Wykład Profesora SGH z Warszawy na temat „Mechanizm rynkowy i rola państwa w gospodarce”

W dniu 25.04.2022 roku w murach naszej szkoły – Zespołu Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego zwanej zwyczajowo „ROLNIKIEM”, mieliśmy zaszczyt gościć Profesora SGH z Warszawy- Dr hab. Mariusza Próchniaka. Profesor poprowadził wykład  dla uczniów naszej szkoły na temat „Mechanizm rynkowy i rola państwa w gospodarce”

Kilka kierunków kształcenia w Zespole Szkół Nr2  między innymi, ekonomia, rachunkowość i branża TSL zostały zakwalifikowane do Programu Klasa Akademicka SGH w Warszawie. To ogromny sukces, tym bardziej, że Szkoła Główna Handlowa w ramach programu  współpracuje tylko z najlepszymi szkołami średnimi w kraju, które odznaczają się wysokim poziomem nauczania.

Obecnie jesteśmy jedyną szkołą z województwa podkarpackiego, która została wyróżniona i uczestniczy w tym  programie.

Nie jest łatwo przejść procedurę weryfikacyjną, która uwzględnia wszystkie płaszczyzny pracy szkoły. Potwierdzeniem może być fakt, że akredytację Senatu Szkoły Głównej Handlowej dotychczas uzyskało tylko 45 szkół w całym kraju.

Program Klasa akademicka SGH polega na współpracy uczelni z wyróżniającymi się szkołami w Polsce. Udział w Programie stwarza uczniom możliwość stałego kontaktu ze światem akademickim, poszerza ich horyzonty i ułatwia wybór  ścieżki zawodowej.

W ramach programu organizowane są dla uczniów zajęcia dydaktyczne prowadzone przez nauczycieli akademickich oraz współpracowników SGH. Zajęcia odbywają się na terenie kampusu Uczelni oraz w siedzibie  szkoły ZS2 w Tarnobrzegu.

Program ten stwarza także możliwość rozwijania współpracy w zakresie tutoringu dla najlepszych uczniów, korzystania z Biblioteki SGH a także  współpracy ze studenckimi kołami naukowymi.

Dzięki uczestnictwu w tym programie zostaje podniesiony prestiż naszej szkoły i daje uczniom wiele możliwości rozwoju.

M.B-K.

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

kwiecień 2022
P W Ś C P S N
« mar   maj »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930