Program „Bezpieczna Szkoła, Bezpieczny Uczeń”

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu włączył się w organizację programu „Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu.

Razem z Policją z Komendy Miejskiej w Tarnobrzegu przeprowadzono szkolenie z zakresu Przepisów Ruchu Drogowego. Uczniowie rozwiązywali test z przepisów dotyczących ruchu drogowego. Dodatkowo wykorzystano Alkogogle – urządzenie pokazujące jaki wpływ na sprawność psychomotoryczną wywiera stężenie alkoholu we krwi oraz jakie zaburzenia w przestrzeni występują u osób nietrzeźwych. Przeprowadzono pogadankę na temat bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym oraz omówiono test. Zwrócono również uwagę na stosowanie elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym po zmierzchu. Wszystkich uczestników zaopatrzono w elementy odblaskowe w postaci opasek odblaskowych. Trzy osoby, które najlepiej rozwiązały test otrzymały nagrody upominki.

Wiedza zdobyta podczas w/w wydarzenia zostanie wykorzystana przez jej uczestników w ruchu drogowym i wpłynie bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa niechronionych jej uczestników

źródło: www.word.tarnobrzeg.pl

 

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

listopad 2015
P W Ś C P S N
« paź   gru »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30