Konkurs Wiedzy Celno-Skarbowej

W piątek, 26 maja w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy Celno – Skarbowej pod patronatem Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. W konkursie wzięło udział 25 uczniów, którzy mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru. Autorami pytań konkursowych byli pracownicy Izby Administracji Skarbowej, którzy prowadzili zajęcia w naszej szkole w ramach innowacji celno-skarbowej. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a rywalizacja wyrównana. Komisja konkursowa w skład której weszli: pani Bernadetta Kopała Naczelnik Urzędu Skarbowego w Tarnobrzegu, pani nadkomisarz Monika Jasina ekspert Służby Celno- Skarbowej w Przemyślu oraz pani Bogusława Serwan-Partyńska i pani Marzena Jarosz nauczycielki przedmiotów ekonomicznych w naszej szkole wyłoniła trzech  laureatów. Bezkonkurencyjny okazał się Maciej Mach, który rozwiązał test bezbłędnie i zajął pierwsze miejsce. Laureatem drugiego miejsca został Fabian Kalist, a trzeciego Kateryna Retkva. Wszyscy laureaci to uczniowie klasy II technikum ekonomicznego. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, natomiast laureaci trzech pierwszych miejsc dodatkowo smart watche. Po zakończonym konkursie uczniowie usłyszeli wiele ciepłych słów oraz pochwał od pani Naczelnik Urzędu Skarbowego, która wielokrotnie podkreślała, że wiedzę którą nabyli z pewnością wykorzystają przy rekrutacji na wolne stanowiska w KAS.  Dzisiejszy konkurs był podsumowaniem innowacji celno- skarbowej realizowanej od września w technikum ekonomicznym pod patronatem Podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej. W ramach tej innowacji uczniowie odbywali zajęcia z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej oraz pracownikami urzędu skarbowego. Młodzież odwiedziła również Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu, gdzie zgłębiła tajniki pracy laboratorium celno-skarbowego. Uczniowie zwiedzili również oddział celny wewnętrzny i graniczny, a także zapoznali się z pracą celników na przejściu granicznym w Medyce. Poprzez udział w innowacji młodzież znacznie poszerzyła swoją wiedzę z zakresu przedmiotów zawodowych oraz odwiedziła miejsca na co dzień niedostępne. Głównym celem wprowadzenia tej ciekawej innowacji w technikum ekonomicznym jest edukacja młodzieży w zakresie prawa celnego i podatkowego. Nabytą wiedzę nasi ekonomiści z pewnością wykorzystają w przyszłej pracy zawodowej. Szkoła nadal będzie współpracować z Podkarpacką KAS, a innowacja celno-skarbowa będzie kontynuowana w technikum ekonomicznym od września 2023r. Wszystkim uczestnikom dzisiejszego konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynatorem współpracy z Podkarpacką KAS jest pani Bogusława Serwan-Partyńska.

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

maj 2023
P W Ś C P S N
« kw.   cze »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031