Wykład Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie dla naszych architektów krajobrazu

13 grudnia w ramach współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie w naszej szkole odbył się kolejny wykład prowadzony przez wykładowcę UP w Lublinie.  ,, Jak chronić rośliny przed agrofagami”, to temat wykładu Pana dr inż. Marka Kopackiego adiunkta w Katedrze Ochrony Roślin UP w Lublinie. Na wykładzie poruszono wiele ważnych kwestii związanych ze szkodnikami, chorobami bakteryjnymi i grzybowymi roślin , które występowały w poszczególnych epokach historycznych. Wywoływały one fale głodu lub choroby występujące w społecznościach spożywających skażone mykotoksynami, rośliny czy ziarno. Omówiono również metody ochrony roślin. Jak również ważny temat związany z troską o bioróżnorodność. Bardzo ciekawym rozwiązaniem było zastosowanie upraw współrzędnych, gdzie w rzędowo posadzonej kapuście zastosowano kwiaty aksamitki lub wysiew smagliczki w uprawie papryki. Powyższe zagadnienia poruszane na wykładzie pozwolą uczniom Architektury Krajobrazu poszerzyć wiedzę, jak również poznać wiele ciekawych rozwiązań z zakresu przedmiotu Środki ochrony roślin.

Koordynator K.Ramian

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

grudzień 2022
P W Ś C P S N
« lis   sty »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031