Szkolenie logistyków i spedytorów w ramach projektu Synergia

logosynergia

W dniu 8 czerwca młodzież z naszej szkoły ucząca się na kierunkach technik spedytor i technik logistyk odbyła szkolenie dotyczące pracy służb celnych.

Szkolenie odbywało się w trzech miejscach i składało się z części teoretycznej i praktycznej. Pierwsza część szkolenia dotyczyła działalności Służby Celnej i prowadził ją Naczelnik Urzędu Celno – Skarbowego w Rzeszowie nadkomisarz Maciej Słodziński. Następnie uczniowie po podzieleniu na grupy przeszli na salę obsługi i zapoznali się z pracą celników i zakresem czynności pracowników urzędu. Kolejnym etapem był przejazd uczestników szkolenia na lotnisko w Jasionce gdzie kierownik Oddziału Celnego komisarz Jerzy Piekarz opowiedział o czynnościach celnych wykonywanych na lotnisku. Uczniowie zwiedzili pomieszczenia obiegu i kontroli bagażu, poznali procedury kontroli celnej podróżnych.
Ostatnim etapem szkolenia był przejazd na Terminal Cargo – jest to hala przystosowana do odpraw celnych towarów. Uczniowie zapoznali się z takimi zagadnieniami jak odprawa celna towaru, obieg dokumentów i kontrola bezpieczeństwa, obejrzeli tunel do bardzo dokładnego prześwietlania towarów o dużych rozmiarach, chłodnie i pomieszczenia na różnego rodzaju przesyłki specjalne.

A.G.

 

Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« maj   sie »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930