Lekcja o Funduszach Europejskich

Nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VII” organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z pięciu województw Polski Wschodniej. W tym roku po raz pierwszy mogą wziąć w nim udział również szkoły z województwa mazowieckiego.

Każdej edycji projektu towarzyszą ciekawe, nieszablonowe materiały edukacyjne, na podstawie których nauczyciele prowadzą lekcje dotyczące różnych zagadnień związanych z Funduszami Europejskimi. Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom  rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez gry i materiały edukacyjne zrozumieją czym jest zaangażowanie mieszkańców  w rozwój swoich miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznają się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzą się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach   2021-2027, tj.   o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

                                                                                                        A.W


Wpisy tematycznie

Firmy współpracujące z naszą szkołą

logo Krajowa Administracja Skarbowa

Archiwa

Strona archiwalna

październik 2022
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31