Zespół Szkół nr 2 wśród najlepszych Techników w Polsce !

Zespół Szkół nr 2 został wyróżniony “Brązową Tarczą 2022” w rankingu dla najlepszych Techników w Polsce. Ranking ten jest tworzony głównie z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, którzy za kilka miesięcy muszą zdecydować, która szkoła będzie dla nich najlepszym wyborem. Przyznana “Brązowa Tarcza 2022” świadczy o bardzo wysokim poziomie kształcenia w tej szkole.

Zespół Szkół nr 2 w rankingu  techników uplasował się na 350 pozycji w kraju a tym samym zajmuje 18 miejsce w województwie podkarpackim. Zważywszy na to, iż jest to najwyższa pozycja wśród szkół, nie tylko w Tarnobrzegu ale i w całym regionie, dla tarnobrzeskiego “Rolnika” jest to ogromny sukces.

Do tworzenia Rankingu Liceów i Techników, wykorzystywane są wyłącznie zewnętrzne źródła danych, które pochodzą z okręgowych komisji egzaminacyjnych z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych,  z komitetów głównych olimpiad a także z Systemu Informacji Oświatowej. W związku z tym, Szkoła znajduje się wysoko w rankingach na podstawie sprawdzonych i obiektywnych informacji.

Technika w całej Polsce zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to:

– wyniki egzaminów zawodowych – 30%

– wyniki matur z przedmiotów dodatkowych – 30%

– wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych – 20%

– sukcesy w ogólnopolskich olimpiadach – 20%

Zdobycie miejsca w czołówce rankingu tworzonego przez Fundację Edukacyjną “Perspektywy” jest dla tarnobrzeskiego “Rolnika” zasłużonym powodem do dumy.  Zespół Szkół nr 2 otrzymuje wyróżnienie “Brązowej Tarczy” niemal rokrocznie, co potwierdza, iż w szkole utrzymuje się wciąż wysoki poziom nauczania. Wykwalifikowana kadra profesjonalnie przygotowuje młodzież do matur oraz egzaminów zawodowych, wspiera i motywuje do udziału w konkursach i olimpiadach, służąc swoim doświadczeniem oraz wsparciem merytorycznym.

Szkoła co roku przygotowuje uczniów do Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych –  jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów, organizowanych w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W ubiegłym roku nasza uczennica Kinga Tomczyk z klasy 4 technikum architektury krajobrazu, obecnie absolwentka, pod opieką merytoryczną pani Katarzyny Ramian, zajęła wysoką pozycję w III etapie olimpiady czyli w eliminacjach okręgowych. Z kolei Radosław Rytwiński, obecny uczeń klasy 4 technikum ekonomicznego, pod opieką merytoryczną pani Urszuli Szczytyńskiej, zakwalifikował się do etapu centralnego, zdobywając III miejsce w eliminacjach okręgowych.

Nauczyciele, pracujący w Zespole Szkół nr 2 dokładają wszelkich starań, aby uczniowie wyposażeni w niezbędne umiejętności, wysokie kwalifikacje oraz doświadczenie, po zakończeniu szkoły śmiało wkraczali w dorosłe życie, osiągając sukcesy.

Przyznane wyróżnienie “Brązowej Tarczy 2022”  jest zatem potwierdzeniem sukcesów jakie odnosi Zespół Szkół nr 2 w Tarnobrzegu.

 

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

styczeń 2022
P W Ś C P S N
« gru   lut »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31