Konkurs Języka Niemieckiego

Pod Patronatem FIRMY PILKINGTON 26 maja 2022r. odbył się w naszej szkole II finałowy etap Konkursu języka niemieckiego „ Bringen Sie Ihre Karriere mit der deutschen Sprache voran”. Patronat nad tym wydarzeniem objęła firma Pilkington Polska Sp. Z.o.o. w Sandomierzu, która wszystkim pięciu finalistom I etapu ufundowała atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz laureatom trzech pierwszych miejsc płatne staże wakacyjne, o których zdobycie walczyli w decydującej i stresującej części ustnej uczniowie klas trzecich i czwartych technikum ekonomii, logistyki i rachunkowości:

  • Aleksandra Koper,
  • Kamila Kulpa,
  • Tomasz Krutysza,
  • Wiktoria Paruch
  • Kinga Gradzik.

Poziom merytoryczny i językowy wypowiedzi uczestników oceniała Komisja Konkursu w składzie : Pani Agata Para – specjalista ds.rozwoju procesów HR Pilkington Polska, Pan Michel Knepper –specjalista ds . administracji danych HR Pilkington Polska oraz Pani Jolanta Strycharz – nauczyciel języka niemieckiego ZS nr 2. W finale Konkursu uczniowie mieli za zadanie odbyć krótką rozmowę z rodowitym Niemcem p .Michelem Knepperem oraz odpowiedzieć na trzy pytania z języka zawodowego z dziedziny ekonomii, rachunkowości i logistyki.

Wyniki Konkursu :

  • I miejsce – Kinga Gradzik kl. III TE
  • II miejsce – Tomasz Krutysza kl. III TR
  • III miejsce- Aleksandra Koper kl. IV TL

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy . Pracownikom firmy Pilkington Polska Sp.z.o.o. dziękujemy z serca za ich udział w przygotowaniu Konkursu oraz pracę w Komisji Konkursowej a firmie Pilkington za cenne nagrody.

JS

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

maj 2022
P W Ś C P S N
« kw.   cze »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031