022
P W Ś C P S N
« gru    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31