Rozpoczęły się lekcje z podkarpacką KAS.

W piątek 21 października w murach naszej szkoły gościliśmy funkcjonariuszy podkarpackiej KAS tj. panią nadkomisarz Monikę Jasinę eksperta Służby Celno – Skarbowej oraz pana nadkomisarza Dariusza Osowskiego z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Uczniowie  uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy w ramach innowacji celno-skarbowej, której celem jest edukacja młodzieży w zakresie przepisów prawa podatkowego i celnego. W ramach innowacji uczniowie poznają organizację, rolę i zadania Krajowej Administracji Skarbowej oraz wchodzącej w jej skład Służby Celno-Skarbowej. Zakres programu obejmuje także  przepisy regulujące funkcjonowanie KAS, ceremoniał KAS, zajęcia z samoobrony czy etyki zawodowej.  Teoretyczne zajęcia z wykładowcami Krajowej Administracji Skarbowej będą odbywać się w szkole, a praktyczne w placówkach KAS m.in. w Podkarpackim Urzędzie Celno- Skarbowym w Przemyślu.

W piątek nadkomisarz Monika Jasina objaśniła uczniom zasady służby i pracy w strukturach KAS. Uczniowie poznali strukturę Krajowej Administracji Skarbowej, rodzaje zatrudnienia w KAS, wymogi jakie musi spełnić kandydat ubiegający się o pracę w służbie celno-skarbowej oraz w służbie cywilnej. Następnie młodzież dowiedziała się jakie są etapy postępowania kwalifikacyjnego do służby celno-skarbowej oraz na jakie wynagrodzenie może liczyć zatrudniony pracownik. Jak podkreśliła pani Jasina zajęcia takie jak w naszej szkole są szansą do pozyskania dobrze przygotowanych kadr do pracy i służby w szeregach Krajowej Administracji Skarbowej.

Natomiast nadkomisarz Dariusz Osowski objaśnił młodzieży stopnie służbowe funkcjonariuszy służby celno–skarbowej oraz przeprowadził zajęcia warsztatowe z zakresu musztry.

Następne spotkanie z funkcjonariuszami KAS będzie miało charakter praktyczny i zostanie przeprowadzone w Podkarpackim Urzędzie Celno- Skarbowym.

B. S-P.

 

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

październik 2022
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31