Współpraca z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie

15 listopada w murach naszej szkoły miało miejsce uroczyste podpisanie umowy współpracy między przedstawicielami Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie a Zespołem Szkół nr 2 w Tarnobrzegu. Pomysłodawcą i koordynatorem współpracy z uczelnią jest nauczyciel przedmiotów zawodowych z Architektury Krajobrazu p. Katarzyna Ramian.

  • Współpraca między placówkami będzie prowadzona na zasadzie klasy akademickiej dla uczniów Technikum Architektury Krajobrazu Zespołu Szkół nr 2 w Tarnobrzegu. Ta forma współpracy oferuje młodzieży wiele ciekawych możliwości rozwoju.
  • Uczniowie będą brali udział w cyklicznych wykładach przeprowadzonych przez wykładowców osobiście i w formie zdalnej, jak również młodzież będzie brała udział w zajęciach laboratoryjnych i ćwiczeniach, które będą się odbywać na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
  • Uroczyste podpisanie umowy połączone było z wykładami przeznaczonymi dla uczniów klas 2, 3 i 4 Architekury Karajobrazu.
  • Pierwszy temat wykładu dotyczył ,,Zasad pielęgnacji drzew i krzewów w zieleni przydrożnej”, który został przeprowadzony przez Dr hab. inż. Wojciecha Durlaka z Zakładu Roślin Ozdobnych i Dendrologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
  • Natomiast drugi temat wykładu to ,,Róża królowa kwiatów”. Powyższy wykład został przeprowadzony przez Dr hab. Barbarę Marcinek z Instytutu Produkcji Ogrodniczej Zakładu Roślin Ozdobnych i Dendrologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Ta forma współpracy oferuje młodzieży wiele możliwości w kierunku rozwijania swoich pasji i talentów oraz zgłębienia szerszych tematów z zakresu Architektury Krajobrazu.

KR

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

listopad 2022
P W Ś C P S N
« paź   gru »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930