Wycieczka przedmiotowa do Warszawy

17 maja 2022r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu w ramach realizowanego projektu „Klasa akademicka SGH” zaproszeni przez patronacką uczelnię, Szkołę Główną Handlową w Warszawie, gościli w murach uczelni.

Młodzież uczestniczyła w warsztatach, wykładach i spotkaniach prowadzonych przez wykładowców, studentów reprezentujących koła naukowe biznesu, finansów i rachunkowości. Ciekawe dynamiczne zajęcia angażowały młodzież do aktywnej pracy. Warsztaty prowadzone z przez profesora Mariusz Próchniaka połączone z quizem przybliżyły uczniom wiedzę z zakresu ekonomii. Trafiły one w oczekiwania naszych uczniów, co podkreślali w późniejszych opiniach. Uczniowie mieli też okazje do zapoznania się ze szczegółowymi zasadami rekrutacji i możliwościami studiowania na uczelni. Po zakończeniu zajęć młodzież udała się z przewodnikiem do budynku biblioteki zapoznając się z jej historią i atmosferą pracy naukowej oraz zwiedzanie kampusu uczelni.

Dopełnieniem wyjazdu do stolicy była wizyta w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej gdzie nasi uczniowie zapoznali się z tematem dotyczącym własności intelektualnej i jej ochroną. Zwiedzili budynek UPRP oraz mieli przyjemność być gości Pani Prezes UPRP Edyty Demby-Siwek.

Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni z pracowitego dnia zrealizowanego w najlepszej ekonomicznej uczelni w Polsce.

M.B-K.

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

maj 2022
P W Ś C P S N
« kw.   cze »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031