UCZENNICE ROLNIKA W XLV OKRĘGOWEJ OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE OWIUR 2022

 

Okręgowe zawody II stopnia 45 edycji OWIUR odbyły się 8-9 kwietnia 2022 roku na terenie Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. W olimpiadzie wzięło udział blisko 170 uczniów z 50 szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice: Aleksandra Osemlak z klasy 4 oraz Oliwia Urbaniak z klasy 2.

Rejestracja uczestników i uroczysta inauguracja odbyły się w budynku Technologii Żywności URK. Uroczystość została poprowadzona przez rektorów i profesorów uczelni. Na inaugurację zaproszono profesorów uczelni prowadzących poszczególne kierunki olimpiady, pracowników naukowych uczelni, reprezentantów Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz ARMIR w Krakowie, nauczycieli prowadzących uczniów oraz najważniejszych gości- uczniów biorących udział w zmaganiach olimpiady.

Olimpiadę uroczyście otworzył Rektor U.R w Krakowie dr hab. Inż. Sylwester Tabor, profesor URK. W swoim wystąpieniu nawiązał do faktu, że sam był olimpijczykiem OWIUR a później został jej jurorem. Zwracając się do uczniów powiedział, iż obecne życie wymaga tego abyśmy cały czas się rozwijali i umieli wykorzystać wiedzę teoretyczną w praktyce. Dlatego też pogratulował wszystkich osobom, które dostały się do eliminacji okręgowych olimpiady. Powiedział, że ”Dziś wszyscy jesteście zwycięzcami”. Powiedział również, że : „Tak jak uczą technika nie uczą inne szkoły”. Co dla naszej szkoły jest bardzo motywujące.

Po ciężkich zmaganiach teoretycznych i praktycznych nasze uczennice zajęły wysokie pozycje: Aleksandra Osemlak w bloku Agrobiznes zajęła 4 miejsce oraz Oliwia Urabaniak w bloku Architektura Krajobrazu uplasowała się na 11 miejscu.

Olimpijczycy otrzymali nagrody ufundowane przez Komitet Główny OWiUR.

Gratulujemy Oli i Oliwii oraz ich nauczycielom prowadzącym Urszuli Szczytyńskiej i Katarzynie Ramian.

Życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

kwiecień 2022
P W Ś C P S N
« mar   maj »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930