Dzień Przedsiębiorczości

Dnia 20.03.2024r  po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim programie „Dzień przedsiębiorczości” organizowanym corocznie przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie. Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość: odwiedzenia wybranego miejsca pracy, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową, zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą. W tym roku uczniowie  z klas I i II technikum ekonomicznego oraz  I technikum eksploatacji portów i terminali pod opieką p. Bogusławy Serwan-Partyńskiej gościli w Urzędzie Miasta Tarnobrzega. Młodzież została przywitana przez pana Prezydenta Dariusza Bożka, który wyraził zadowolenie z wizyty naszych uczniów w tarnobrzeskim magistracie. Następnie uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z panią Moniką Dziedzic Kierownikiem Biura Kadr i Polityki Zatrudnienia. Pani Kierownik zapoznała młodych ludzi z działalnością i specyfiką  urzędu, zasadami rekrutacji na stanowiska urzędnicze oraz profilem kandydata do pracy. Ekonomiści pogłębili swoją wiedzę z zakresu przyjmowania pracownika do pracy i dokumentacji temu towarzyszącej oraz z zakresu wynagrodzenia za pracę. Uczniowie dowiedzieli się również jak prowadzi się akta osobowe zatrudnionego pracownika i ile lat się je archiwizuje oraz na czym polega ochrona danych osobowych w dokumentach pracowniczych. Młodzież została poinformowana także o możliwości pracy zdalnej okazjonalnej w urzędzie oraz o dokumentach, jakie musi złożyć urzędnik przed rozpoczęciem takiej pracy. Po zakończonej wizycie był również czas na podziękowania, które młodzież przekazała panu Prezydentowi oraz pani Kierownik, gdyż dzięki ich uprzejmości  oraz życzliwości nasi uczniowie mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o zawodzie urzędnika. Zapoznania się w praktyce z jego specyfiką oraz pozyskania informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania. Po powrocie do szkoły uczniowie zgodnie stwierdzili, że „Dzień przedsiębiorczości” jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Pozwala nie tylko zweryfikować wyobrażenia  na temat wymarzonego zawodu, ale także zdobyć nowe doświadczenia.    

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031