Kolejne zajęcia z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej

W środę, 17 stycznia w murach szkoły gościliśmy funkcjonariuszy podkarpackiej KAS tj. panią  podkomisarz Edytę Chabowską oficer prasową Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz pana nadkomisarza Dariusza Osowskiego funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej z Przemyśla. Uczniowie  uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy w ramach innowacji celno-skarbowej, która została wprowadzona w naszej szkole w ubiegłym roku szkolnym. W spotkaniu tym wzięli udział ekonomiści,  spedytorzy i hotelarze. Młodzież uczestniczyła m.in. w zajęciach warsztatowych z musztry indywidualnej i zbiorowej przeprowadzonej przez nadkomisarza Dariusza Osowskiego. Funkcjonariusz przypomniał także uczniom zasady ceremoniału oraz zachowania ze sztandarem. Natomiast pani oficer  Edyta Chabowska rozmawiała z uczniami o zasadach dobrej komunikacji. Młodzież dowiedziała się czym jest aktywne słuchanie, jak wygląda prawidłowy model komunikacji i jakie są najczęściej popełniane błędy w komunikacji interpersonalnej.  Uczniowie poznali model komunikacji zwrotnej – komunikat Ja oraz modele SPINKA i FUKO. Uczniowie także indywidualnie i w parach wykonywali ćwiczenia z zakresu formułowania informacji zwrotnej przygotowane przez panią rzecznik. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem i zachęciły młodzież do zadawania ciekawych pytań. Jak podkreślili funkcjonariusze w rozmowach z naszymi uczniami, takie zajęcia z młodzieżą są szansą do pozyskania dobrze przygotowanych kadr do pracy i służby w szeregach Krajowej Administracji Skarbowej.

B.S-P

 

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

styczeń 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031