Konferencja Podsumowująca Projekt Erasmus+ „Staże w Hiszpanii szansą na dobry start zawodowy”

12 października odbyła się w naszej szkole Konferencja Podsumowująca Projekt Erasmus+ „Staże w Hiszpanii szansa na dobry start zawodowy”. W konferencji wzięli udział uczniowie, którzy odbyli staże w Hiszpanii i po raz pierwszy w Portugalii, ich opiekunowie podczas wyjazdów, koordynatorzy projektu, dyrekcja szkoły i zaproszeni goście (przedstawiciele tarnobrzeskich szkół średnich). Podczas konferencji wystąpili uczniowie i koordynatorzy, którzy przedstawili cele, efekty, działania przygotowawcze i upowszechniające, a także refleksje ze staży i programu kulturowego. Gościem specjalnym była Pani Anna Majchrowska, trener biznesu i kompetencji miękkich, która w swojej prezentacji „Zrozumieć siebie, zrozumieć innych” przedstawiła klasyfikację typów osobowości i podkreśliła wagę umiejętności rozpoznawania ich u współpracowników w celu lepszego porozumiewania się w pracy, a tym samym doskonalszej współpracy. Uczniowie mieli też okazję, wykonując specjalne zadanie określić swój typ osobowości. Na koniec konferencji w cyklu przedstawianych zabawnych scenek uczniowie przypomnieli wszystkim uczestnikom wyjazdów swoje zderzenie z nowymi sytuacjami, w których się znaleźli podczas podróży, podczas pracy w zespole ludzi niemówiących po polsku oraz z nową kulturą, klimatem, kuchnią. W stażach zagranicznych podczas zakończonego właśnie projektu wzięło udział 48 uczniów z różnych kierunków nauczanych w naszej szkole. Wszyscy uczestnicy są zgodni, że wyjazd na staże dał im możliwość zdobyć nowe umiejętności zawodowe, doświadczyć kontaktu z inną kulturą i był wspaniałą życiowa przygodą.

HZ

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

październik 2022
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31