Nasze uczennice wyróżnione przez ZUS

 

Martyna Buczyńska z klasy III technikum logistyki oraz Aleksandra Krudysz i Oliwia Urbaniak z klasy II technikum architektury krajobrazu zostały wyróżnione przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie za udział w etapie regionalnym konkursu „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?” zorganizowanym w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej  „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

Uczennice pod kierunkiem pani Bogusławy Serwan-Partyńskiej przedstawiły swoje pomysły w formie plakatów, w których przekonywały, że posiadając konto w banku na pewno czujesz się bezpieczniej, ponieważ:

  • Jeśli korzystasz z rachunku bankowego, chronisz swoje zdrowie w czasie pandemii. Wiele spraw możesz załatwić bez wychodzenia z domu – unikniesz osobistego kontaktu z innymi ludźmi, np. podczas odbierania świadczenia lub robienia zakupów. Możesz płacić kartą, więc zmniejszasz ryzyko zakażenia wirusami i bakteriami, które są na pieniądzach.
  • Jeśli trzymasz swoje pieniądze na koncie bankowym, a nie w domu, nie narażasz się na oszustwa „na wnuczka” czy „na policjanta”. Jeżeli nie nosisz przy sobie gotówki, nie musisz obawiać się kieszonkowców w komunikacji miejskiej.

Tworząc plakaty dziewczętom przyświecało hasło – „Pokaż swoim bliskim, jakie to proste!”. Uczennice zachęcały swoich kolegów i koleżanki, którzy mają wśród swoich bliskich seniorów aby zadbali o ich bezpieczeństwo. Dziewczyny przekonywały, że ważne jest aby pokazać starszym ludziom jakie korzyści płyną z korzystania z Internetu i bankowości elektronicznej. Warto wyjaśnić seniorom jak łatwo i bezpiecznie korzystać z nowych technologii, gdyż wykluczenie cyfrowe jest wśród nich powszechne. Brak wiedzy o usługach bankowych, brak świadomości, jakie korzyści one niosą, oraz brak umiejętności poruszania się po internecie powodują niechęć i strach szczególnie w zakresie bankowości elektronicznej.

Głównym celem konkursu, w którym uczennice wzięły udział było pokazanie korzyści płynących z umiejętności sprawnego zarządzania pieniędzmi, korzystania z Internetu, bankowości elektronicznej i usług online przez osoby starsze, które są szczególnie narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Pieniądze na koncie to ochrona przed różnego
rodzaju oszustwami i innymi zagrożeniami, np. włamaniem czy kradzieżą. Dostęp do bankowości elektronicznej to z kolei wygodny sposób, aby opłacać rachunki, robić zakupy przez Internet czy załatwiać sprawyurzędowe. Dlatego plakaty konkursowe wykonane przez uczennice miały na celu rozwianie wątpliwości seniorów i pokazanie im jak funkcjonować w cyfrowym świecie.

Pomysłowość i zaangażowanie naszych uczennic zostało docenione przez komisję konkursową i dziewczęta otrzymały wyróżnienie za ciekawe przedstawienie tej tematyki. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadbał również o nagrody rzeczowe i dyplomy, które uczennice otrzymały z rąk pani Alicji Kochanowicz –Grabuś koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji.

BS-P

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

marzec 2022
P W Ś C P S N
« lut   kw. »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031