Podróże kształcą…

Spotkania z podróżnikiem odbywają się w naszej szkole cyklicznie i każdorazowo gromadzą liczną widownię. Tak też się stało 23 listopada 2022 roku,  kiedy to uczniowie naszej szkoły w ramach „Spotkań z podróżnikiem” odbyli kolejną wędrówkę w ciekawe miejsce.

Tym razem przedmiotem opowieści była Kenia – kraj w Afryce Wschodniej. Pan Grzegorz Chachura z grupy trzask.pl  w barwnej opowieści ilustrowanej licznymi fotografiami i rekwizytami przywiezionymi z wyprawy po afrykańskich bezdrożach, przybliżył nam topografię, faunę, florę, kulturę i obyczaje panujące w tym regionie geograficznym. Wirtualną podróż po Czarnym Lądzie rozpoczęliśmy od Mombasy – największego miasta na kenijskim wybrzeżu Oceanu Indyjskiego, gdzie językiem kontaktowym jest suahili. Potem zatrzymaliśmy się na safari, zobaczyliśmy park narodowy Masaj Mara i delektowaliśmy się widokami sawanny oraz opowieścią o wielkiej migracji zwierząt i zmienności pór roku, które tę migrację determinują. Odwiedziliśmy również wioskę Masajów, a nawet mogliśmy przymierzyć wzorzysty strój masajski.

Dzięki spotkaniu z podróżnikiem uczniowie poszerzyli swoją wiedzę geograficzną i przyrodniczą.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie. Mamy również nadzieję na własne … dalekie lub bliskie podróże.

TP

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930