Szkolny Piknik Ekologiczny – „Dzień dla Ziemi”

    23 maja w Rolniku miał miejsce finał projektu ekologicznego, zaplanowanego na ten rok szkolny pod nazwą Piknik ekologiczny „Dzień dla Ziemi”. W tym dniu uczniowie odeszli od ławek szkolnych, a całą swoją energię wykorzystali na wykonanie wcześniej wylosowanych zadań ekologicznych.

Przy tej okazji w szkole miały miejsce imprezy towarzyszące w formie gier i zabaw sportowych, nauki tańca, wspólnego grillowania i „pichcenia” w pracowni hotelarskiej. Panował nastrój zabawy, każdy znalazł coś dla siebie; piłka nożna, siatkówka, badminton, planszówki, taniec,  ale najważniejsze jest to, że zamiast nauki teoretycznej, merytorycznej, na wskroś poważnej, ćwiczyliśmy budowanie relacji i nabywanie umiejętności społecznych.

Oczywiście w tym dniu najważniejsze było sadzenie drzew i krzewów owocowych, tak powstał nasz sad ekologiczny. Mamy trzy piękne rabaty, dwie skrzynie z ziołami, efektowne karmniki i budki lęgowe dla ptaków. Owady zyskały trzy domki, a uczniowie meble z recyklingu, piękne stojaki na kwiaty z palet, skrzynki z pelargoniami… i tak by można wymieniać, ale najlepiej to wszystko zobaczyć na dołączonych zdjęciach (pełna galeria zdjęć na szkolnym FB).

Jako ciekawostkę można wykorzystać fakt, że nasz piknik wpisał się pięknie w tradycję naszego regionu. Otóż w pobliżu naszej obecnej siedziby mieściła się Szkoła Ludowa, w której za sprawą dyrektora Jana Michalika stworzono drugie po rodzinie Tarnowskich sady owocowe w Tarnobrzegu. Ponadto dyrektor stawiał na tężyznę fizyczną, organizując coroczne majówki, podczas, których uczniowie rozgrywali zawody, ćwiczyli, zażywali ruchu na świeżym powietrzu. Jak widać historia zatoczyła koło i zupełnie nieświadomie my staliśmy się uczestnikami takiej samej majówki.  Informację o tych zdarzeniach umieścił w swoich pamiętnikach Jan Słomka, postać związana z miastem Tarnobrzeg.

MJ

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

maj 2022
P W Ś C P S N
« kw.   cze »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031